Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Wielton to dobra firma?

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share derdziaj

derdziaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 09:09

Czy Wielton to dobra firma? Widziałem nową przyczepę 12T WIELTON u znajomego w nowym wykonaniu i muszę przyznać, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jeżeli chodzi o burty to miała już te nowe FHURMANNA. W porównaniu do poprzednich przyczep ma aż siedem zamków na jednej stronie. Zamki nie są wykonane z blachy tylko odlewane co ma zapobiegać odkształceniom.W WIELTONIE zmienili też lakier nie malują już w macie tylko w wysokim połysku. Moim zdaniem naprawdę fajna przyczepa godna polecenia.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Wielton to dobra firma? Dzisiaj, 13:08
  •  

#22 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:35

Czy Wielton to dobra firma? Pora na przyczepę Zasław , która nie jest taka jak ją każdy pisze :D Posiadam 14 tonową i niestety ma swoje minusy:
- odchodzi farba na przedniej burcie
-stelaż wykonany z bardzo słabych materiałów
-przewody hamulcowe pękają(w moim przypadku)
-jedna opona zaczęła chodzić na boki
-Słaba szczelność na słupkach bocznych(być może moja wina , ponieważ przyczepa nie była raz spięta i została załadowana pełna pszenicą)
Oprócz tych wad przyczepa całkiem dobra i mogę polecić :) Dodam , że zawieszenie nie skrzypi jak w Metaltechu i Zasław ma bardzo dobre hamulce :D

#23 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:53

Czy Wielton to dobra firma? Panowie a jak sprawuja sie ramy z profila zamknietego w przyczepach MT bo jakoś nie mam do nich przekonania? jak sprawuja sie w terenie? Wiekszość przyczep jest robiona z 2-teownika lub z ceownika bo to "pracuje" podczas jazdy a profil nie. Wasze opinie i spostrzezenia. @ Dawid kupiłbyś jeszcze raz zasława?

#24 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 08:14

Czy Wielton to dobra firma? w 4 letnim Metaltechu z marszu sypię rzepak i nie ma mowy o jakimkolwiek uszczelnianiu, czyli rama musi być sztywna, bo inaczej już dawno piankę trzeba by było stosować :) Poza tym metal tech technologię produkcji przyczep dostał w spadku po niemieckiej firmie, a nasi producenci muszą do wszystkiego sami dojść, wdać tego skutki w Wieltonie i Zasławie.

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:52

Czy Wielton to dobra firma? Ciekawe jak przyczepa z intercarsa by się sprawowała, jest dłuższa niż wszystkie typowe. Rama to dwuteownik jak w większości przyczep.

#26 Share derdziaj

derdziaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 12:49

Czy Wielton to dobra firma? Widzałem w nowej Wieltonce system uszczelnienia i jest on inny niż w pozostałych przyczepach. Uszczelka montowana jest w obrzeżu podłogi a nie jak u większości na burtach. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie.

#27 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 18:19

Czy Wielton to dobra firma? Karolek12 patrząc na dzisiejszy dostęp do różnych firm , brałbym raczej coś z zachodu np. Welger , ale jakbym miał wybór tylko z Polskich to raczej skusiłbym się drugi raz na Zasława bo węże może były felerne a szczelność załatwiłem chyba sam :)

#28 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:40

Czy Wielton to dobra firma? Ja ze swojej strony mogę polecić metalfacha: dyszel mocny, nie zapiera w koło, przystępna cena,mocne hamulce, mocna rama(nie wygina się),idzie lekko w transporcie(lżej niż 6t pronar),jest szersza od wieltonki o tej samej ładowności.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:15

Karolek12 patrząc na dzisiejszy dostęp do różnych firm , brałbym raczej coś z zachodu np. Welger , ale jakbym miał wybór tylko z Polskich to raczej skusiłbym się drugi raz na Zasława bo węże może były felerne a szczelność załatwiłem chyba sam :)

z tymi zachodnimi to też różnie bywa. W ostatnim TOP Agrar opisano przeboje z Joskinem, więcej felerów niż w Warfamie :D

#30 Share SardynaTV

SardynaTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:28

Czy Wielton to dobra firma? Bardzo dobre ! :)
Znajomy ma i mówił że zdrowo ją przeładowuje i nic się nie dzieje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 17:50

Czy Wielton to dobra firma? Czytałem właśnie , że mieli jakieś problemy z serwisem czy coś. Sam się zaskoczyłem , ponieważ sądziłem , że JOSKIN to firma na poziomie ale jak widać chyba nie :D Ale zawsze się zdarza jakiś wybryk z fabryki ;)

#32 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 23:15

Czytałem właśnie , że mieli jakieś problemy z serwisem czy coś. Sam się zaskoczyłem , ponieważ sądziłem , że JOSKIN to firma na poziomie ale jak widać chyba nie :D Ale zawsze się zdarza jakiś wybryk z fabryki ;)

I jaki z tego wniosek? Trzeba kupować wg rozwiązań technicznych,ceny i warunków gwarancji. Reszta nie ma znaczenia. Niejeden posiadacz fendta, czy john deere'a zdziwił się nie raz, gdy mu powiedziałem, z jakimi prędkościami i jakimi maszynami pracuję 30km słabszym new hollandem, ale to tez wszystko zależy od operatora, ponieważ jeśli ktoś nie potrafi w pełni wykorzystać posiadanego sprzętu, to na prawdę mu współczuję.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#33 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:33

Czy Wielton to dobra firma? Tutaj się zgodzę :) Gdy kupiłem MF-a i czytałem instrukcje to doszedłem do 1/4 możliwości ciągnika, dopiero gdy serwisant wytłumaczył co i jak pojąłem go dokładnie i teraz pracuje bardzo fajnie :)

#34 Share derdziaj

derdziaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 15:21

Czy Wielton to dobra firma? Jeśli chodzi o szerokość 6T to Wielton od września produkuje je o szerokości paletowej. Nie słyszałem żeby jakikolwiek polski producent produkował przyczepy 6 T o tej szerokości. Przyczepa jest może i trochę droższa ale w cenie jest jusz homologacja do 40km/h, za którą nie trzeba dopłacać.

#35 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:33

Czy Wielton to dobra firma? A jednak ta 6 z Wieltonu jest wg mnie sporo droższa od np Metal-Fach. Dzis się dowiadywałem że wyp plandeka, balkon, zaczep obrotowy, instalacja ham dwuprzewodowa, koła 12/80 15.3 , zsyp do zboża, spręzyny do boków to nie całe 50 tyś, Metal-fach 6t (T710/1) wyp. nadstawy, plandeka, zaczep - około 40500 zł brutto - cena z cennika minuś ok 12% rabatu = 35600 zł... Na metal-facha dodatkowo wejdzie i tak troszkę więcej -objętość skrzyni 9m3 a Wielton 8,5m3

#36 Share derdziaj

derdziaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 08:31

Czy Wielton to dobra firma? Instalacja dwuprzewodowa, sprężyny wspomagające zamykanie burty oraz homologacja do 40 km/h to w WIELTONIE standard a jeśli chodzi o cenę to za dobrą jakość trzeba niestety zapłacić co i tak po czasie się zwraca.

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 09:09

Czy Wielton to dobra firma? No za jakość powinno się płacić. Mam przyczepy z Wieltona i mam problem z czelnością. Maja przyjechać i robić.
Z Metal Fachu mam ładowacz w ciągniku i po 16 miesiącach ryrwałem go z mocowań na ciągniku. Wszystko powyrabiane, napawąłem po 5-6mm na mocowaniach. Nie mam hodowli i ładowacz używany sporadycznie. Zgłosiłem to wczoraj, powiedzieli że coś zrobią. Raczej trza będzie go zmieniać. Ładowacz jest 241 więc ten lepszy.

#38 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 14:52

A może Feberem się zainteresuj. http://www.feber.com..._str.php?id=625

Dawid

Podziel się opinią o Feberze. Ciekawa przyczepka. Ale ja sądzę ze tylko do transportu drogowego. Coś mi sie wydaje że w ciężkich warunkach polowych może się nie sprawdzić.

Buuz

Instalacja dwuprzewodowa, sprężyny wspomagające zamykanie burty oraz homologacja do 40 km/h to w WIELTONIE standard a jeśli chodzi o cenę to za dobrą jakość trzeba niestety zapłacić co i tak po czasie się zwraca.

Kolego mogą dawać nawet do 60km/h :) Przepisy ruchu drogowego "mówią" wyraźnie o możliwości poruszania sie pojazdów rolniczych z maksymalna prędkością 30km./h tak więc sam dokument nic Tobie nie daje :)

Buuz

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 16:19

Czy Wielton to dobra firma? @Buuz40, za dużo Ci o niej nie powiem, sama mnie zainteresowała bo jest dość długa, więc się będzie dobrze prowadzić na drodze. Ma też w miarę niski próg załadunkowy. To też wpływa na prowadzenie na drodze. Ma swój odpowiednik w wersji ciężarowej do samochodu. Ja jakbym miał transport to pewnie Fastraciem więc tam wskazane żeby przyczepa miała hologogacje na więcej niż 40km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share filipek

filipek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 11:58

Czy Wielton to dobra firma? dołącze się, z tym Wieltonem to czaruja ładnie zamków nakładli a ciekawe ile pomogą?? Każdy wydaje własne pieniążki na to co chce i co mu się podoba ale nie dajcie sobie mydlić oczu przez dealerów która lepsza czy gorsza sprzedają to co maja lub to co daje dobre dochody, każdy z nas ma swoje spostrzeżenia ale jak widać problemów nie brakuje. Wielton widzę u dealera który go promuje tymi zmianami że na dole ma burte fuhrman a nadstawke dalej zakłada własnej produkcji
sprzedawca zapytany dlaczego tak rozkłada ręce tyle o tym wie ;) a kto z Was to zauważył? Uszczelka w podłodze ładna jak nowa ale jak się tam naciśnie gnojowicy albo nawozu kto to domyje??