pokorny

Deutz-Fahr M980-Pasy klinowe sieczkarni

Polecane posty

pokorny    5

Witam. Dokupilem sieczkarnie (orginał) do M980 i dobrze by bylo kupic i zalozyc pasy klinowe. Niestety nigdzie nie moge znaleźc jakie one mialy by byc. Chodzi mi o dlugosc i szerokosc. Jesli ktos sie orientuje to prosze o info. Rownież informacje gdzie kupic, moze byc w necie, ale w realu jeszcze lepiej. Ja jestem z lubelskiego okolice Szczebrzeszyna. Pozdrawiam i z gory dziekuje :)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Hej. Zrób sobie wycieczkę do miejscowości Nowy Dwór lub Dragany ( mają dwie składnice) obie w okolicach Wysokiego ( trasa Lublin - Biłgoraj). Zobaczysz sobie sam jak z tymi paskami. Nie chcę Ci podawać jak jest u mnie bo mam szarpacz. Co do długości pasa to nie wiem czy we wszsytkich są takie same, jedź i zobacz sam, ma kilka sztuk tych kombajnów. Jest na pewno M1080 ( to taki jak twój tylko mocniejszy silnik), starsze wersje tych kombajnów to M900, 922, 1002.

 

@Marcin91 ortografia nie jest moją mocną stroną i napewno czy na pewno będzie raczej tego samego dotyczyło. Fakt powinno być jak zmieniłeś. Ale jak poprawiasz to poprawiaj dobrze - w poście wyżej piszemy znaleźc czy znaleźć :)

Edytowano przez akmaly
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

OK, a moze orientujesz sie jak zmierzyc jaka powinna byc dlugosc paska klinowego. Czy po kolach w srodku, a moze po wierzchu kol pasowych.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Najlepiej nie mierzyć kół tylko pas, pas klinowy mierzysz po zewnątrz a dokładnie aby dobrać nie mając numerów mierzysz: długość po zewnątrz (górze), szerokość u góry i wysokość (od wewnętrznej lub dolnej do zewnętrznej lub górnej częsci pasa), same koła też mierz po zew. bo pas klinowy powinien pracować bokami a nie dołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Pasa starego niestety nie mam, ale zmierze po kolach na zwolnionym napinaczu i moze jakis dobiore. Zastanawia mnie jeszcze jak dobrac szerokosc, moze wystarczy zmierzyc szerokosc kola pasowego? A jaka szerokosc maja pasy w podobnych kombajnach? Mam na mysli M900 i pochodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kolego, powinien u ciebie być 22x4500 mm. Tak wynika z katalogu i jak wcześniej pisałem jest dwa rodzaje, M900-922-1002 mają inne a taki jak Ci podałem to M980 i M1080. Sprawdź czy taki wymiar psasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Witam, moze ktos wie jakie ustawic obroty mlocarni do koszenia gryki w M980 lub podobnych, oraz wielkosc szczeliny z przodu i tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Z tego co się dowiadywałem to kosi się tak samo jak zboże tylko górne sito troszkę więcej otwarte no i regulacja wiatru.

Miałem to kosić w tym roku ale nie miałem czasu i nie próbowałem. Ja bym na próbę zaczynał z ustawieniami jak do pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Proba juz byla i bardz tnie ziarno, mimo ze klepisko popuszczone calkowicie raczka. Mam komplet zebatek do zmiany obrotow mlocarni, bo tam naped jest poprzez lancuch. Trzeba bedzie probowac zmniejszac obroty i obserwowac czy wymlaca :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A może tnie na kłosowniku. Jaką masz klapkę - tarkę czy płaską? Popytaj sąsiadów jak ustawiają swoje kombajny bo u mnie w okolicy to raczej tego nie sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Szczerze mowiac to nie wiem, jeszcze tam nigdy nie zagladalem. Zmienilem zebatke napedzajaca beben  mlocarni z 27 na 22 i jest ogromna poprawa. Obroty okolo 1000/min. a podejrzewam ze mozna by bylo jeszcze zmniejszyc do gryki, ale to po niedzieli bo dzisiaj deszczyk mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

I tu był problem. Koła do zboża typu jęczmień, pszenica, owies itp. to 22-18. Miałeś za duże obroty bębna. 27-18 tylko do jęczmienia ozimego.

Zboża Ci nie cięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Dawno nie bylem, ale odpowiem. Zboze cielo, czesciowo niwelowalem to szczelina na mlocarni, jednak trzeba bylo sie pilnowac aby wymlacalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj