Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 [alternator]

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Lubie czasem po pykać w jakąś gierke

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:42

Zetor 5211 [alternator] Witam. Od pewnego czasu nie ładuje mi alternator. Zawiozłem go do sprawdzenia i jest dobry. Koleś mówił mi by wymienić regulator napięcia no to kupiłem i założyłem i nadal nie odpala. Nie wiem co jest grane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 [alternator] Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:49

Zetor 5211 [alternator] zawołaj elektryka niech sam poszuka przyczyny ja mam alternatory to z regulatorem są i tylko kontrolkę podpinam i ładuję

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:59

Zetor 5211 [alternator] Mi w 7011 nie ładował wymieniłem szczotki i teraz ładuje

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:15

Zetor 5211 [alternator] Jeśli masz miernik, to pomierz napięcia na zaciskach alternatora(włączony kluczyk, przy zgaszonym i pracującym silniku. Kontrolka ładowania wcale nie gaśnie? A może trafił się trefny regulator.

Edytowany przez zorzyk2, 22 sierpień 2012 - 20:16.

#5 Share Naspin

Naspin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:25

Zetor 5211 [alternator] Jakim cudem ty masz alternator i oddzielnie regulator napięcia. Alternator jest w tym lepszy od prądnicy ze spełnia funkcje prądnicy i regulatora napięcia

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:32

Zetor 5211 [alternator] W tych modelach zawsze był taki cud :D!

#7 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:04

Zetor 5211 [alternator] Na razie muszę sam z ojcem się na tym głowić bo elektryk niema czasu w tym tygodniu.

#8 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:19

Zetor 5211 [alternator] Ja mam ten sam problem , alternator jest dobry , sprawdzony przez elektryka .. kupiłem nowy regulator i mi go spaliło , no to kupiłem jeszcze jeden i to samo.. co to może być?

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:19

Zetor 5211 [alternator] Jak masz miernik to napięcie ładowania sprawdź i się dodatkowo sam upewnisz czy aby na pewno jest sprawny (powinno być 13,8 - 14,4 V). Jak tak to popatrz po kablach i przeczyść styki przy alternatorze.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:24

Zetor 5211 [alternator] Miernik mam , muszę jutro posprawdzać to co mi poradziłeś , bo już nie mam pomysłu co może być przyczyną że pali ten regulator napięcia..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 22 sierpień 2012 - 22:24

Zetor 5211 [alternator] skorzy sprawdź przewody ładowania, może którys jest przerwany albo styki są luźne. Może też spadła któraś z nasuwek. Tam jest kilka przewodów, to tego rodzju usterki jakie ja podałem to powinieneś łatwo odszukać. Można też odłączyć ten gruby przewód odchodzący od alternatora i żarówką sprawdzić czy alternator ładuje.

fendt070 jeśli pali Ci się ten regulator to znaczy, żę pewnie masz tam jakieś zwarcie w instalacij ładowania. Przejżyj dokładnie kabel po kablu i wszystkie połączenia czy nie ma gdześ połączeń między masą a przewodami prądowymi. Ne wiem jaki tam masz rodzaj regulatora (ile przwodów do niego jest podłączonych i czy jest on od razu ze szczotkami), bo może pomylłeś zaciski i podłączyłeś je odwrotnie.

PS. Panowie dobrze by było zobaczyć jakieś zdjęcia tych alternatorów i regulatorów, to powinno ułatwić sprawę i byłoby łatwiej- bez domyślania się.

Edytowany przez asasinator666, 22 sierpień 2012 - 22:28.

#12 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 10:20

Zetor 5211 [alternator] Przewody wydają się być w porządku. A zdjęcie dam jak telefon mi się naładuje.

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 17:45

Zetor 5211 [alternator] W żadnym wypadku nie odłączać grubego przewodu. Można podłączyć równolegle żarówkę i obserwować, czy, po dodaniu gazu się rozjarza.

skorzy, jak zachowuje się kontrolka?

#14 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 14:12

Zetor 5211 [alternator] Z kontrolką morze być problem bo mi nie działa. Jak by ktoś mi powiedział jaki kabel (kolor) przychodzi do kontrolki albo schemat instalacji. To bym był wdzięczny.

#15 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 18:09

Zetor 5211 [alternator]

Ja mam ten sam problem , alternator jest dobry , sprawdzony przez elektryka .. kupiłem nowy regulator i mi go spaliło , no to kupiłem jeszcze jeden i to samo.. co to może być?

U mnie jest identycznie na początku miałem regulator produkcji polskiej,alternator na nim ładuje ale dopiero lampka gaśnie powyżej 1200 obr. jak się już wzbudzi to ładuje,zapala się poniżej 600 obr. Kupiłem czeski i lampka gasła już na 500 obr. Sprawdzone miernikiem ładuje tak jak powinien. Tylko jest problem bo strasznie się grzeje i właśnie to doprowadziło do spalenia. I kupiłem jeszcze jeden ten polski i działa i nie spalił się jeszcze tylko wzbudza się dopiero powyżej 1200obr. i nie jestem zadowolony z tego ale ładuje. Dodam ,że w alternatorze nowe szczotki ,kable podłączone dobrze wg. schematu. Dodany obrazek Dodany obrazek

Z kontrolką morze być problem bo mi nie działa. Jak by ktoś mi powiedział jaki kabel (kolor) przychodzi do kontrolki albo schemat instalacji. To bym był wdzięczny.

Kontrolka jest niezbędna do tego aby alternator się wzbudził i zaczął ładować więc musi być sprawna.

Do kontrolki ładowania dochodzi kabel żółty i niebieski.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:03

Zetor 5211 [alternator] Tak to jest , że trzeba ciągnąć za język (za klawisze :D ) by mieć pełny opis usterki.
Radekk, jakie napięcie daje ten krajowy regulator? Nie próbowałeś reklamować tego czeskiego regulatora napięcia?

#17 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:39

Zetor 5211 [alternator] Teraz już wiem mniej więcej bo znalazłem schemat w necie. Jutro podłącze i będę wiedział czy ładuje czy nie.

#18 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 21:42

Zetor 5211 [alternator]

Radekk, jakie napięcie daje ten krajowy regulator? Nie próbowałeś reklamować tego czeskiego regulatora napięcia?

Ten Polski regulator ładuje w granicach 13,7-14,1 V.

Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment i zamieniłem żarówkę kontrolki ładowania z 2w na 4w i ku zaskoczeniu alternator zaczyna ładować już od 900 obr a nie tak jak wcześniej od 1200 obr. Czyli wynika z tego ,że moc żarówki ma duże znaczenie bo jest znaczna poprawa.

Co do tego czeskiego regulatora to wyrzuciłem paragon i nie bardzo mi teraz go będą gdziekolwiek przyjąć na reklamację więc dałem sobie z nim spokój.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 22:02

Zetor 5211 [alternator] Z ta mocą żarówki, to tak jest. Czeski ładuje napięcziem do14.2V. Teraz masz już tak jak trzeba, a regulator majątku nie kosztował - pewnie coś ok 40zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share skorzy

skorzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 12:23

Zetor 5211 [alternator] Kontrolkę już mam. Teraz musze poczekać za paliwem i będe zapalał. A jeszcze jedno co to za kontrola obok ładowania po prawej stronie.