Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

jeczmień hybrydowy

151 odpowiedzi na ten temat

#141 Share cichyh32

cichyh32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 18:50

jeczmień hybrydowy

Znajomy który pracuje w jednym z sklepów rolniczych  siał hybryde i mówił ze róznica była tylko na 6 i 5 klasie a na 4 było to samo i hybryda wyszła na minus bo materiał siewny był sporo droższy.

Edytowany przez cichyh32, 03 styczeń 2016 - 18:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jeczmień hybrydowy Dzisiaj, 05:26
  •  

#142 Share Mariusz245555

Mariusz245555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:43

jeczmień hybrydowy

Znaczy sie hybryde warto siać tylko na 5-tej i 6-tej klasie? To co Piszesz jest bardzo ciekawe ;

#143 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2527 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:11

jeczmień hybrydowy

Witam,
temat jęczmienia hybrydowego słabo przędzie tak jakby to nikogo nie interesowało, a ponad to jakby prawie nikt hybrydy nie siał. Postanowiłem w tym roku sprawdzić jak z ta hybrydą jest.

Rozumniem, że jęczmień posiałeś we wrześniu 2015 i zbierać będziesz w 2016?
Również zdecydowałem się na hybryde, dokładnie odmianę Galation. Ja zawsze sieję wyliczajac planowaną ilość roślin na metr i dopiero pod to, kupuję odpowiednią ilość materiału siewnego. To samo robię z rzepakiem i innymi zbożami.
Co do hybrydy, miałem dwie partie, jedna z nich była taka jakby "szorstka" wilgotna przez co, miejscami mam nie zasiana paski tak jakby lejki były zapchane. No ale nic. Ogólnie jęczmień wygląda ok, ma od 6 do 12 rozkrzewień.
Zobaczymy co z tego będzie.

Do tej pory uprawialiśmy tradycyjne odmiany, które ostatnio dobrze plonowały, w zeszłym sezonie w granicy 7t/ha. Hybryda skusiła mnie wydajności, bo i tak stosujemy wysokie nawożenie i porządna ochronę więc w moim przypadku większym dodatkowym kosztem był droższy materiał siewny.

Edytowany przez Kula07, 08 styczeń 2016 - 11:14.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Mariusz245555

Mariusz245555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:30

jeczmień hybrydowy

Rozumniem, że jęczmień posiałeś we wrześniu 2015 i zbierać będziesz w 2016?
Również zdecydowałem się na hybryde, dokładnie odmianę Galation. Ja zawsze sieję wyliczajac planowaną ilość roślin na metr i dopiero pod to, kupuję odpowiednią ilość materiału siewnego. To samo robię z rzepakiem i innymi zbożami.
Co do hybrydy, miałem dwie partie, jedna z nich była taka jakby "szorstka" wilgotna przez co, miejscami mam nie zasiana paski tak jakby lejki były zapchane. No ale nic. Ogólnie jęczmień wygląda ok, ma od 6 do 12 rozkrzewień.
Zobaczymy co z tego będzie.

Do tej pory uprawialiśmy tradycyjne odmiany, które ostatnio dobrze plonowały, w zeszłym sezonie w granicy 7t/ha. Hybryda skusiła mnie wydajności, bo i tak stosujemy wysokie nawożenie i porządna ochronę więc w moim przypadku większym dodatkowym kosztem był droższy materiał siewny.

Chcialem zapytać na jakiej glebie macie zasiane ta hybryde ? dużo jej sialiście ? co było przedplonem i czy jeczmień przetrwał noworoczny mróz? u mnie zrobił sie ciemno zielony, wręcz czarny i chyba padł.

#145 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2527 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:39

jeczmień hybrydowy Gleba w większości IV A,B. Przedplonem była pszenica ozima. Siany w ilości 75kg/ha.
Wygląda całkiem dobrze.
Mam zasiane ok 20ha.

Edytowany przez Kula07, 12 styczeń 2016 - 22:40.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#146 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2527 postów

Napisany 15 luty 2016 - 11:55

jeczmień hybrydowy

Niestety jęczmień poległ.

Pozdrawiam.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#147 Share Mariusz245555

Mariusz245555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 luty 2016 - 11:43

jeczmień hybrydowy

NIE martw się, mój też. Już kupiłem jary do przesiania. Pozdawiam.

#148 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 marzec 2016 - 09:48

jeczmień hybrydowy Ja mam Wotana, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. Moje pytanie na start 300kg saletry będzie dobrze aby się bardziej rozkrzewił ? I druga dawka też 300 kg saletry.

Edytowany przez globus512, 01 marzec 2016 - 20:13.

#149 Share marins21

marins21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:37

jeczmień hybrydowy

Ja mam Wotana, siany 1 października ze względu że byłem na wczasach. Stanowisko po rzepaku, jeszcze dziki go dopadły i nie jest jakoś gęsty za bardzo. 

Witam! 

Czytam Twojego posta i dość mnie zainteresował to też mam w tym roku zamiar zasiać tą odmianę i właśnie po rzepaku.

Jakieś spostrzeżenia może ze strony kolegi po fachu? Na co zwrócić uwagę? 

Dobrze plonował? Podatny na choroby?

#150 Share fidodido

fidodido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 13:05

jeczmień hybrydowy

Witam mam w planie siew jęczmienia hybrydowego na ok 0,54 ha ile wysiać i jak ustawić poznaniaka z przekładnią olejową mam troche obawy co do siewu klasa gleby IVb uprawa pszenica ozima poplon gorczyca talerzowanie i orka .

#151 Share Mariusz245555

Mariusz245555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 21:03

jeczmień hybrydowy

Wysiej jedna jednostkę siewną na te 54 ary (jeczmień hybrydowy sprzedawany jest w jednostkę siewnych) WYsiewa sie 2 jednostki na hektar czyki jedna jesdnostak na poł hektara. Co do ustawień siewnika i ilości kilogramów wysiewy to nie doradzę. Ja w swoim poznaniaku rok temu użyłem zębatki do wysiewu drobnych nasion (seradela, gorczyca). Jeśli chodzi o stanowisko to Najbardziej liczy się odczyn pH. Najlepiej jeśli jest powyżej 6,00. Jeśli masz pH 5,5 to ujdzie ale jak masz 5,3 albo niższe to daj se spokój bo za kwaśna gleba. Rozsiej wapno i spróboj za rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#152 Share Daro844

Daro844

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 22:56

jeczmień hybrydowy
Potwierdzam, na 054 ha idealnie pasuje tu jedna jednostka siewna norma powinna wyjsc ok 180 nasion na metr kw.

Odnośnie Poznaniaka to próba kręcona... U siebie to mam ustawienia mechaniczne przekładni + zasuwki z tyłu. Niby masz tabele do ustawień na rożne stopnie wysiewu dla różnych zbóż, ale próba kręcona zawsze daje wiekszą pewnosc.

Jak dla mnie stanowisko wyglada ok i nie ma co czekać tylko siać.