Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr M980

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 08:43

Deutz-Fahr M980 Witam. Dokupilem sieczkarnie (orginał) do M980 i dobrze by bylo kupic i zalozyc pasy klinowe. Niestety nigdzie nie moge znaleźc jakie one mialy by byc. Chodzi mi o dlugosc i szerokosc. Jesli ktos sie orientuje to prosze o info. Rownież informacje gdzie kupic, moze byc w necie, ale w realu jeszcze lepiej. Ja jestem z lubelskiego okolice Szczebrzeszyna. Pozdrawiam i z gory dziekuje :)

Edytowany przez Marcin91, 23 sierpień 2012 - 21:30.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr M980 Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 12:29

Deutz-Fahr M980 Hej. Zrób sobie wycieczkę do miejscowości Nowy Dwór lub Dragany ( mają dwie składnice) obie w okolicach Wysokiego ( trasa Lublin - Biłgoraj). Zobaczysz sobie sam jak z tymi paskami. Nie chcę Ci podawać jak jest u mnie bo mam szarpacz. Co do długości pasa to nie wiem czy we wszsytkich są takie same, jedź i zobacz sam, ma kilka sztuk tych kombajnów. Jest na pewno M1080 ( to taki jak twój tylko mocniejszy silnik), starsze wersje tych kombajnów to M900, 922, 1002.

@Marcin91 ortografia nie jest moją mocną stroną i napewno czy na pewno będzie raczej tego samego dotyczyło. Fakt powinno być jak zmieniłeś. Ale jak poprawiasz to poprawiaj dobrze - w poście wyżej piszemy znaleźc czy znaleźć :)

Edytowany przez akmaly, 21 listopad 2012 - 11:21.
ortografia

#3 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 12:54

Deutz-Fahr M980 OK, a moze orientujesz sie jak zmierzyc jaka powinna byc dlugosc paska klinowego. Czy po kolach w srodku, a moze po wierzchu kol pasowych.

Edytowany przez Marcin91, 23 sierpień 2012 - 21:31.
ortografia

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 21:06

Deutz-Fahr M980 Najlepiej nie mierzyć kół tylko pas, pas klinowy mierzysz po zewnątrz a dokładnie aby dobrać nie mając numerów mierzysz: długość po zewnątrz (górze), szerokość u góry i wysokość (od wewnętrznej lub dolnej do zewnętrznej lub górnej częsci pasa), same koła też mierz po zew. bo pas klinowy powinien pracować bokami a nie dołem.

#5 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 10:21

Deutz-Fahr M980 Pasa starego niestety nie mam, ale zmierze po kolach na zwolnionym napinaczu i moze jakis dobiore. Zastanawia mnie jeszcze jak dobrac szerokosc, moze wystarczy zmierzyc szerokosc kola pasowego? A jaka szerokosc maja pasy w podobnych kombajnach? Mam na mysli M900 i pochodne.

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 14:45

Deutz-Fahr M980 Kolego, powinien u ciebie być 22x4500 mm. Tak wynika z katalogu i jak wcześniej pisałem jest dwa rodzaje, M900-922-1002 mają inne a taki jak Ci podałem to M980 i M1080. Sprawdź czy taki wymiar psasuje.

#7 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 07:47

Deutz-Fahr M980

Witam, moze ktos wie jakie ustawic obroty mlocarni do koszenia gryki w M980 lub podobnych, oraz wielkosc szczeliny z przodu i tylu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 08:50

Deutz-Fahr M980

Z tego co się dowiadywałem to kosi się tak samo jak zboże tylko górne sito troszkę więcej otwarte no i regulacja wiatru.

Miałem to kosić w tym roku ale nie miałem czasu i nie próbowałem. Ja bym na próbę zaczynał z ustawieniami jak do pszenicy.

#9 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 13:22

Deutz-Fahr M980

Proba juz byla i bardz tnie ziarno, mimo ze klepisko popuszczone calkowicie raczka. Mam komplet zebatek do zmiany obrotow mlocarni, bo tam naped jest poprzez lancuch. Trzeba bedzie probowac zmniejszac obroty i obserwowac czy wymlaca :blink:

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 20:13

Deutz-Fahr M980

A może tnie na kłosowniku. Jaką masz klapkę - tarkę czy płaską? Popytaj sąsiadów jak ustawiają swoje kombajny bo u mnie w okolicy to raczej tego nie sieją.

#11 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 08:54

Deutz-Fahr M980

Szczerze mowiac to nie wiem, jeszcze tam nigdy nie zagladalem. Zmienilem zebatke napedzajaca beben  mlocarni z 27 na 22 i jest ogromna poprawa. Obroty okolo 1000/min. a podejrzewam ze mozna by bylo jeszcze zmniejszyc do gryki, ale to po niedzieli bo dzisiaj deszczyk mamy.

#12 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 20:25

Deutz-Fahr M980

I tu był problem. Koła do zboża typu jęczmień, pszenica, owies itp. to 22-18. Miałeś za duże obroty bębna. 27-18 tylko do jęczmienia ozimego.

Zboża Ci nie cięło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 07:51

Deutz-Fahr M980

Dawno nie bylem, ale odpowiem. Zboze cielo, czesciowo niwelowalem to szczelina na mlocarni, jednak trzeba bylo sie pilnowac aby wymlacalo.