Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą

72 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:36

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Witam na początku tych którzy coś tu napiszą :rolleyes:
Jestem "młodym rolnikiem" płci żeńskiej. :D Za pieniądze z premii chce kupić właśnie mieszalnik i śrutownik ssąco-tłoczący. Nie posiadam dużej produkcji, sprzedaje około 100 tuczników rocznie do tego średnio 20 byków mięsnych. Chciałam taki "średniej klasy". Nie jakąś "lipę" ale też nie "Mercedesa" wśród mieszalników. Taki dobry ale niezbyt drogi. Najlepiej sprawdzony model sprawdzonego producenta.
Jakiej firmy polecacie? Jaki mniej więcej jest przedział cenowy takich średniej klasy? Jaki byście mi polecali? O jakim zasypie? I na co zwracać uwagę? Piszcie wszystko co ważne i na co trzeba zwracać uwagę.
Proszę o odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:54

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Na początku musisz określić sie co do wielkości tego mieszalnika... na taką obsadę to myśle że 1tonowy wystarczy
np http://allegro.pl/mi...2563165871.html

ten jest podobno ok ale są tansze i też chodzą bez zarzutu

#3 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:20

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Witam :) U mnie w gospodarstwie pracuje zestaw Dozamech. Ma już 7 lat i do tej pory jest świetny :) Polecam i to bardzo :) Pozdrawiam płeć piękną :)

#4 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:49

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Ojciec mówił że nawet z mniejszym niż 1t byśmy dali radę ale czy różnica w cenie jest taka że lepiej chyba trochę dołożyć i większy kupić. Co sądzicie? Chociaż tata mówi że jak najmniejszy żeby był wykorzystany w pełni a nie stał pusty.
Ten zestaw z linku fajny :)
Dziękuje i pozdrawiam płeć przeciwną :) Patrzyłam na stronie tylko ceny nie ma. A jaką masz pojemność?

#5 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:58

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Ja mam pojemność 1,5 tony. Obsługuje nim 33 lochy, około 100 prosiąt i ponad 200 tucznika. Ja bym doradził większy, bo raz zrobisz paszę i masz spokój na dłużej :)

#6 Share cinek1710

cinek1710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:59

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą ja bym wybrał mieszalnik z firmy BIN bo jest ocynkowany, sam niestety nie posiadam mieszalnika ale jeśli bede kupował to wybiorę właśnie BIN

#7 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:01

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Mój Dozamech nie jest ocynkowany i jakoś mi to nie przeszkadza :P

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2676 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:06

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą nie bierz bina bo to badziewie. Wiem bo mam. otreby się zawieszają i siadają łożyska na ślimaku. A to że jest ocynkowany to żadna wielka zaleta w porównaniu z dobrym malowaniem.
Jaki byś nie kupowała polecam z dodatkowym ślimakiem napychającym zaoszczędzi ci to wiele czasu

#9 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:12

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą U mnie w dozamechu przez 7 lat i średnio 3 pełnych mieszalnikach tygodniowo wymieniłem tylko 2 razy sito w śrutowniku, i odwracałem bijaki. Teraz już muszę je wymienić. Łożyska które mają smarowniczki zawsze smaruję i do tej pory ani jednego nie wymieniałem.

#10 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:56

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Czyli z doświadczenia wychodzi że bina nie brać, skoro tak mówi użytkownik. A ile lat masz tego bina?
A Dozamech się nie zapycha? Żadnych problemów z tym nie ma? Jeżeli było tak mało usterek to musi być dobra maszyna. A masz wagę do tego zestawu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 14:05

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Wagi niestety nie mam, ale jest możliwość dokupienia. Co do zapychania. Jak robię pszenżyto albo przenicę, to robię na wyłączonym mieszalniku i póżniej po zmieleiu włączam i jest wszystko ok. A jak robię owies, to musi być włączony mieszalnik. Raz zapomniałem włączyć, i 900 kg owsu się zapchało :D Ale zdjąłem worek (bo u mnie jest z góry i czepia się je do sufitu paszalni) i kijem poruszyłem i poszło. Czyli z zapychaniem nie ma problemu według mnie :)

#12 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 14:50

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Dozamech będzei najkorzystniejszy. 10 lat mamy i farba trzyma sie jak w nowym, łożyska nic nie wymieniane, a juz swoje przmieszał, śrutownik również dozamech bijaki sita juz wymieniane ale swoje tony juz przerobił i ani jednego słowa powiedziec nie można. na taką obsadę to tonowy min., a moze obsada trzody sie powiększy i będzie jak znalazł. Wielkiej różnicy w cenie miedzy 750kg a 1tona nie ma.

#13 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 14:56

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą @BartekM Dokładnie. Ja w swoim właśnie muszę już bijaki wymienić ;) Ostatnio mój znajomy znalazł zestaw dozamech w idealnym stanie mieszalnik 1t i śrótownik za 8300 zł :blink: Gdybym ja go wczesiej znalazł od razu bym kupił.

#14 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:39

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Czyli Dozamech jest dobry. A rury się nie przecierają? A jak jest z kurzeniem? Jest dużo pyłu?

#15 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:53

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą no a ja mam kilka pytań co do tego zestawu z linku bo jeszcze nie miałem styczności z srutownikiem i mieszalnikiem to co wkładasz żmijkę w zboże i on sam pobiera np. robiąc śrutę z pszenicy,owsa,jęczmienia żmijka to pobiera miesza i idzie samo na śrutownik i wychodzi do góry do tych dużych worków śruta ? a nie ma takiego zestawu że śruta sypie się na klepisko ?
Bo kiedyś myslałem o takim zestawie że sam pobiera śrutę i i po zmieleniu idzie przewodami odrazu do chlewni wiecie może ile takie coś może kosztować jak coś źle napisałem po prawcie mnie

#16 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:53

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą U mnie rura którą śrutownik wciąga ziarno się przetarła, ale jej było chyba z 10m więc ją o metr skruciłem :D Co do pyłu, to u mnnie jak długo worki nie były czyszczone to zaczęło pył wywalać koszem zasypowym, ale po wytrzepaniu worków jest dobrze i pylistość jest mała :) Teraz worki czyszczę tak mniej więcej co 2 miesiące i jest dobrze :rolleyes:

#17 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 16:12

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą No ja nienawidzę kurzu zbożowego i takiego jaki jest przy śrutowaniu :ph34r: właśnie ojciec się boi o to że te rury będą ciągle się przecierały, porównuje to do dmuchaw do ziarna, u nas na zakrętach się już przetarły i ziarno ucieka i jest bałagan tylko. A jaki wysoki jest mniej więcej mieszalnik? jaki ciężki? Da się go przenosić/przmieszczać? Bo jak już go kupie to jak go wstawić do paszarni? Turem? :)

#18 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 21:54

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Nie znam jego wymiarów. Z tego co pamiętam to u mnie był wstawiany turem. Ostatnio go przestawialiśmy, to pusty we 4 chłopa go podnieśliśmy :D

#19 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2676 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 12:08

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą rury się nie przecierają bo są z pcv. Mieszalnik bina 1-tonowy waży około 200 kg więc jak kolega napisał we 4 osoby spokojnie można go przenieść. Wysokość zależy od firmy jaką wybierzesz. I tak jak mówiłem polecam mieszalnik z dodatkowym koszem napychającym. Znajdziesz takie w ofercie m.in firmy Zuptor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 12:11

Mieszalnik ze śrutownikiem ssąco-tłoczącym i wagą Ja gdzieś widziałem z tym koszem napychającym to wymagał on 1400 zł dopłaty, więc według mnie nie warto tyle dokładać za rzecz bez której mieszalnik również będzie działał tak jak potrzeba :)

Dodaj odpowiedź