Skocz do zawartości

Zdjęcie

datatronic

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemek62432

Przemek62432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:29

datatronic Ja posiadam jeden tylko pod gazem autotronic zaś na drzwiach pisze electronic. Sądzę że chodzi tu też o kabinę i dlatego electronic, lecz nie jestem pewien. Ale kiedy prztłumaczę instrukcję to napisze dokładnie jak z tym jest.

edit; dokończenie odpowiedzi

Właśnie przetłumaczyłem co nieco. Więc tak. W serii 30XX oraz 31XX występuje komputer autotronic który steruje następującymi elementami automatytcznie:
1 włącza biegi zając i żółw
2 Zapfwelle (nie mogę przetłumaczyć) ale to chodzi o wałek przekaźnika wom
3 blokadą mostów
4 napędem przednim
Zaś datatronic jest z nim połączony i pokazuje za pomocą czujników dane które podałem w poprzednim poście.
Do serii 36XX ma to się inaczej a mianowicie autotronic;
ma te same funkcje co wyżej a dodatkowo steruje dynashift-em
Co do datatronic w tej serii jest tak jak wyżej napisałem.
Wszystkie informacje podałem opierając się o instrukcje którą posiadam. Więc nie pisze wymyślonych rzeczy. Jeśli jednak się mylę to proszę mnie poprawić ale nie sądzę żebym się mylił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
datatronic Dzisiaj, 13:37
  •  

#22 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 16 luty 2009 - 12:07

datatronic czy jesteście w stanie przyjąć taką teorię że autotronic to jest coś zupełnie innego niż datatronic?? wałkowane jest to już od dobrej chwili. Tak jak to

napisał @Przemek62432 aututronic odpowiada za jazdę napęd i takie tam różne funkcje jak padnie to mamy przechlapane, a datartonic to są tylko

cyferki na wyświetlaczu od prędkości i innych w zależności od rodzaju tego pseudo komputerka a widziałem coś ok 4 różnych wersji. może być ale jak

go nie ma to też będzie jeździło.Nie chce nikogo zmylić ale autotronic chyba powszechnie występowało razem ze skrzynią dynashift i ciągnikach tych z

trochę późniejszych lat w serii 30xx a na pewno 36x5.

Ciekawe ile jeszcze będzie postów wynikających z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. jeśli ktoś ma więcej pytań odsyłam do instrukcji obsługi.

ps elektronic to najprawdopodobniej oznaczenie elektronicznego obrotomierza później zastąpione napisem autotronic
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#23 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 luty 2009 - 13:38

datatronic Zgadzam się z @at horses autortoic pełni oreslona role w prawidłwym funkcjonowaniu ciagnika i posiada go KAŻDY ciagnik z serii 30xx oraz wyzej. Datatronic to tylko dodatkowe informacje czy jak to juz zostało napisane kilka czasami istotnych cyferek.

#24 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:58

datatronic Przemek62432@ dzięki za sensowną odp...
jeśli "padnie" autotronic, czy ciągnik bedzie normalnie jeździł???
bo bez datatronica wnioskuje że tak...

teraz mam takie pytanie...czym sie różnią wersje datatronica na prawym słupku, ten z pokrętłami od tego który ma cyferki i który lepszy...

#25 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 luty 2009 - 09:52

datatronic Datatronic z pokrętłami był bardziej zaawansowany miał więcej funkcji np spalanie na h lub ha. Dodatkowo był wyposażony w radar uślizgu kół (pod kabiną z lewej strony za schodkami).
U mnie jest ten z cyferkami gdzie było tylko kilka podstawowych funkcji jak: prędkość, obroty wałka z przełącznikiem 540/1000, powiedzmy że wydajność (ustawiało się szerokość roboczą maszyny) i chyba czas pracy. Były również wersje troche bardziej rozbudowane o jakieś parametry. (w sumie chyba 3 rodzaje)
pozdrawiam,
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 luty 2009 - 15:05

datatronic Dodam że jest jeszcze Euroline i ten typ wyposażenia posiada czerwony sterownik na słupku kabiny - tylko że w moim 3120 pozostało tylko miejsce...:)
all rights reserved

#27 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:21

datatronic o euroline pierwszy raz słysze, my mamy czerwony i pisze autotronic <_<

#28 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 luty 2009 - 23:09

datatronic Euro line to wersja MF ze ściętą maską np seria 6100 w serii 3000 nazywało się to chyba Panorama przez co mamy lepszą widoczność głównie taki ciągnik np: do tura podam linki.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#29 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2009 - 12:19

datatronic Wątpię czy to chodzi o ściętą maskę. Mój takowej nie posiada. Pytałem się mojego mechanika ale nie wiedział <_<

Daniel215 - jakiego masz MFa ? Ile funkcji wyświetla ten czerowny sterownik ?
all rights reserved

#30 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:25

datatronic Jak widzę MF-a i handlarzy ze ścięta maską to zawsze z przodu na tej obudowie plastikowej jest napis napis Euro line i w środku w kabinie mają nic na prawym słupku kabiny więc tym się sugeruję mówię o serii 6100 podaje linka do galerii z takim napisem <_<.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:27

datatronic mamy MF 3655... funkcji to za bardzo nie znam, wiem że jest licznik ha,prędkość, ale w milach... nie wiecie jak to zmienić, czy wogóle sie da na km/h???

#32 Share fulton

fulton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 luty 2009 - 13:39

datatronic Witam:) koledzy mam takiego kompa w MF 3060 z 88r AUTOTRONIC ale nie wiem jak go ustawić:) chyba ma on wiele funkcji ale nie umiem ich włączyć jeśli ktoś wie jak to zrobić proszę o napisanie:) pozdro
Dodaje zdjęcie kompakomp.JPG

#33 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:09

datatronic ustawianie jest dość proste, wystarczy chwilke pogrzebać i się jakoś dojdzie :)
swoją drogą to masz ciekawy ten sterownik... chodzi mi o włanczanie wałka, przełanczanie na 1000 a ten środkowy do czego służy???

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 20:15

datatronic Mam taki sam w 3645, jak na razie to pokazuje mi prędkość :), nie mogę nic więcej z niego wyciągnąć. Właściwie to prędkość jest najważniejsza, ale powinien pokazywać też inne dane, prędkość obrotową WOM, wydajność itp. Jak ktoś opanował tego kompa to proszę o wskazówki :) .

#35 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:59

datatronic obroty WOM wiem ze sie łatwo sprawdza, chyba wciskając tryby na obrazku

a jak u ciebie pokazuje prędkość??? w milach??? i czy można zmienić na km/h

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 22:07

datatronic Pokazuje w km/h bo to Francuz :). A czy da sie zmienić z mph na km/h to nie mam pojęcia, zawsze można pomnożyć wskazanie x1,6 i masz km/h.

#37 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 luty 2009 - 22:18

datatronic nasz jest francuz i pokazuje w mph... a przeliczanie na polu to tak wiesz.... może ktoś wie jak zmienić???

#38 Share fulton

fulton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 luty 2009 - 22:39

datatronic Daniel215 to wiesz jak go ustawić??? Bo u mnie też pokazuje tylko km/h a mi zależy też na spalaniu i obrotach WOM jeśli coś ktoś wie na ten temat to proszę pisać:) pozdro

#39 Share fulton

fulton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:59

datatronic A ma ktoś albo wie ktoś gdzie można dostać instrukcje do tego kompa?? proszą o szybką odpowiedz pozdro:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 28 luty 2009 - 16:29

datatronic a wie ktoś może gdzie taki komputer można kupić? Mam Francuza lecz ktoś wykręcił przed sprzedażą kompa ;/

Dodaj odpowiedź