Skocz do zawartości

Zdjęcie

karmienie sianokiszonki w małych ilościach

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:49

karmienie sianokiszonki w małych ilościach Witam
mam 2 byki 300kg i mam problem ze skarmianiem sianokiszonki... a mianowicie jak wiadomo jeden balot wystarczy na długo, i jak go otworzę to się najpierw grzeje a potem pleśnieje...
Jak go skarmiać, żeby nie było tego problemu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
karmienie sianokiszonki w małych ilościach Dzisiaj, 10:50
  •  

#2 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:52

karmienie sianokiszonki w małych ilościach kup kwas propionowy i po kazdym rozdaniu spryskaj balota.

#3 Share CaseIH12

CaseIH12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:08

karmienie sianokiszonki w małych ilościach Chować więcej byków. :D

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:21

karmienie sianokiszonki w małych ilościach rozrzucić sianokiszonkę cienko na słońcu to uschnie i nie bedzie pleśniała.

#5 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:54

karmienie sianokiszonki w małych ilościach Jak masz możliwość to najmuj prasę zmiennokomorową i wtedy można ustawić jak najmniejsze belki. To taka rada na później a na teraz to te suszenie wydaje się dość rozsądne, bo kwasu nigdy nie próbowałem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#6 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:40

karmienie sianokiszonki w małych ilościach mam rozrzucone ją cienko, ale robiłem ją z lekko uschniętej trawy i raczej ona szybciej spleśnieje niż zgnije...
właśnie zrobiłem błąd, bo sam sobie prasą zmiennokomorową prasowałem i robiłem 130cm, a mogłem mniejsze...
a do stosowania tego kwasu to balota rozrzucać, czy tylko lekko otworzyć i spryskiwać?
Gdzie można kupić ten kwas?

Edytowany przez waldus11, 26 sierpień 2012 - 13:07.

#7 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:18

karmienie sianokiszonki w małych ilościach ja zamawiam tutaj http://www.agrifood....propionowy.html
absolutnie nic nie rozrzucac, tylko powierzchniowo spryskac - wazne - nie rozcienczaj!

#8 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:14

karmienie sianokiszonki w małych ilościach super dzięki :D
jak obficie trzeba to spryskiwać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:42

karmienie sianokiszonki w małych ilościach miejsce obok miejsca i nie żałuj tego

#10 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 21:16

karmienie sianokiszonki w małych ilościach To jak długo tego balota skarmiasz?

#11 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 06:52

karmienie sianokiszonki w małych ilościach jeszcze nie wiem, ale wychodzi mi, że prawdopodobnie 3 tyg

#12 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 10:30

karmienie sianokiszonki w małych ilościach O chłopie to nie dziwne że ci sie psuje.
My na QQ praktykujemy Mocznik. Coś tam pomaga.

#13 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 00:42

karmienie sianokiszonki w małych ilościach witam, mam dylemat co zrobić w przyszłym roku, czy nadal zbierać siano czy sianokiszonkę w balotach, kuzyn namawia mnie na kiszonke ale nie wiem co zrobić. Jak sie spisuje to przy 4 szt bydła, bardzo ona marznie w zimie, dużo odpadnie z balota przy takiej ilości bydła, co ewentualnie mógłbymn posiać żeby to później zwinąc oprócz traw z wsiewką motylkowych... z góry dzięki za odp.

#14 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 15:37

karmienie sianokiszonki w małych ilościach móglby ktoś sie wypowiedzieć i doradzić w sprawie pytań które zadałem post wyżej....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share dzejdzej

dzejdzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 13:09

karmienie sianokiszonki w małych ilościach Przy małej ilości bydła zimą nie ma większych problemów z sianokiszonką gdyż jest zimno i się nie psuje, gdy np. otworzymy balota w stodole, przez dłuższy czas będzie mógł tam być składowany, trzeba tyko wieczorem przenieść do obory porcję, która będzie zadawana rano tak aby się rozgrzała i manalogicznie rano przenieść kolejną porcję do obory, która będzie zadawana zwierzętom tego samego dnia wieczorem i wszystko gra. Z kolei prędzej problemy przy małej ilości bydła mogą pojawić się latem, gdy jest ciepło, no ale wtedy pewnie skarmiasz zielonkę, a nawet jeśli będzie to też kiszonka to można ją rozciągnąć na większej powieszchni i wtedy się wysuszy ale nie zagrzeje i ie zapleśnieje, będzie trochę przypominała siano i bydło zje ją również ze smakiem. Myślę, że śmiało możesz spróbować z sianokiszonką tym bardziej, że pogoda płata różne figle i coraz trudniej jest zebrać dobrze dosuszone bogate w skałdniki siano. Osobiście polecam kiszonkę z traw sianych na gruntach ornych może być z dodatkiem motylkowych, wartościowa jest też tzw. GPS czyli kiszonka z podwiędniętych zbóż owsa czy jęczmienia, sianego np. w poplonie, ale i z dobrze utrzymanych trwałych użytków zielonych można zebrać fajną sianokiszonkę, wartościowszą od siana gdyż leży krócej na polu i nie podlega tak dużemu wpływowi warunków atmosferycznych, nie ulega w takim stopniu jak siano wymywaniu składników pokarmowych wraz z deszczem, także wykruszanie jest znacznie mniejsze. Napewno jak zacznież dawać sianokiszonkę, to zauważysz po zachowaniu krów, że jest bardzo smakowita i już nie będą chciały wrócić do siana