Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz2

Lukasz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 15:36

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Mam Władimirca 1991r zauważyłem, że ostatnio kopci jakby więcej przy jeździe bez obciąźenia, np. z podniesionymi maszynami podwieszanymi, wcześniej się to nie zdarzało.
Czy muszę coś podregulować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Dzisiaj, 17:11
  •  

#2 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2012 - 16:03

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? a na jaki kolor kopci bo jak na niebiesko to niedobrze :(

#3 Share Lukasz2

Lukasz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 15:52

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Nie, kopci na czarno. Wygląda to tak jak przy przeciążeniach gdy nie może paliwa przerobić, tyle tylko,że bez obciążenia też tak się dzieje, a tak nie było. Jakby nie miał powietrza do przepalenia paliwa pomimo normalnych obrotów silnika.

#4 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 18:40

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? lukasz2 jak by nie miał powietrza to bu go dusiło trzeba by sprawdzic pompe i wtryskiwacze taka jest moja rada ale moge sie mylic

#5 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:47

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? witam, a jak przy normalnej jezdzie po drodze kopci na niebiesko to co może być? jak go kupilem (starszego) to tego nie było po paru latach zaczol kopcic ,wymienilem koncowki wtryskow bo podobno lały i jest to samo.

#6 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 14:04

mireek111 pewnie bierze Ci olej? możliwe że silnik mówi papa

#7 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 26 sierpień 2012 - 14:06

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Kolego mireek111, sprawdź filtr powietrza, może być zabrudzony, a jeszcze jedno,silnik odpala za pierwszym obrotem czy po dłurzszym kręceniu rozrusznika?

#8 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 18:26

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? mirek111 jak kopci na niebiesko to olej bierze pierścionki do przeekładki :(

#9 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:47

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? filtr powietrza wymieniony na nowy, oleju jakby troche ubywało ale silnik troche zaolejony to mysle ze tu ubywa, mialem rozebrany bo robilem glowice i myslalem o pierscieniach by wrzucić nowe , ale jakies 600mtg temu byly zakladane, tylko to pewno sprawa myszy bo uscielala gniazdo za cylindrami i chłodzenia nie bylo i mozliwe ze przegżaly sie pierscienie i puszczaja.

#10 Share Lukasz2

Lukasz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 23:19

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Dzięki Rafale, sprawdze to. Uważam,że to jest ważne bo pewnie jak kopci to jest mniej mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pablo121

pablo121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 09:07

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? albo głowice do wymiany :ph34r:

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 01:36

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Witam,kolego Mirek 111 najprędzej przyczyna tkwi w pierścieniach pewnie się zużyły jeżeli były lipne z Chin pomimo małego ich przebiegu jak miał mój sąsiad albo się zapiekły zależy jaki olej lejesz do silnika ,lub masz za mały luz zaworów i też bedzie kopcił niebiesko :) .Pozdrawiam.

#13 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 21:29

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Ciekawe kiedy kolega robił remont silnika?? Ja uważam ze może byc to też wina złego ustawienia kątu wtrysku paliwa i podejrzewam jeżeli tak jest, że wtrysk paliwa moze być troszke opuźniony. Na gary paliwo dociera w ostatniej chwili i jest potężne j**nięcie, a co za tym idzie troszke niespalonego paliwa, Skoplikowana teoria, ale łatwo możesz ja sprawdzić. jeśli chcesz to napisze ci info jak to zrobic. :)

#14 Share Lukasz2

Lukasz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:37

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Jaro to odp dla Mirka czy dla mnie?

#15 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 08:31

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? To jest odp. dla Ciebie, ponieważ napisałeś, że kopci na czarno, a kolega mireek napisał na niebiesko, wiec u mirka obstawiał bym już zuzycie pierścieni lub głowic.

A ty kolego łukasz2 napisz, czy robiłes jakis remont silnika, wymieniałeś pompę, czy cos wogule kombinowałeś?? Jeśli tak to kiedy, a postaram sie pomuc.

#16 Share Lukasz2

Lukasz2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 22:25

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Powiem tak, ma 2300 motogodzin i jeszcze nikt nigdzie nie zaglądał, ogólnie był mało używany, jak na władka. Chciałbym się za niego wziąść bo jest super do lekkich prac, a ten dym mnie niepokoi.

#17 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:36

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Witam. Mam pytanko gdzie mozna kupic pierscienie do t25 chodzi mi o strony np. allegro i inne

#18 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2524 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:48

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? http://moto.allegro....2667031938.html

#19 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:40

Władek kopci bez obciążenia, czy to normalne? Witam- Lukasz2 - ten dym jak piszesz może być przyczyną awarii końcówek wtryskiwaczy, a jak piszesz że 2300 motogodz. to jeszcze pierścienie nie powinny być z użyte, jeżeli Ci oleju nie bierze silnik :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pablo121

pablo121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:27

Witam,kolego Mirek 111 najprędzej przyczyna tkwi w pierścieniach pewnie się zużyły jeżeli były lipne z Chin pomimo małego ich przebiegu jak miał mój sąsiad albo się zapiekły zależy jaki olej lejesz do silnika ,lub masz za mały luz zaworów i też bedzie kopcił niebiesko :) .Pozdrawiam.

a mógłbyś wytłumaczyć jak to sprawdzić i jak ustawić ?czy pompę w stronę bloku czy od bloku

Ciekawe kiedy kolega robił remont silnika?? Ja uważam ze może byc to też wina złego ustawienia kątu wtrysku paliwa i podejrzewam jeżeli tak jest, że wtrysk paliwa moze być troszke opuźniony. Na gary paliwo dociera w ostatniej chwili i jest potężne j**nięcie, a co za tym idzie troszke niespalonego paliwa, Skoplikowana teoria, ale łatwo możesz ja sprawdzić. jeśli chcesz to napisze ci info jak to zrobic. :)

a mógłbyś wytłumaczyć jak to sprawdzić i jak ustawić ?czy pompę w stronę bloku czy od bloku

Ciekawe kiedy kolega robił remont silnika?? Ja uważam ze może byc to też wina złego ustawienia kątu wtrysku paliwa i podejrzewam jeżeli tak jest, że wtrysk paliwa moze być troszke opuźniony. Na gary paliwo dociera w ostatniej chwili i jest potężne j**nięcie, a co za tym idzie troszke niespalonego paliwa, Skoplikowana teoria, ale łatwo możesz ja sprawdzić. jeśli chcesz to napisze ci info jak to zrobic. :)