Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share GrupaDozamech

GrupaDozamech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 październik 2013 - 14:30

Witam. Jakie stosujecie sita w rozdrabniaczu ziarna (ja posiadam zuptor) przy żywieniu krów mlecznych Szczelinowe czy oczkowe i jakiej wielkości?

Dla bydła zelecamy sito szczelinowe 3mm lub w przypadku rozdrabniania owsa - sito oczkowe 5 lub 6mm

A może ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat mieszalnika bo przymierzam się do zakupu - i nie wiem który lepszy i mniej awaryjny tzn taki który silnik posiada u góry czy taki co posiada u dołu?
I pytanie do właścicieli mieszalników Dozamechu gdzie u Was jest silnik zamontowany - góra czy dół?

Zawsze na dole - przez co mieszalnik stabilniej stoi na wadze
Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Dzisiaj, 13:32
  •  

#62 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 24 październik 2013 - 15:33

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Witam.
Potrzebuje weza 80mm czy na tym bedzie szlo bezproblemowo?

METAL-FLEX BX
http://www.sklep-kum...ex-bx-id-9.html

Ewentualnie jaki inny. Mialem taki aluminiowy ale to moment i na zgieciach okolo 90 stopni peka>
Prosze o opinie

#63 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1577 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:16

no właśnie chodzi o załadunek oczywiście na przyczepie musiałby być kosz tłumiący ciśnienie i powodujący że ziarno się nie "rozbryzguje" po całości jak to jest w dmuchawach ssaco tłoczących. Właśnie się tak nad tym zastanawiałem napewno pujdzie tylko rozdrobnią ziarno cześciowo te łopatki wyrzucające śrutę. Chyba jeszcze tego nikt nie praktykował :)

I co praktykowałeś taki załadunek. Ja bym właśnie tak chciał ale rozładować z przyczepy do zagrody.

#64 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:29

nie próbowałem, zrób tak jak pisałem i zobaczymy, niestety nie mam czasu na takie zabawy gdyby to była pewność to co innego :) Jak się uda daj znać :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#65 Share RoRo

RoRo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 16:05

A jakie sito polecacie dla trzody chlewnej srutownik dozamech 11kw

#66 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 13:50

Zastanawiam się nad zakupem śrutownika i mieszalnika - co myślicie o urządzeniach firmy Osuch lub takiej firmy z Radziejowa na olx się wystawia - to chyba coś made in garage - link https://www.olx.pl/o...9f7ef3;promoted .

Szukam czegoś nie za drogiego - wiem, że dozamech czy m-rol albo zuptor są lepsze ale też droższe, a będę miał to śrutowania i mieszania w roku tylko ok. max 30 ton - teraz śrutuje bijakiem do worków ale już mam dosyć dźwigania tych worów i kurzu - chce sobie poprawić warunki.
Nie musi też za dobrze zasysać bo mam blisko 4-5 m - a zresztą chyba dorobię jakiś kosz zasypowy. więc starczy jedno komorowy śrutownik - zresztą (tak gdzieś czytałem) chyba są lepsze bo nie przypalają białka.

I jeszcze co za różnica pomiędzy 7,5 kw a 11 kw - oprócz mocy - szybciej śrutuje ?

Podsumowując co mylicie o tym z Osucha oraz Radziejowa na olx.

#67 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 10:22

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Za 5_6tysiecy można wyrwać używany firmowy zestaw tylko trzeba trochę cierpliwie śledzić ogłoszen

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 10:45

Za 5_6tysiecy można wyrwać używany firmowy zestaw tylko trzeba trochę cierpliwie śledzić ogłoszen

Obserwuje - tylko mam wątpliwości  - czy te używane będą sprawne i czy części t.j. sita i bijaki będą dostępne na rynku, bo to różnie - widziałam na olx zachodni śrutownik ssący który na tabliczce miał jak pamiętam 1967r. i się cenił na 2500 zł.

#69 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 17:13

Myślałem o polskim jakimś firmowym np.dozamech za 6 tysięcy znajomy kupił ładny zestaw mało używany bez wagi  i jest zadowolony a z zachodnich to np. skyold ,cramer bijaki są dostępne na olx do różnych zachodnich firm a sita kupuje się na szerokość, a obwód trzeba dopasować skracająć .

#70 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 19:59

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Ma ktoś instrukcję w języku polski nie do wagi jak w linku?
http://www.keli-cee....3118T1,213.html

#71 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 31 styczeń 2017 - 16:25

Co sądzicie o takich zestawach firmy  cramer?

Mieszalnik 500 kg + śrutownik Cramer

Trafia mi się do kupna podobny zestaw tylko jest to cramer vario śrutownik w nim jest oddzielnie, a nie tak jak na zdjęciu razem z mieszalnikiem. Chodzi mi głownie o opinie na temat mieszalnika, sprzedający twierdzi że te cramery lepiej mieszają  od pionowych mieszalników, tylko nie wiem w jaki sposób on miesza, podobno, są w nim dwa ślimaki poziomy i pionowy. Zależy mi też na tym żeby wybierał paszę do końca, bo będę robił pasze dla bydła i trzody, a słyszałem że w pionowych mieszalnikach zawsze zostaje trochę paszy, a nie chce mi się tego wybierać za każdym razem albo odkręcać tą klapke na dole.

Edytowany przez Laver, 31 styczeń 2017 - 16:27.

#72 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 01 luty 2017 - 12:00

Co do systemu mieszania.

na dnie masz poziomy slimak który przenosi śrutę a stronę przeciwną do umieszczonego śrutownika. Na końcu poziomego slimaka znajduje się zabudowany pionowy ślimak ktory podnosi sruę do samej góry ( na zdjęciu jest tam biała plandeka)tam jest otwór przez który śruta jest wyrzucana i z powrotem spada na dno śrutownika gdzie poziomy ślimak przenosi na koniec itd.

Przy opróżnianiu śruty mniej więcej w połowie pionowego ślimaka jest otwór przez który śruta wylatuje i nie idzie z powrotem do mieszalnika

Przy tym mieszalniku na zdjęciu musisz mieć ziarno na gorze. nie wyobrażam sobie ładować do tego mieszalnika z ziemi ziarna.

Edytowany przez 1210, 01 luty 2017 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 luty 2017 - 21:37

Dzisiaj dokonałem zakupu tego śrutownika, wygląda on tak jak na zdjęciu. Tylko ja kupiłem bez kosza zasypowego, będę musiał go dorobić i kupić worki odpylające jak da rade, albo coś wykombinować. Stan wydaje się nie najgorszy, bijaki są wytarte z jednej strony, jest ich aż 24 bo są podwójne,  łopatki wyrzucające były dorabiane tzn.są dospawane blaszki.Mieszalnik wydaje się ok, na ślimakach jest jeszcze farba i żadnych dziur nie widać. Przetestuje go pewnie po niedzieli jak wykombinuje worki odpylające. Tak z ciekawości jaką pojemność może mieć ten mieszalnik? Sprzedający twierdził że 700kg, ale tak na oko to wydaje się że z 500kg.

Załączone miniaturki

• s-l1600.jpg

Edytowany przez Laver, 01 luty 2017 - 22:11.

Dodaj odpowiedź