Zaloguj się, aby obserwować  
zetor111447

Jak to jest po gruberze..mity i fakty

Polecane posty

zetor111447    1

witam.zastanawiam sie nad zakupem na przyszły sezon grubera 3m do zetora 110km....jak to jest po gruberze?jedni mowia ze chwasty lubia rosnac....inni zas chwala ze lepiej resztki sie rozkładaja pozniwne po gruberze niz po podorywce....doradzcie...do tej pory podorywke wykonywałem...ale jest to czasochłonna praca....spalanie na 1ha wynosi u mnie w podorywce srednio 10l a wydajnosc to 1.15godz srednio /ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

gruber dobra sprawa ja polecam też robiłem podorywkę ale teraz przecież się nie opłaca bo za tą cenę będziesz miał prawie oprysk i zero chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas jedem zrobił sobie gróbera sam gęsie stopy jak jest naprawdę sucho to nie wejdzie w ziemię ja mam agregat ścierniskowy gabarty jak gruber tylko jedenaście łap i redlica sercowa i idzie jak w masło nie mam wałka tylko ciągnę dwa dwuteowniki i jest równo na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

pewnie mial na mysli gifosat czyli substancje ktora zawiera randup ja stosuje zawsze najtanszy glifosat

jaki oprysk polecasz?oziminy jesienia pryskasz?jak ze skutecznoscia?do zniw pole czyste pozostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwykrzych    0

gruber lepszy od podorywki jak na wiosne po zycie na zielone sie zetnie to gruber wzdłuz i w poprzek i kukurydze mozna siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja mam grubera 2,1 m i bardzo fajnie mi sie nim pracuje. 3m może być za dużo na 110KM no chyba że masz płaskie tereny.

 

Fakt faktem jak jest twardo to ciężko nim cokolwiek zdziałać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

3metrowy pociągnie i owszem ale......................z jaką prędkością ??? 5km/h??? Bez prędkości zapomnij o efekcie na polu. Lepiej weż sobie 2,1 i miej zapas mocy (chociaż na moje oko to dla niego będzie dość że ho ho ) niż się męczyć 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Skąd żeście się urwali?? 3m gruber 110 koni nie utarga?? Ja to targam Zetorem 10540 i teren mam dość pagórkowaty. Na równiekszych polach to i na dwójce ciągam. Nie jadę też wcale płytko. Ziemią rzuca tak do przodu że przerzuca nad tylnymi błotnikami:) Spokojnie bierz 3 metry. Póżniej będziesz sobie pluł w brodę że nie kupiłeś 3-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

do 110 konnego ciagnika optymalny jest 2,6m gruber zapomnij ze poradzi sobie z 3,0m moze to i pociagnie ale nie uzyskasz odpowiedniej predkosci a co za tym idzie zadowalajacego efektu pracy moja propozycja to 2,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam grubera i talerzówkę i podorywkę robię gruberem lepiej jest urobiona ziemia, resztki wymieszane, wał wyrówna i gitara 2.2m (5 łap) + renault ares 550 95 km i latam z tym 13-14 km/h pod górkę zredukuję półbiegami do 10 km/h 4ha zrobiłem w około 3 godzin zastanawiam się czy nie dodać mu 2 łap bo strasznie wąski do reni jest praktycznie szerokość robocza w połowie tylnych opon :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

grubery sa rozne...kumpel ma 3m z talerzowka na tyle plus wał....to takiego to napewno nie uciagnołbym chociaz on 120km ciagnikiem targa go....ja chce grubera z talerzami zagarniajacymi i wałem....bede rozwazał zakup 2.6 lub 3m....mam jeszcze czas na przemyslenie;) a odnosnie oprysku to co polecacie jesienia?siejecie zboze ozime i dalej kiedy zabieg herbicydem wykonujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Też ci radzę 2.6m my 1014 de luxe ciągamy 2.6m i bez problemu daje radę 1 szosowa na zającu a czasem i 2 na żółwiu przy gruberze musi być prędkość chociaż 8km/h bo tak to praktycznie efektu nie ma u nas c385 znajomy ciąga na 5 łap i tak maskarycznie to wygląda bo wcale nie ma prędkości i nic nie widać że jest zrobione wygląda tak jak by bronami po tym przejechał. Co kupisz to już twoja sprawa ale ja bym wzioł 2.6m po co ciągnik męczyć u nas znajomy 3m ciąga JD 6430 120km i jakoś daje radę ale on jeździ 8km/h bo oszczędność paliwa a jak już powyżej 10km/h to stęka brak mu sił. Talerzówki też są dobre ciągnik nie ma takiego oporu jak przy gruberze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

witam , i na wstępie się nie zgodzę z tym co tu wypisujecie ja mam zetora 9245(93KM) i ciągam agregat ścierniskowy o szerokości 3m + wał i 9łap i spokojnie daje radę na równym polu jadę na 2 szosowej albo 1szosowej na zającu i osiągam optymalną prędkość do pracy z agregatem. Jeden mój znajomy posiada NH TD95(95KM?) i ciąga gruber o szerokości 2,80m i 9łap + 1 rząd talerzy z tyłu i śmiga aż miło . Więc do 110KM traktora bierz spokojnie 3M a nawet 3,20M grubera z wałem lub talerzami . Po talerzach jest trochę lepsza praca wykonana i pole wygląda lepiej

Edytowano przez farmer321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

witam , i na wstępie się nie zgodzę z tym co tu wypisujecie ja mam zetora 9245(93KM) i ciągam agregat ścierniskowy o szerokości 3m + wał i 11łap i spokojnie daje radę na równym polu jadę na 2 szosowej albo 1szosowej na zającu i osiągam optymalną prędkość do pracy z agregatem. Jeden mój znajomy posiada NH TD95(95KM?) i ciąga gruber o szerokości 2,80m i 11łap + 1 rząd talerzy z tyłu i śmiga aż miło . Więc do 110KM traktora bierz spokojnie 3M a nawet 3,20M grubera z wałem lub talerzami . Po talerzach jest trochę lepsza praca wykonana i pole wygląda lepiej

 

 

 

Na 11 łap to to jakiego ty masz grubera jakie on ma łapy porównaj sobie swojego 3m z tymi 11 a prawdziwego z 7 jest różnica twojego nazwał bym bardziej agregatem niż gruberem no pewnie niech jeszcze weźmie 3.2 pewnie że da rade jak takich filozofów słyszę to aż mnie ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

ja ciągam grubera 2.6m, 6 łap z tyłu 5 talerzy i ciężki wał rurowy i pracuje renault ceres 90konny silnik a prędkość ok 8km/h i efekt zadowalający równo jak na stole ja bym polecał do 110 konnego ciągnika 3 metrowy bo mniejszy brać to szkoda paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Ja tez mam zetora 9245 jak farmer 321 mam grubera lemken 2,60 traktor aż tak lekko nie ma trzeba jachac dość szybko żeby był efekt i równo zrobione.Ale gruber robi bardzo ładnie i na nic innego bym go nie zamienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

ja co zawsze stosowałem taifun ale w tym roku zastosowałem marker i zobaczymy co wyjdzie :P

jest tańszy ale czy tak samo skuteczny zobaczymy za 2 tyg ;d

Edytowano przez jarekmaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

na rowny teren i lekka ziemie 3m moze i pociagnie, sam w tamtym roku ciagalem taki agregat 103 KM, ale w tym roku dorobilismy sie wlasnego i nie bylo mowy o 3m, wolalem 2.6, a i tak nie ma za lekko, szczegolnie pod wieksza gorke

co miales na mysli, piszac ze chwasty rosna, jesli chodzi o to ze po uprawie scierniska to raczej dobrze, m.in. po to wykonuje sie podorywke


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Do 110km to tak jak koledzy pisza 2.6m nie wiecej bo optymalna predkość to 11-12km/h a nie jak pisza wyzej ze 8 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj