Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:35

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? Kupiłem rozsiewacz Amazone zam-max i mam zestawy tarcz OS a w necie na stroncze amazone są super ustawienia tylko że do tarcz OM.
Czy mogę zastosować parametry ustawień z tabeli dla tarcz OM przy ustawianiu tarcz OS?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? Dzisiaj, 07:42
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 06:32

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? Też mam z tym problem, dodatkowo mam tarcze 20-28m i nie wiem czy jakby przełożyć łopatki z talerzy do 18m to dałoby rade siać na 15m?
Edit: Już zauważyłem pierwszwe różnice w talerzach OS/OM, sa to różne szerokości robocze, np OS są 20-28m(takie mam) a OM są 18-24, potem 24-36... i jak tu teraz spasowac te tabele jak rozstawy i sklae łopatek moga być inne...

Edytowany przez JD1052, 30 sierpień 2012 - 19:06.

#3 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:56

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? z tego co sie naszperałem na necie to ustawienia lopatek sa podobne.
ja robie tak ze biore dane z neta ze stronki amazone dla tarcz
OM 18-24 np. 22/40 i dla wartosci lopatek dodaje 50/40 i takwychodzi ustawienie 72/80 i tak ustawiam tarcze OS 20-28 na 24 metry rozrzutu, gorzej jest z otwieraniem zasuwy do wielkosci dawki, ale ja mam jeden kawalek równe 1 ha i tam sprawdzam ile rozsiewa i ew koryguje.
a i tarczami 20-28 nie zasiejesz chyba na 15m, zakladaj inne tarcze bo tak to lipa, kupiles rozsiewacz aby dokladnie siac a jak bedziesz kombinowal to lipa moze wyjsc
alejak chcesz to ja mam wszystkie komplety do amazonki i zmierze lopatki w 20-28 i w tych mniejszych czerwonych bo moze roznia sie tylko dlugoscia lopatek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:12

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? Mam drugie talerze z łopatkami do 18m tylko są w gorszym stanie i temu chce zostać na OS bo są nierdzwne prawie nowe, przełoże chyba łopatki i plastkowe skale z OM na OS i tak sie to zakończy... U mnie na 21m sa teraz ustawione, lopatki 66/82...

#5 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:37

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? nie wiem czy dasz rade bo z tego co kojarze to na tarczach OS plastikowa skala jest na "płask" na wierzchu tarczy a w tarczach OM jest tak na "krawędzi" chyba ze masz jeszcze inne tarcze OM :)
A łopatki mozna dokupić, nawet producent w instrukcji pisze ze się zuzywaja i jest to czesc wymienna.

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 październik 2012 - 20:43

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? macie nowe rozsiewacze? ja mam ZA-M 1201 i w tym serwisie nawozowym mogę wybrać ustawienia dla tarcz OM i OS, ale moje pytanie brzmi czy macie luz w swoich rozsiewaczach występujący między tarczą a trzpieniem, na którym jest zamontowana, nie pamiętam czy w moim poprzednim egzemplarzu taki luz występował, ale w tym przypadku zaniepokoił mnie już na uruchomieniu, bo prędzej czy później wykończy to przekładnię

#7 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 05 październik 2012 - 21:19

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? ja mam ZA-M profiS hydro. nie moze byc zadnego luzu, ona sa nakladane na trzpienie stozkowe z klinem i przyrkecane od gory nakretka.
Piszę po polsku!

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 październik 2012 - 23:34

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? być może źle określiłem miejsce, objaw jest taki, że talerz można lekko wychylać do góry i do dołu (istotnie na trzpieniu luzu być nie może, bo talerz jest skręcony śrubą), w takim razie luz ten występuje na przekładniach, u Was też tak jest? czy też mam się niepokoić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 07 październik 2012 - 07:49

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? U mnie takiego luzu nie ma, mam stary rozsiewacz, coś z 2000 roku. model za-m max 1500

#10 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 07 październik 2012 - 09:09

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? ja mam tarcze pedzone olejem wiec u mnie taki luz nigdy nie wystapi. ale w amazonkach pedzonych WOMem talerze obracja sie za pomoca przekladni katowych i z duzym prawdopodobienstwiem jest tak ze ten luz "góra-dół" jest spowodowany niewlasciwa odlegloscia miedzy kolami zebatymi stozkowymi w przekladni. jesli tak jest po dluzszym badz krotszym czasie wylamia sie zeby na kolach. jak duzy jest ten luz?? 1cm? wiecej?
Piszę po polsku!

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 październik 2012 - 16:21

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? aż tak duży nie jest, ale jest wyczuwalny, już na uruchomieniu zwróciłem na to uwagę (w ZA-M tego nie było, a w bogballu kiedyś już mi się przekładnia posypała) stąd zastanawiam się czy jest to trefny egzemplarz czy tak po prostu ma być

#12 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 16:53

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice? mam rozsiewacz amazone za-m 1500 hydrotron naped hydrauliczny sa tarcze OS 20-28 i nie wiem teraz skad wziac nastwy
w serwisie nawozowym jest dla tarcz OS tabele rozsiewu a dla OM co innego i nie wiem jak sie za to zabrac
a do rozsiewacza jest komputer Amaset regulujacy predkosci tarcz

#13 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 13 luty 2015 - 20:27

Witam. Mam pytanie. Jak ustawić rozsiewacz na tarczach OM na szerokość 21m ? Chodzi mi o saletrę  głównie, gdyż dla soli, polifosek, saletrosanu itp znalazłem. Jeszcze jedno, na wałku powinno być 540 obrotów ? Przypomniało mi się jeszcze, czy do modelu ZAU, mogę założyć tarczę od ZAM z nierdzewki i regulacją 18-24 ?

Edytowany przez globus512, 13 luty 2015 - 20:58.

#14 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:48

Witam ;) mam prośbę może ktoś zarzucić jak ustawić te łopatki w Amazone ZA-M dla tarcz OM i szerokości 18 m chodzi mi o wartość na skali?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share emtezecik

emtezecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 luty 2016 - 19:04

witam amazone zam II 2000 kg ladownosci tarcze pomaranczowe wysiew 12-36 m jak mam ustawic wysiew na np 18 metrow i jakies tabele potrzebuje odnosnie dawki pomoze ktos ?

Dodaj odpowiedź