przemo93pl

jeczmień hybrydowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wysiej jedna jednostkę siewną na te 54 ary (jeczmień hybrydowy sprzedawany jest w jednostkę siewnych) WYsiewa sie 2 jednostki na hektar czyki jedna jesdnostak na poł hektara. Co do ustawień siewnika i ilości kilogramów wysiewy to nie doradzę. Ja w swoim poznaniaku rok temu użyłem zębatki do wysiewu drobnych nasion (seradela, gorczyca). Jeśli chodzi o stanowisko to Najbardziej liczy się odczyn pH. Najlepiej jeśli jest powyżej 6,00. Jeśli masz pH 5,5 to ujdzie ale jak masz 5,3 albo niższe to daj se spokój bo za kwaśna gleba. Rozsiej wapno i spróboj za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

 

Potwierdzam, na 054 ha idealnie pasuje tu jedna jednostka siewna norma powinna wyjsc ok 180 nasion na metr kw.

 

Odnośnie Poznaniaka to próba kręcona... U siebie to mam ustawienia mechaniczne przekładni + zasuwki z tyłu. Niby masz tabele do ustawień na rożne stopnie wysiewu dla różnych zbóż, ale próba kręcona zawsze daje wiekszą pewnosc.

 

Jak dla mnie stanowisko wyglada ok i nie ma co czekać tylko siać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0

Wznawiam temat.Poproszę o opinie na temat nowych odmian: GALIELEOO, GALATION,  WOOTAN, TOREROO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2018 o 12:28, adamigos napisał:

Wznawiam temat.Poproszę o opinie na temat nowych odmian: GALIELEOO, GALATION,  WOOTAN, TOREROO.

Na polach pokazowych wyglądały rewelacyjnie, ale tam to zawsze dobrze wygląda. We wrześniu wysiałem Wootana na 5 klasie, miejscami trafiała 4b. Na większości gdzie było ph 5,5 i klasa V prawie w całości wymarzł w Lutym. Na 4b przeżył i wygląda w miarę dobrze jak na ten dziwny sezon. Dodam że przemarznięte miejsca przesiałem jeczmieniem jarym ale ten w większości usechł w wyników wiosennej suszy. Jęczmion jeszcze nie zebrałem bo ostatnio pokrapuje.
Reasumują: jeśli jeczmien ozimy to tylko przy ph PONAD 6,0 i na IV klasie lub lepszej. Na gorszej bym zaryzykował ale po dobrym przedplonie, albo chociaż na oborniku bo po zbożu to chyba szkoda kasy na nasiona, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0
17 godzin temu, Mariusz245555 napisał:

Na polach pokazowych wyglądały rewelacyjnie, ale tam to zawsze dobrze wygląda. We wrześniu wysiałem Wootana na 5 klasie, miejscami trafiała 4b. Na większości gdzie było ph 5,5 i klasa V prawie w całości wymarzł w Lutym. Na 4b przeżył i wygląda w miarę dobrze jak na ten dziwny sezon. Dodam że przemarznięte miejsca przesiałem jeczmieniem jarym ale ten w większości usechł w wyników wiosennej suszy. Jęczmion jeszcze nie zebrałem bo ostatnio pokrapuje.
Reasumują: jeśli jeczmien ozimy to tylko przy ph PONAD 6,0 i na IV klasie lub lepszej. Na gorszej bym zaryzykował ale po dobrym przedplonie, albo chociaż na oborniku bo po zbożu to chyba szkoda kasy na nasiona, ale to tylko moje zdanie.

Jaki miałeś przedplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, adamigos napisał:

Jaki miałeś przedplon?

mam tylko zbożowe przedplony. W tym roku jak zbiorę zboża to zasieję międzyplon w formie gorczycy (nie uprawiam wogóle rzepaku) i zaorzemy to pod koniec  września na krótko przed siewem o sieje  tylko zboża ozime i QQ na ziarno. Mam tylko nadziej że po żniwach będzie padać. Przynajmniej byłby jakiś pożytek z tych opóźnionych opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Witam
Chciałem odgrzać temat i zapytać jak wasze hybrydy plonowały w tym roku ????
U mnie niestety susza przy PH 6 może nieco więcej na 3 klasie po pszenicy (słoma została + rsm na rozkład) przy nawożeniu jesień 300kg polifoski 8..... Wczesną wiosną Saletrosan  170kg, N2 RSM 32% 220L, 2 zabiegi fungicydowe, insektycydowe, skracanie i mikro Mercurio sypnął 6,0t zważone brak wody i kłosy miały chyba 7-8 pięterek....

Jak oglądam te filmiki na stronie dystrybutora to jestem rozczarowany ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Moim zdaniem jak na taką susze i ilość opadów  jakie byly w tym roku to i tak nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Czy ktoś z was siał jęczmień ozimy hybrydowy ze swego zbioru? Czy zwiększyć wysiew razy dwa względem tego co się sieje biorąc z centrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1
Dnia 27.07.2020 o 13:55, hubertuss napisał:

Czy ktoś z was siał jęczmień ozimy hybrydowy ze swego zbioru? Czy zwiększyć wysiew razy dwa względem tego co się sieje biorąc z centrali?

siałeś może  jęczmień hybrydowy drugi raz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak plonowało jak warunki pozwalały. Od połowy maja nie padało w zasadzie do połowy lipca. Na jesieni i wiosną wyglądał ładnie. Ale co do zbioru szału nie było. Posiej sobie z pół ha i sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
    • Przez youngrolnik69
      Siema, sprawa jest taka że sieje zboże pierwszy raz w swoim życiu, radziłem się w kilku źródłach i już głupieje bo nie wiem co robić. Stanowisko, o powierzchni 3,25ha, raczej słabe (4a/b oraz górkami 5 klasa), stanowisko po kukurydzy(kukurydza zebrana na kiszonke) pod kukurydze na hektar było dane:
      -30 ton obornika
      -100 kg mocznika 
      -170 kg fosforanu amonu 10-46
      -150 kg soli potasowej
      Teraz pod jęczmień poszło również 30 ton obornika/ha(z tym akurat byli wszyscy zgodni) i dalej zaczynają się problemy. Jedna osoba kazała mi nie sypać nawozów, bo dałem obornik i że jest zasucho na nawozy, druga kazała sypnąć 1/4 zapotrzebowania na 6 ton plonu i to przyorać na 10-12 cm z potalerzownym obornikem, a 3 osoba która jest doradcą w miejscowej centrali nasiennej kazała mi sypnąć min. 300kg polifoski 6 i płytko wymięszać po orce. Odrazu mówie że stanowisko nie ma uregulowanego ph( z braku czasu po zbieraniu kukurydzy stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić pogłównie, na wyrośniętym już jęczmieniu, jest to druga i ostatnia rzecz którą poradzili mi wspólnie wszyscy 3 panowie) Dodam jeszcze że jest dosyć sucho, w ostatnich tygodniach spadło pewno max. 10mm deszczu. Z góry dzięki 
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.
    • Przez ketlin23
      Miałem na polu w pierwszym roku łubin po nim posiałem Jeczmień ozimy i teraz zastanawiam się co po nim najlepiej by pasowało mi jakąś pszenicę ewentualnie pszenżyto ale czy to będzie dobry płodozmian odrazu uprzedzam nie sieje rzepaku bo nie wychodzi i nie chcę go siać zawsze w plecy jestem na nim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj