Skocz do zawartości

Zdjęcie

LTZ warto czy nie?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lanrof

lanrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:30

LTZ warto czy nie? Witam, prowadzimy razem z ojcem małe gospodarstwo rolne, mamy około 4Ha z dzierżawami blisko 7 plus łąki.

Do tej pory pracowaliśmy tylko na 330m, które posiadamy od nowości, wcześniej było 360, ale ja nie pamiętam tych czasów... Ale wróćmy do tematy, otóż zamierzamy coś kupić, najlepiej z turem, znaleźliśmy najtańszą 60-tkę z turem za 9,5tyś, ale wpadło nam w ręce ogłoszenie LTZ-a no pojechaliśmy jak zobaczyliśmy tę maszynę chcieliśmy uciekać.ale zostaliśmy maszyna niestety w starej budzie, ale wcale nie jest taka zła, nowe opony, akumulatory, tur, wspomaganie, rewers. Jednak do wymiany jest pompa oleju rzekomo koszt ok 130zł, ale jak na razie nic nie wiemy więcej. Maszyna dodatkowo nie jest zarejestrowana jeszcze. Rok produkcji 1993 więc na ciągnik całkiem dobrze, a cena to 10,5tyś zł.

Teraz rzecz jasna chciałbym poznać opinie na temat tego sprzętu, jak z częściami i awaryjnością. Jak sprawuje się silnik to jest chyba jeszcze powietrzak. I w ogóle czy państwo go polecacie czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LTZ warto czy nie? Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:55

LTZ warto czy nie? posiadalem takiego ltz-a rok 1997 i jak jeszcze był młody to lux traktorek ale rok 93 jak piszesz to odradzałbym go, jak z turem jest to na pewno przedni napęd ci sie będzie jeszcze szybciej chrzanil, cena jeszcze taka mozliwa, to jest dobry traktor jak jest mlody ten wiek to juz sie bedzie sypal

#3 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:55

LTZ warto czy nie? ja bym wybral mtz podobno sa bardzo slabe sprzegla w nich a w turze to podstawa

#4 Share lanrof

lanrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:24

LTZ warto czy nie? no tak, sprawa jasna, ale w granicach 10tyś ciężko coś znaleźć z turem tak 50-60km

#5 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:17

LTZ warto czy nie? mozesz jeszcze pomyslec nad mtz 80 bez napedu chyba ze masz gory to naped sie przyda ale jest tanszy od mtz 82

#6 Share lanrof

lanrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:57

LTZ warto czy nie? przedni napęd jak najbardziej by się przydał, właściwie na każdym kawałku jest takie miejsce w którym zatopienie ciągnika to już tradycja, podmokły teren... teraz właśnie mam wiele dylematów co do ciągników, ale jeszcze coś będę szukał...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:09

LTZ warto czy nie? u mnie sąsiad ma ltz nie pamietam który rok, ale bodajże 96, i z tego co widze średnio mu to chodzi. Co chwile coś naprawiają a chodzi tylko w przyczepie samozbierającej, to jakby w orke poszedł to pewnie juz by go dawno ze złomowali. Jedyna zaleta chyba to rewers i ponoć mało pali. wiem że z kasa jest róznie, ale za byle co to i byle co sie kupi:) lepiej jakas 60 zadbana poszukac i bedzie chodzic i chodzic:) a mtz jak najbardziej polecam sam go użytkuje juz ładnych pare lat i sprawuje sie świetnie

#8 Share lanrof

lanrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 16:52

LTZ warto czy nie? Dokładnie chodzi o tura przede wszystkim, gospodarstwo nie jest naszym źródłem utrzymania, ale tur to duża oszczędność czasu i siły. A z kasą to stoimy raczej kiepsko, i nie możemy sobie pozwolić na jaką lepszą maszynę, W sumie można założyć go do 30, ale jednak ciągnik w zapasie to zawsze duże udogodnienie, jak na razie analizujemy sytuacje i rynek może znajdzie się jakaś inna alternatywa.

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 sierpień 2012 - 17:35

LTZ warto czy nie?

... Maszyna dodatkowo nie jest zarejestrowana jeszcze. ....

....A z kasą to stoimy raczej kiepsko, ...

A skąd masz pewność że da się go zarejestrować?
Skąd masz pewność że nie jest kradziony?
Skąd wiesz że facet ma wszystkie papiery do rejestracji?

Ja nauczony doświadczeniem jeżeli coś kupuję a podlega to rejestracji to ma być zarejestrowane na polskich blachach, sprzedaje mi gość który w Dowodzie Rejestracyjnym jest wpisany jako właściciel i zobaczę jedo Dowód Osobisty.

Biednego nie stać na pakowanie się w problemy, taka moja rada.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share lanrof

lanrof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 22:52

LTZ warto czy nie? Maszyna jest sprowadzona, kupiona na fakturę, ale z tego co słyszę nie ma co pakować się w LTZ, bardzo dziękuje za rady, jednak poszukam coś innego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ryszardix

Ryszardix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Komputery, motoryzacja, nowoczesne rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2012 - 15:57

LTZ warto czy nie? Jak znasz sie na mechanice to bierz LTZ bo wjedzie wszędzie tam gdzie c360 utonie i pociagnie to co mtz, sam ciągam nim agregat 3,60m i chodzi świetnie :)

Dodaj odpowiedź