Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamera

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 19:40

Kamera Chcialbym sie zorientowac jak wyglada sprawa podlaczenia kamery w ciagniku wyposazonym w wyswietlacz LCD (w moim przypadku CEBIS), czy jakies wymagania musi spelniac taki wyswietlacz (wyjscia, oprogramowanie), jak sie ma sprawa w stosunku do gwarancji czy mozna grzebac w CEBISie, no i jak cenowo sie taka zabawa przedstawia.
Czy mozna podlaczyc 2 lub 3 kamery i zmieniac na wybrana?? ;) , ide instrukcje poczytac, moze cos tam sie dowiem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kamera Dzisiaj, 17:09
  •  

#2 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2007 - 20:38

Kamera Nie orietuje się dokładnie jaki to jest wyświetlacz ale najprawdopodobniej się nie da ponieważ wszystko zależ od sterownika wyświetlacza .Jeżeli wyswietlane tam masz tylko parametry to będzie on obsługiwał tylko tekst i grafikę .Najprościej jest sobie zamontować dodatkowy wyświetlacz z wejściem video i możesz wtedy podłączyć kamerę.

#3 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 26 listopad 2007 - 10:34

Kamera Brzozak2 a do czego jest Ci potrzebna kamera w ciągniku?

#4 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 listopad 2007 - 11:52

Kamera

Brzozak2 a do czego jest Ci potrzebna kamera w ciągniku?

moze być do obserwacji w siewniku, itp...ale chyba zamontuje z tyłu czy niebiescy nie jadą ;)

#5 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 12:57

Kamera ja też myślałem nad kamerą ale przy ładowaczu przy jelonku. Dość dużo u mnie ładuje się palet i ciężko trafić czasem a niekiedy można towar uszkodzić... Ciekawy pomysł z tym...

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:59

Kamera przydatna np, przy cofaniu z przyczepą lub spinaniu przyczep, a nawet na niebieskich ;)
co do rozwiązania to ja myslalem z komórki zrobić -np. kamerę z jakiegoś SE k300i przenieść do maszyny, ale pozostaje problem z ,,telebimem" -wyświetlacz z kom za maly ;)
jakieś pomysły?? -może coś opracujemy ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:02

Kamera połaczyc aparat cyfrowy do telewizorka na 12V ;) poprzez kabelek do tego przeznaczony.

Honda - The Power of Dreams :)

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:02

Kamera do wszystkich prac uprawowych zamiast skrecania szyji, ale to tylko bonus. naprawde potrzebna jest przy kombajnie do burakow
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:21

Kamera

do wszystkich prac uprawowych zamiast skrecania szyji, ale to tylko bonus. naprawde potrzebna jest przy kombajnie do burakow

a mialem tez o tym wspomnieć ;)
ja np. ograniczam odwracanie się lusterkiem -przy pronarze mam duze lusterko i ustawione na Orkana -przy zajazdach nie muszę się oglądać za bardzo B)
lecz przy kiprowaniu na przyczepę kamera by się przydała ;)
skrzynkę z joystikami mam ,,przyklejoną" do lewego Słupka kabiny i lewe lusterko na Orkana ustawione ;)
jak sie pojezdzi kilka dni (tygodni) z glową do tylu to dopiero ,,fajnie" jest...

Kontakt 661995047

#10 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:26

Kamera po jednym dniu prasowania Zetorkim z Sipma bez przeciwwagi mialem odruch glowy taki jak w filmie "Noc w Roxbury" ;)

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:55

Kamera

a mialem tez o tym wspomnieć ;)
ja np. ograniczam odwracanie się lusterkiem -przy pronarze mam duze lusterko i ustawione na Orkana -przy zajazdach nie muszę się oglądać za bardzo B)
lecz przy kiprowaniu na przyczepę kamera by się przydała ;)
skrzynkę z joystikami mam ,,przyklejoną" do lewego Słupka kabiny i lewe lusterko na Orkana ustawione ;)
jak sie pojezdzi kilka dni (tygodni) z glową do tylu to dopiero ,,fajnie" jest...

no niestety w 3-rzedowych juz nic nie widac, ani czy idzie dobrze w rzadku, ani gdy sie zapycha i przez to niepotrzebne przestoje. taka kamera zalozona nad ostatnia gwiazda ulatwilaby zycie operatorowi

#12 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:59

Kamera

no niestety w 3-rzedowych juz nic nie widac, ani czy idzie dobrze w rzadku, ani gdy sie zapycha i przez to niepotrzebne przestoje. taka kamera zalozona nad ostatnia gwiazda ulatwilaby zycie operatorowi

w Twoim przypadki to tak -natomiast we v100 widac jak na dloni wszystko ;)

Kontakt 661995047

#13 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:33

Kamera claas w Jaguarze oferuje kamerę PROFI CAM ale jak widziałem cały ten sprzęt tv to on chyba kosztuje z tysiąc euro (albo i więcej)

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:39

Kamera ja montowałem kamery przemysłowe. Są takie w hermetycznych obudowach jak i delikatniejsze "kopułki". te ostatnie są o wiele tańsze ale ładny z nich obraz. Maja zasilanie 12V i wysyłanie sygnału na kablu koncentrycznym, i mozna je było podłączyc bezpośrednio do telewizora bez zadnego rejestratora, ale w tedy była tylko jedna kamera, podłączona do wejścia video.
Wiec myslę że dość niedużym kosztem mozna zrobić taki sprzęt zwłaszcza że kamery jak i monitorki są na 12V.

#15 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:52

Kamera

w Twoim przypadki to tak -natomiast we v100 widac jak na dloni wszystko ;)

w v202 tez widac elegancko ;)

ja montowałem kamery przemysłowe. Są takie w hermetycznych obudowach jak i delikatniejsze "kopułki". te ostatnie są o wiele tańsze ale ładny z nich obraz. Maja zasilanie 12V i wysyłanie sygnału na kablu koncentrycznym, i mozna je było podłączyc bezpośrednio do telewizora bez zadnego rejestratora, ale w tedy była tylko jedna kamera, podłączona do wejścia video.
Wiec myslę że dość niedużym kosztem mozna zrobić taki sprzęt zwłaszcza że kamery jak i monitorki są na 12V.

czy mozesz odszukac jakies informacje w internecie i jesli wiesz cos o kosztach takich instalacji?

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:18

Kamera http://www.alarmowys...ID=1115#menuTop
to jest link do firmy z kamerami, sa tam ceny no i funkcje kamer. Mysle że tanie kamery dadza rade tylko trzeba je dobrze zamocowac.
Jak jeszcze cos bedę wiedział to dam znac, jak macie pytania to piszcie może bedę potrafił na nie odpowiedzieć.

A tu strona z przykładowym monitorem http://www.555.pl/index.php?act=1383

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:31

Kamera dzieki za odpowiedzi, pytania sie zapewne znajda w miare dalszej penetracji tematu ;)

#18 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 10:38

Kamera http://moto.allegro....doszczelna.html
takie cos nie wystarczy

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 11:09

Kamera Może być jak najbardziej. Tylko ta cena dojdzie do 500zł, ale może byc i tak dobra w porównaniu z moja propozycja złożenia takiego zestawu samodzielnie. Jednak wybierająć kammerę czarnobiałą i minitorek czarnobiały cena na pewno nie przekroczy tej sumy. Można także znaleść taki sprzęt urzywany , bo ludzie zmieniaja kamery na kolorowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:19

Kamera raczej tez bym sie ku kolorowej sklanial ;)