Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 22:21

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 witam prosze o odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 11:26

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 jak większość silników. pomiędzy 1; 1.5 a 4

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:08

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 D-240 z mtz-ta ma na wolnych na wolnych 0.8 a na nominalnych 1-4 bara. szykałem coś na ten temat ale prawdopodobnie w d-64 jest to samo.
KPK Kumurun Team

#4 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 22:03

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 witam pytam dlatego ponieważ zalozylem czujnikm cisnienia mechaniczny i kontrolkę, na zimnym silniku pokazuje okolo 2,5 moze ciut wiecej na max obrotach okoo 3 , kontrolka oczywiscie gasnie ale na gorącym juz 1, ale ze mam zegar uniwersalny to wskazówka wacha sie miedzy czerwonym a białym polem, natomiast kontrolka na wolych obrotach zaczyna jazyć na czerwono.

#5 Share zales83

zales83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:40

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Dla silnika D65 instrukcja podaje wartosci 1,5-3

#6 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:10

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Jak ja kupiłem swojego jumza chyba z siedem lat temu to też się trochę przeraziłem, że mi na wolnych takie słabe ciśnienie pokazuje. Ale jak napisałem tyle lat pracuje z tym ciśnieniem i jest ok

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:41

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Też tak miałem w D-240

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 17:08

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Witam-bardzo często przyczyną spadku ciśnienia w silnikach gdzie filtr oleju jest wirnikowy, jest zbyt duży luz osiowy wirnika, i tam właśnie traci ciśnienie, wystarczy podkładkami wyregulować luz odpowiedni i ciśnienie wzrośnie, w moim JUMZIE na wolnych obrotach spadało do 1 atm. po likwidacji nadmiernego luzu przy obrotach takich że ledwie nie zgaśnie trzyma na 1,5 i to przy temperaturze silnika 80 st.to samo miałem w małym IWANIE i też to podniosło ciśnienie, a, do odpalania w mrozy opalarka i nie ma mrozu aby nie odpalił :) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Dzisiaj, 05:22
  •  

#9 Share michaljustyna999

michaljustyna999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:32

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 mój jumz czy ciepły czy zimny na wolnych 3atm. a na wysokich prawie 4atm. a silnik jest około 5 lat po remącie

#10 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:38

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Witam -co do wskazań czujnika czy manometru też trzeba podchodzić z dystansem i ostrożnością, albowiem zawsze istnieje tolerancja błędu jego wskazań ;) Pozdrawiam.

#11 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2012 - 19:48

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 U mnie przed i po remoncie wskaźnik oscylował w granicach 2-4 atm ;) Ciśnienie nigdy nie przekraczało krytycznych granic B)

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:04

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Witam- do Luc 826421 jeżeli tak to czegoś ja tu nie rozumiem ,czyli tak- te same wartości ciśnienia były przed remontem jak i po, to znaczy że wał był dobry przed remontem jeśli miał takie same wskazania ciśnienia jak i po remoncie :rolleyes: Pozdrawiam

#13 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:04

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 @wieslaw16: z moim jumzem była taka historia, że stał 5 lat w krzakach bez tłumika (woda na tłokach), kupiło się go jako koparko-spycharka i przerobiło na ciągnik rolniczy, oczywiście zdjęło się głowicę, wyczyściło rdzę i chodził tak przez ok 2 lata na starym komplecie tłoków i tulei, następnie zrobiło mu się kapitalkę (tłoki i tuleje) bo spod głowicy i z wlewu oleju szedł biały dym, ale wał korbowy nie był ruszany (stan bdb) :) Przed i po remoncie miał takie samo ciśnienie i taka samą moc ;) Na starym zestawie tłoków i tulei było znać zużycie, ale nie było aż tak straszne.

Edytowany przez Luc826421, 20 listopad 2012 - 21:07.

#14 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 02:35

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Witam- nie no teraz rozumiem, jednak wymiana zestawu góry przecież nie ma nic wspólnego z ciśnieniem oleju w silniku, ale powiem że to twarde i trwałe maszyny ,tak że jeszcze długo powinien Ci posłużyć :) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 13:40

Jakie wartości cisnienia oleju powinien posiadać jumz z silnikiem d65 Najwidoczniej wał w Jumzie był w bdb stanie, o czym świadczą wartości ciśnienia. Zestaw górny może jedynie wpłynąć na sprężanie, kompresję i te sprawy. Białorusa sprzedałem kilka lat temu, ale kolejny nabywca jest zadowolony, czasami go widuję :)
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź