Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bierny agregat uprawowo-siewny

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:25

Bierny agregat uprawowo-siewny Witam, mam zamiar zakupić taki agregat 3m, ale mam jeden dylemat a mianowicie który będzie lepszy z 2 czy 3 rzędami zębów dodam jeszcze że mam ziemie średnie i trochę ciężkich. prosił bym o opinie w tym temacie osoby posiadające takie agregaty.

Jeżeli jest już taki temat to proszę o przeniesienie.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bierny agregat uprawowo-siewny Dzisiaj, 07:04
  •  

#2 Share Pawlak902

Pawlak902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:49

Bierny agregat uprawowo-siewny Według mnie to jest uzależnione od mocy ciągnika ,może napisz jakim bykiem będziesz go ciągał.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:47

Bierny agregat uprawowo-siewny Jak wyżej: wszystko zależy od ciągnika. Z 3 rzędami będzie lepszy na twoje gleby bo lepszą pracę wykona ale oczywiście jest dłuższy, siewnik masz dalej wysunięty i tu już cięższego ciągnika potrzebujesz z odp podnośnikiem.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:09

Bierny agregat uprawowo-siewny mam 3 rzędy i nie widzę się z dwu rzędowym bo w 3 rzędowym możesz zęby szerzej porozstawiać i się tak nie zapycha a to jest największy problem jak masz resztki nie zaorane druga sprawa w dwu masz mniej zębów i jak na cięższej ziemi to sobie nie poradzi

#5 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 17:49

Bierny agregat uprawowo-siewny Odpowiadając na pytanie czym go będę ciągał to agregat tem ma być podczepiony do Zetora 8145 dodam jeszcze że z dociążeniem przodu nie na problemu bo mam przedni TUZ. Nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie jakiej firmy polecili byście taki agregat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:03

Bierny agregat uprawowo-siewny Dwa rzędy czy trzy to już nie taki kłopot, lepiej pomyśl jaki będziesz miał wał z tyłu. Każdy Ci poleci pewnie jaki ma, zależy ile kasy na to przeznaczasz?

#7 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:44

Bierny agregat uprawowo-siewny hej ja posiadam agro masz i jestem z niego zadowolony gabarytowo to to samo co UG dużo tańszy a robote robi tą samą. Powiem ci że moj ma 2 rzędy rapek ponieważ sieje nim po qq i w 3 rzędach mogło by go zapychac . a jeżeli nie siejesz qq to bierz śmiało 3 rzędy bo zawsze to lepiej wyrówna. a i dodam jeszcze ze moj posiada wał packer i lubi go czasem zakleić a szczęgólnie na wiosne

#8 Share aksell

aksell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 11:50

Bierny agregat uprawowo-siewny Odświeżę trochę temat, napiszcie koledzy jakie macie odstępy między poszczególnymi rzędami w dwu i w trzyrzędowych agregatach, oraz jakie macie odstępy między poszczególnymi zębami.
Patrząc na ofertę na "popularnym serwisie aukcyjnym" między dwoma rzędami a trzema jest jakieś 200 PLN różnicy, więc sądzę, że zębów nie jest więcej a są tylko rozmieszczone w trzech a nie dwóch rzędach.

#9 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:46

Bierny agregat uprawowo-siewny ja mam agro-masz 2 rzędy ziemie ciężkie w uprawie i daje rade polecam )
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 listopad 2012 - 18:58

Bierny agregat uprawowo-siewny ja mam pół zawieszany Moskita i ciągam go 1224, 3 rzędy zębów, co ważne żeby proste!! z przodu duży wał rurowy a z tyłu packer... siewnik na hydropaku. I jade prosto w orkę... spalanie ok 10l/ha ziemie glinaste, górzyste...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)