Zaloguj się, aby obserwować  
lanrof

LTZ warto czy nie?

Polecane posty

lanrof    0

Witam, prowadzimy razem z ojcem małe gospodarstwo rolne, mamy około 4Ha z dzierżawami blisko 7 plus łąki.

 

Do tej pory pracowaliśmy tylko na 330m, które posiadamy od nowości, wcześniej było 360, ale ja nie pamiętam tych czasów... Ale wróćmy do tematy, otóż zamierzamy coś kupić, najlepiej z turem, znaleźliśmy najtańszą 60-tkę z turem za 9,5tyś, ale wpadło nam w ręce ogłoszenie LTZ-a no pojechaliśmy jak zobaczyliśmy tę maszynę chcieliśmy uciekać.ale zostaliśmy maszyna niestety w starej budzie, ale wcale nie jest taka zła, nowe opony, akumulatory, tur, wspomaganie, rewers. Jednak do wymiany jest pompa oleju rzekomo koszt ok 130zł, ale jak na razie nic nie wiemy więcej. Maszyna dodatkowo nie jest zarejestrowana jeszcze. Rok produkcji 1993 więc na ciągnik całkiem dobrze, a cena to 10,5tyś zł.

 

Teraz rzecz jasna chciałbym poznać opinie na temat tego sprzętu, jak z częściami i awaryjnością. Jak sprawuje się silnik to jest chyba jeszcze powietrzak. I w ogóle czy państwo go polecacie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posiadalem takiego ltz-a rok 1997 i jak jeszcze był młody to lux traktorek ale rok 93 jak piszesz to odradzałbym go, jak z turem jest to na pewno przedni napęd ci sie będzie jeszcze szybciej chrzanil, cena jeszcze taka mozliwa, to jest dobry traktor jak jest mlody ten wiek to juz sie bedzie sypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanrof    0

no tak, sprawa jasna, ale w granicach 10tyś ciężko coś znaleźć z turem tak 50-60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

mozesz jeszcze pomyslec nad mtz 80 bez napedu chyba ze masz gory to naped sie przyda ale jest tanszy od mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanrof    0

przedni napęd jak najbardziej by się przydał, właściwie na każdym kawałku jest takie miejsce w którym zatopienie ciągnika to już tradycja, podmokły teren... teraz właśnie mam wiele dylematów co do ciągników, ale jeszcze coś będę szukał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

u mnie sąsiad ma ltz nie pamietam który rok, ale bodajże 96, i z tego co widze średnio mu to chodzi. Co chwile coś naprawiają a chodzi tylko w przyczepie samozbierającej, to jakby w orke poszedł to pewnie juz by go dawno ze złomowali. Jedyna zaleta chyba to rewers i ponoć mało pali. wiem że z kasa jest róznie, ale za byle co to i byle co sie kupi:) lepiej jakas 60 zadbana poszukac i bedzie chodzic i chodzic:) a mtz jak najbardziej polecam sam go użytkuje juz ładnych pare lat i sprawuje sie świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanrof    0

Dokładnie chodzi o tura przede wszystkim, gospodarstwo nie jest naszym źródłem utrzymania, ale tur to duża oszczędność czasu i siły. A z kasą to stoimy raczej kiepsko, i nie możemy sobie pozwolić na jaką lepszą maszynę, W sumie można założyć go do 30, ale jednak ciągnik w zapasie to zawsze duże udogodnienie, jak na razie analizujemy sytuacje i rynek może znajdzie się jakaś inna alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
... Maszyna dodatkowo nie jest zarejestrowana jeszcze. ....
....A z kasą to stoimy raczej kiepsko, ...

 

A skąd masz pewność że da się go zarejestrować?

Skąd masz pewność że nie jest kradziony?

Skąd wiesz że facet ma wszystkie papiery do rejestracji?

 

Ja nauczony doświadczeniem jeżeli coś kupuję a podlega to rejestracji to ma być zarejestrowane na polskich blachach, sprzedaje mi gość który w Dowodzie Rejestracyjnym jest wpisany jako właściciel i zobaczę jedo Dowód Osobisty.

 

Biednego nie stać na pakowanie się w problemy, taka moja rada.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanrof    0

Maszyna jest sprowadzona, kupiona na fakturę, ale z tego co słyszę nie ma co pakować się w LTZ, bardzo dziękuje za rady, jednak poszukam coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryszardix    2

Jak znasz sie na mechanice to bierz LTZ bo wjedzie wszędzie tam gdzie c360 utonie i pociagnie to co mtz, sam ciągam nim agregat 3,60m i chodzi świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj