Zaloguj się, aby obserwować  
MichalUrbaniak

Na co zwrócić uwagę przy kupnie opryskiwacza

Polecane posty

maniek83    7

Zależy czy kupujesz nowy czy używany. Tak czy owak sprawdzić trzeba na jakich podzespołach jest zrobiony, bo potem są problemy z częściami zamiennymi. Poza tym jak na używce są jakiekolwiek ślady spawania to już sobie odpuścić. No i przed zakupem warto zrobić próbę na mokro, żeby sprawdzić pompę i zawór oraz szczelność zbiornika. A jak kupujesz coś z elektroniką to sprawdź czy są wszystkie elementy i najlepiej instrukcje - zwłaszcza jak bierzesz coś mniej znanych firm zachodnich. Popatrz po forach ilu ludzi szuka instrukcji do komputerów, bo nie potrafią ich uruchomić a w Internecie za żadne skarby manuala nie znajdują. To tak pokrótce. Ogólnie jak w samochodzie - stan wizualny świadczy o kulturze użytkowania - jak jest obity, obdrapany i brudny to możesz być pewien, że nikt o niego właściwie nie dbał, oleju w pompie nie zmieniał, filtrów nie czyścił, nie mył i nie konserwował - czyli złom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

najwazniejsze to sprawdz pompe i komuter i czy bak szczelny.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no spokojnie komputera to on nie będzie miał. szukam używanego pilmeta 12/400 za w miarę przystępną cenę. mogłem to od razu napisać na początku posta. głownie chodzi mi o to jak sprawdzić działanie wszystkich podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Pompa:

- sprawdź przecieki (może być pęknięta)

- luz wałka (jeśli jest to pompa do generalnego remontu lub wymiany)

- hałas i bicie podczas pracy (jeśli jest to pompa do generalnego remontu lub wymiany)

- równomierność ciśnienia (membrany i zaworki to i tak jest element eksploatacyjny)

- czy obudowa jest cała

- czy jest woda w oleju (membrany do bani)

Sprawdzaj tylko na mokro.

Zawór:

- szczelność i kompletność

- sprawdź na mokro działanie, jak trzyma ciśnienie itp.

Zbiornik

- sprawdź czy jest cały i czy są ślady klejenia

- sprawdź miejsca podłączenia króćców czy nie ma pęknięć

- sprawdź czy gdzieś rama nie trze o zbiornik

Korozję chyba sam zauważysz.

Najlepiej by było podjechać do SKO ale który sprzedający na to pozwoli jeszcze przy tak "drogocennym" sprzęcie. Mam nadzieję, że pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam panowie ja sie przylanczam do pytania chce kupic opryskiwacz ogladalem jednego z kompem mullera ma sekcje na belce wylanczane elektrycznie zaworem ale sprzedawca mowi ze sa zepsute zaciete czy mozna je naprawic jedna dziala reszta nie jesli nie pojdzie zrobic to gdzie kupic czesci i za ile dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Arturos - trzeba być jasnowidzem, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Na pewno da się naprawić poprzez wymianę i pewnie to będzie jedyne rozwiązanie. Komputery Mullera są kompatybilne z różnymi zaworami, więc trzeba się tylko upewnić z jaki zawór kupić i nabyć go w dowolnym sklepie z częściami. Elektrozawory na 5 sekcji znanej marki to 3-4 tys. zł, ale zanim zabierzesz się za wymianę upewnij się, że to zawory padły, bo może być tak, że gdzieś jest kabel uszkodzony i dlatego nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj