Zaloguj się, aby obserwować  
DJBOMBA12

Czy TL90A da rade z pługiem 4x40???

Polecane posty

DJBOMBA12    12

Czy NH Tl90A da rade z 4 obrotową o odkładnicy 40????

 

 

Piszcie i pozdrawiam!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

mój kumpel orze tl100 na 4*40 ale zagonowcem, mówił że w obrotówce też da rade ale ja tam nie wiem jaka to różnica miedzy tl90A, a tl100

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

moim zdaniem to zależy jaka ziemia i jaki pług czy na resorach czy na ścinanych(jest różnica w masie) ale nie wiem ile to ma km (pewnie ok 90)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
mój kumpel orze tl100 na 4*40 ale zagonowcem, mówił że w obrotówce też da rade ale ja tam nie wiem jaka to różnica miedzy tl90A, a tl100

 

pozdrawiam

Jedynie taka że TL90A ma 90 km ;);) Ja mam klasy 3 i 2 ziemi!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

90 km i obrotowy 4x40??4x30 to max i to czasem na tej ziemi by stękał ;) Ja bym mu zapiął 3x45 i jakiś wał cambella.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

Tl100 spokojnie idzie z 4 skibowym obracalnym pługiem a TL90 czasem może nie dac rady. chyba zeby zkrecic pług na jaknajwęższy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Jak narazie mam 4x40 ale nie obrotowe i jakoś daje rade bez problemu!!!! To jak by niedał rady z obrotowymi???


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Pociągnąć da rade, ale podnieść i obrócić to już szczerze wątpie...

bo ja wim moze by i podniusl ale moglo by NH przewazyc do tylu


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Pociągnąć da rade, ale podnieść i obrócić to już szczerze wątpie...

Podniesie bez problemu i obruci też udzwik tylnego podnosnika wynosi 5,050kg ;););)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...w osi końcówek cięgieł dolnych, a cały pług masz "troche" dalej ;) Ten NH ma oddzielną pompe hydrauliki zewn. i TUZ, ew. jakieś pompy wspomagające??

Jeśli nawet podniesie to zapomnij o stabilności w transporcie takim ciągniczkiem, chyba że dobrze dociążysz przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

kiedyś sąsiad orał TL100 z 4 obrotową to z przodu miał tura zaczepionego i jeszcze troche obciążony bo przy obracaniu troche sie chwiał. Teraz orze tym pługiem NH TS135 i do tego jeszcze wały ciąga z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

To zamiast ciągac 120cm dziewiędziesięcio konnym ciągnikiem nie lepiej uczepic zagonowy i ciągnąc 160cm???

Chyba ze wszystkie hektary masz w klinie w co wątpie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Ursus 1234 to musi już robić z 4x40 :rolleyes:

to akurat was zaskocze ale jak zaczał orac 1234 Z Obrotówką nawet niewiem jaka to była odkładnica bo sie niepytałem To staną!!! To go NH wyciągalismy!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj 100km zetor ma silownik 4500kg bo ma 2 wspomagajace siłowniki.

jednak jak go popialem do ibisa 4x40 to podniosl ale przy obrocie to nie wiem czy przednie kola w calosci dotykaly podloza, dlatego wlasnie chce kupic 3x50

tylko 10cm mniej a waga i przede wszystkim długość ramienia bedzie duzo mniejsza.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

tylko szkoda że była noc bo miałem Telefon w kiezeni i mogłem zrboc foty!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
jednak jak go popialem do ibisa 4x40 to podniosl ale przy obrocie to nie wiem czy przednie kola w calosci dotykaly podloza,

pozdrawiam

YacentY

to jeszcze zalezy jakie sie ma obciazniki


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zerknij do galerii - nie małe - ale i tak planuje przesunac je okolo 50cm do przodu

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

nh tl90 nie uciagnie 4x40, moj sasiad ma pronara 1025a i ma wlasnie 4x40 to ten pronar ma co dymac, a jak chcesz do nh taki plug to prosze tylko w 2 lata go zameczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj