Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Wielton to dobra firma?

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share GUCIU

GUCIU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:24

Czy Wielton to dobra firma? Jestem posiadaczem 2 przyczem WIELTON 8t od 2010. i sadze iz problem nieszczelnych burt nie dotyczy przyczep 8t. moim zdaniem sa to przyczepy solidnie wykonane i pomalowane. Nie posiadam innych wiec nie moge ich porównac.Miałem mały problem z kołami to wspólnie z producentem i delerem rozwiazalismy. na dzień dzisiejszy napewno drugi raz bym kupił takie przyczepy. a gdy zamierzałem kupic takie przyczepy to wybierałem miedzy Metal-Tech a Wielton bo to moim zdaniem ta sama pólka jakosciowo-cenowa

Wielton to bardzo dobra firma która produkuje bardzo dobre przyczepy oraz potrafi rozwiazac problem a nie od niego uciekac.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Wielton to dobra firma? Dzisiaj, 02:17
  •  

#42 Share Pan12345

Pan12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:07

Czy Wielton to dobra firma? Również miałem okazję korzystać z urządzeń marki wielton. Byłem zadowolony. Żadne z urządzeń nie popsuło się i nadal z nich korzystam, chociaż od zakupu minęło już trochę. Jestem gorącym zwolennikiem tej marki.

#43 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 20 marzec 2013 - 08:42

Czy Wielton to dobra firma? Coż wileton - w sumie konstrukcyjnie bardzo dobry 18- tonowy tandem pojm. 24m3 - ale błędy wieku dziecięcego go dotknęły - tzn. - źle dobrane ogumienie - na gwarancji wymieniony cały kpl.( wychodziły bąble na oponach - najczęściej w sobotę po południu) i za krótka plandeka o 5 cm - rura nie chce spadać z krawędzi burty i za skarby pasów się nie da zapiać. - poza tym system uszczelniania burt jak najbardziej ok - można wozić wodę. Moja przejechała w dwa lata jakieś 8-10 tys km (koło 1 tysiąca kursów z pełnym ładunkiem), poza wskazanymi wcześniej usterkami bez problemów. Także podejrzewam że kupię następną - szkoda że nie ma tri-demów 30m3.

#44 Share PoczatkujacyVATowiec

PoczatkujacyVATowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 21:07

Czy Wielton to dobra firma? GUCIU opisz jaki miałeś problem z kołami w swojej wieltonce bo mam zamiar kupować taką tylko 6t

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:23

Czy Wielton to dobra firma? Posiadam Wielton dwie sztuki 12 T i powiem że butry to dziadostwo, a serwis nie lepszy. Posiadam ponad 80 ha i nimi wszystko woże, więc nie przepracowują się. Tamtym roku po rzepaku tak się rozczelniły zawiasy że pszenica leciała nie samowicie, musiałem pianować na polu. Jakoś z bidą zabrali w tamtym roku na wiosnę i zmienili burty i zawiasy, teraz jest to ok.
A w tym roku teraz w styczniu zacząłem wywozić pszenicę do skupu i jakie było moje zdziwienie jak nie chciały się otworzyć na skupie. Burty otwierały się z max 15 cm, jak pszenica zleciała z połowa, to otworzyła się do końca.
Zamiast łańcuchów mam pozakładane linki stalowe 10 mm bo łańcuchy popękały, oczywiście były pozakładane, i przed rozładunkiem odpinałem je.
Okazało się że jak odpinałem łańcuchy to burty wiginają się jak beczka i póki nie wrócą do prostego to burty nie otworzą się. Wyłąmują się dosłownie. Musiałem pospinać w środku pasami żeby się otwierały.
Porobiłęm filmy z otwierania, przyjechał serwis, ładnie opisał i wysłał do fabryki Wieltona.
5 dni temu dzwoniłem to mnie zbyli, ale mocno im powiedziałem, że to dziadowsto, i będę żądał wymiany nadbudów. Mieli wystosować jakieś pismo, wspominali ze mam pozakłądane linki zamiast łańcuchów, ale sami przyznali że te łańcuchy to nie wypał.
Dodany obrazek
Dzisiaj dzwoniłem i odpowiedzieli że przez linki tak się stało, i dlatego że tandena, w czasie rozładunku kipruję ciągnikiem a nie wywrotnicą podnoszę, a ja muszę go podnosić ciągnikiem do on ma zaczep stały, a nie ruchomy, więc przy wywrotnicy wyłamał bym zaczep, to odpowiedział że mam zły zaczep itp, Ale ja że w instrukcji nie ma słowa o tym ze nie można kiprować, itp.
Coś mi się zdaję ze w poniedzałek odwiedze fabrykę Wieltona i ich szefów, a może jutro puszczę filmy na YT.

Edytowany przez tomek73, 14 luty 2014 - 20:24.

#46 Share sajmon13

sajmon13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 luty 2014 - 23:41

Czy Wielton to dobra firma? WITAM PIERWSZY RAZ NA FORUM NIE ZA BARDZO WIEM JAK UMIEŚCIĆ TEMA DLATEGO PODPINAM TEMAT TUTAJ MOJE PYTANIE BRZMI TAK JESTEM ZAINTERESOWANY KUPNEM DWÓCH PRZYCZEP FIRMA JEST JUŻ RACZEJ WYBRANA I PADŁO TO NA METAL TECH MIROSŁAWIEC TYLKO JEST JESZCZE MAŁY PROBLEM NIE WIEM JAKIEJ ŁADOWNOŚCI KUPIĆ CZY 6 TON CZY 8 TON A MOŻE JESZCZE COŚ INNEGO ZAZNACZAM ŻE JAK NARZAZIE MOIM NAJWIĘKSZYM KONIEM POCIĄGOWYM JEST CIĄGNIK NEW HOLLAND TD5050 KTÓRY POSIADA 95KM BARDZO PROSZĘ O OPINIE JAKI TONAŻ WYBRAĆ Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:15

Czy Wielton to dobra firma? Byłem wczoraj w Wieltonie w fabryce, wszystkiego się wyparli, przyczepy są super, ja źle użytkowałem.
Powiedzieli że dlatego powyginały się burty że miałem pozakładane linki stalowe 10mm zamiast łańcuchów, chociaż linki mogą być lepsze, ale to nie ich technologia, zmieniłem konstrukcje a przecież inżyniery siedziały i łańcuchy wymyślały.
I nie wolno rozładowywać jak się kipruję.
Przyślą mi nowe łańcuchy grube 12mm i powyginają blachy z zamkami żebym w górne burty, żebym sam sobie pozakładał.
Może wróci do normy.

Tych burt nie produkują, bo robili je sami na krawędziówkach, teraz jakaś firma oscienna im przywozi, pewnie z Włoch, tłoczone, walcowane całościowo na prasach.
Za parę dni na YT dam filmy ku przestrodze.

Koledze nawet nie uznali ze zawiasy powyginały się, sam serwis AgroAs gdzie kupował naprawiał.

Gwarancja to fikcja w WIELTONIE wszystko na serwis sprzedawcy zwalają. Mi w tamtym roku też do Agrohandlu kazali oddać, po kłótniach zabrała fabryka.

#48 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:26

Czy Wielton to dobra firma? witam ma ktoś może 14-stki z wieltona ? napiszcie jak wam się sprawują czy mają jakieś wady ? i czy jesteście zadowoleni z tych przyczep z góry dzięki za info.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#49 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 10:00

Czy Wielton to dobra firma? Witam.Wczoraj bedac na wystawach cholernie spodobała mi sie wieltonka 10t.ale raczej bede brał 8 t.I stad pytanie.Bo naczytałem sie o wieltonkach i jestem ciekaw jak użytkownicy ktorzy maja je kilka lat oceniają je.Nie wiem czy te starsze miały burty fuhrmana czy nie,i jak wyglada sprawa tych wyginajacych sie i nie szczelnych burt?

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:28

Czy Wielton to dobra firma? Ja mam 12 i burty robili sami na giętarkach, od tamtego roku kupują profile, sami już nie robią.
Jak pozmieniali mi zawiasy na kute to można wodę wozić.Na razie bez dolnych łańcuchów jeździłem.

#51 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 14:12

Czy Wielton to dobra firma? Tak czytam te posty to, aż wierzyć się nie chce że są takie problemy z przyczepami polskimi w tym wypadku akurat Wielton, to raczej nie jest jakis wysoce skomplikowany sprzęt jak np. ciągnik rolniczy gdzie nikt w Polsce nie jest w stanie wyprodukować skrzyń biegów,mostów, silników. ALe przyczepy? To już muszą nawet burty z zachodu ściągać, bo nie są w stanie własnych wyprodukować należycie? Pozatym ceny tych przyczep wydają mi sie absurdalne w porównaniu do naczep tirowskich, które bez problemu ładują 30t, a są niewiele droższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share chemiqs

chemiqs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:12

Czy Wielton to dobra firma? witam
a co wy na to? http://olx.pl/oferta...8fce02;promoted
Chińszczyzna - w ogóle można brać to pod uwagę?

jak myślicie - interesować się tym?

Edytowany przez chemiqs, 30 czerwiec 2014 - 13:59.