sim0n

Amazone tarcze OM, OS, czy są jakies różnice?

Polecane posty

sim0n    27

Kupiłem rozsiewacz Amazone zam-max i mam zestawy tarcz OS a w necie na stroncze amazone są super ustawienia tylko że do tarcz OM.

Czy mogę zastosować parametry ustawień z tabeli dla tarcz OM przy ustawianiu tarcz OS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Też mam z tym problem, dodatkowo mam tarcze 20-28m i nie wiem czy jakby przełożyć łopatki z talerzy do 18m to dałoby rade siać na 15m?

Edit: Już zauważyłem pierwszwe różnice w talerzach OS/OM, sa to różne szerokości robocze, np OS są 20-28m(takie mam) a OM są 18-24, potem 24-36... i jak tu teraz spasowac te tabele jak rozstawy i sklae łopatek moga być inne...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

z tego co sie naszperałem na necie to ustawienia lopatek sa podobne.

ja robie tak ze biore dane z neta ze stronki amazone dla tarcz

OM 18-24 np. 22/40 i dla wartosci lopatek dodaje 50/40 i takwychodzi ustawienie 72/80 i tak ustawiam tarcze OS 20-28 na 24 metry rozrzutu, gorzej jest z otwieraniem zasuwy do wielkosci dawki, ale ja mam jeden kawalek równe 1 ha i tam sprawdzam ile rozsiewa i ew koryguje.

a i tarczami 20-28 nie zasiejesz chyba na 15m, zakladaj inne tarcze bo tak to lipa, kupiles rozsiewacz aby dokladnie siac a jak bedziesz kombinowal to lipa moze wyjsc

alejak chcesz to ja mam wszystkie komplety do amazonki i zmierze lopatki w 20-28 i w tych mniejszych czerwonych bo moze roznia sie tylko dlugoscia lopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam drugie talerze z łopatkami do 18m tylko są w gorszym stanie i temu chce zostać na OS bo są nierdzwne prawie nowe, przełoże chyba łopatki i plastkowe skale z OM na OS i tak sie to zakończy... U mnie na 21m sa teraz ustawione, lopatki 66/82...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

nie wiem czy dasz rade bo z tego co kojarze to na tarczach OS plastikowa skala jest na "płask" na wierzchu tarczy a w tarczach OM jest tak na "krawędzi" chyba ze masz jeszcze inne tarcze OM :)

A łopatki mozna dokupić, nawet producent w instrukcji pisze ze się zuzywaja i jest to czesc wymienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

macie nowe rozsiewacze? ja mam ZA-M 1201 i w tym serwisie nawozowym mogę wybrać ustawienia dla tarcz OM i OS, ale moje pytanie brzmi czy macie luz w swoich rozsiewaczach występujący między tarczą a trzpieniem, na którym jest zamontowana, nie pamiętam czy w moim poprzednim egzemplarzu taki luz występował, ale w tym przypadku zaniepokoił mnie już na uruchomieniu, bo prędzej czy później wykończy to przekładnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam ZA-M profiS hydro. nie moze byc zadnego luzu, ona sa nakladane na trzpienie stozkowe z klinem i przyrkecane od gory nakretka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

być może źle określiłem miejsce, objaw jest taki, że talerz można lekko wychylać do góry i do dołu (istotnie na trzpieniu luzu być nie może, bo talerz jest skręcony śrubą), w takim razie luz ten występuje na przekładniach, u Was też tak jest? czy też mam się niepokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

U mnie takiego luzu nie ma, mam stary rozsiewacz, coś z 2000 roku. model za-m max 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam tarcze pedzone olejem wiec u mnie taki luz nigdy nie wystapi. ale w amazonkach pedzonych WOMem talerze obracja sie za pomoca przekladni katowych i z duzym prawdopodobienstwiem jest tak ze ten luz "góra-dół" jest spowodowany niewlasciwa odlegloscia miedzy kolami zebatymi stozkowymi w przekladni. jesli tak jest po dluzszym badz krotszym czasie wylamia sie zeby na kolach. jak duzy jest ten luz?? 1cm? wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aż tak duży nie jest, ale jest wyczuwalny, już na uruchomieniu zwróciłem na to uwagę (w ZA-M tego nie było, a w bogballu kiedyś już mi się przekładnia posypała) stąd zastanawiam się czy jest to trefny egzemplarz czy tak po prostu ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

mam rozsiewacz amazone za-m 1500 hydrotron naped hydrauliczny sa tarcze OS 20-28 i nie wiem teraz skad wziac nastwy

w serwisie nawozowym jest dla tarcz OS tabele rozsiewu a dla OM co innego i nie wiem jak sie za to zabrac

a do rozsiewacza jest komputer Amaset regulujacy predkosci tarcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam. Mam pytanie. Jak ustawić rozsiewacz na tarczach OM na szerokość 21m ? Chodzi mi o saletrę  głównie, gdyż dla soli, polifosek, saletrosanu itp znalazłem. Jeszcze jedno, na wałku powinno być 540 obrotów ? Przypomniało mi się jeszcze, czy do modelu ZAU, mogę założyć tarczę od ZAM z nierdzewki i regulacją 18-24 ?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam ;) mam prośbę może ktoś zarzucić jak ustawić te łopatki w Amazone ZA-M dla tarcz OM i szerokości 18 m chodzi mi o wartość na skali?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

witam amazone zam II 2000 kg ladownosci tarcze pomaranczowe wysiew 12-36 m jak mam ustawic wysiew na np 18 metrow i jakies tabele potrzebuje odnosnie dawki pomoze ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

A są one wymienne? Kupiłem ZA-M Novis i mam tam tarcze OS w katalogu są OS ale potrzebuje mniejszy zakres na 15m i wybrałem OM bo OS nie są osiągalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam potrzebuję wartości skali dla tarcz OM 15-24. Chodzi mi jakie są wartości na skali długiej i krótkiej łopatki. Kupiłem nowe i nie wiem która do której? Stare były pomieszane i nie czytelne. Z góry dziękuję za odpowiedz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj