Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup przystawki do kukurydzy

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 20:44

Zakup przystawki do kukurydzy Dawniej były PC może w kosztach obsługi tak jak wszystkie a ciężkie są tzn mają duży pobór mocy kosztem kiepskiej roboty -slabo rozdrobnione -nierówne rżysko Nastepstwem były wdrażane Geringhof ROTA DISK -rozdrabniają b. dobrze pod warunkiem żeby słoma była sucha i pole czyste raczej bez chwastów
od PC chodzą dużo lżej.Mam pogląd dobry gdyż pracowałem na PC póżniej Greringhof Rota Disk,obecnie pracuję na3-letnim Geringhof Horizon Star
oraz 3-letnim Olimag Drago.Porównywalnie te dwie ostatnie to prawie to samo -może Olimag Drago troche lżej idzie.Robota i pole po skoszeniu wygląda bajka.Do tych dwóch marek dołożył bym jeszcze coś z firmy Capello .Też ładnie pracują.Może zakup tych przystawek jest troche droższy bo to jest nowsza generacja no ale coś za coś.
Po tym sezonie będę jedną z nich sprzedawał.Godne polecenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup przystawki do kukurydzy Dzisiaj, 10:55
  •  

#62 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 listopad 2013 - 16:04

Zakup przystawki do kukurydzy Jaką przystawkę polecacie do Dominatora 98 Maxi silnik 206 km. Jak myślicie da rade z 6 rzędową?

#63 Share q-l

q-l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 21:02

Zakup przystawki do kukurydzy Imho
optymalnie do Dominatora 98 będzie 5-cio rzędowa

#64 Share mateuszrolnikk

mateuszrolnikk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2013 - 16:43

Zakup przystawki do kukurydzy Witam koledzy czy miał ktoś z was styczność lub posiada przystawką Kemper Cornstar 208b. Planuję kupić jakąś do John Deere T560 i akurat takie dwie u jednego gościa znalazłem na allegro http://otomoto.pl/ke...08-A335429.html
http://agrofarm.otom...ff-A184603.html
Chodzi mi o to jak w tych przystawkach odbywa się sprawność wciągania łodyg i podawania kolb. Czy się nie zapycha i czy nie urywa słomy. O tym że bardzo dobrze rozdrabnia słomę to już wyczytałem i w eksploatacji też podobno nie jest droga, bo z mojego punktu widzenia to wsumnie z części roboczych to tylko noże od rozdrabniacza mogą tu się zużyć najczęściej.
Z góry dzięki za odpowiedz, mam nadzięję że coś więcej mnie oświecicie.

#65 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:05

Zakup przystawki do kukurydzy Kusi mnie zakup 6 rzędowej, na You tobe znalazłem takiego Claasa z przystawką 6 rzędową z docinaczem rotorowym które mają ponoć większe zapotrzebowanie na moc niż z nożem poziomym

#66 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:23

Zakup przystawki do kukurydzy Witam koledzy myślę o kupnie przystawki do NH TX 32, co byście polecili. Dodam jeszcze że rocznie będę kosił tylko 40-50ha, więc myślę raczej o jakiejś tańszej używanej przystawce.

#67 Share telega-pawel

telega-pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:47

Zakup przystawki do kukurydzy Witam panowie mam pytanie czy ktos ma przystawke oros z cięciem załozoną do starego typu bizona na zwkły gardziel

Edytowany przez telega-pawel, 06 styczeń 2014 - 19:47.

#68 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:17

Zakup przystawki do kukurydzy KUPIE PRZYSTAWKE CAPELLO QUASAR lub podobna, 4 lub 5 rzedowa !! EMAIL: kamslo15@wp.pl
slyszal ktos o firmie fantini? chodzi mi ogolnie o opinie przystawek ?

#69 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:47

Zakup przystawki do kukurydzy Firma fantini jest bardzo dobrze znana w produkcji przystawek mają bardzo duże doświadczenie, jest to Włoska firma i robią na prawdę dobre przystawki.

Cena nowej 6 rzędowej składanej z regulacją szczeliny to ok 31000euro netto.
Jak chcesz to mogę Ci dać namiary na polskiego dystrybutora fantini, znajduje się on koło Korfantowa, a dokładnie w Rzymkowicach.

Edytowany przez Kamil_NH, 30 styczeń 2014 - 22:39.

#70 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:59

Zakup przystawki do kukurydzy dzwoniłem tez własnie do tego dystrybutora 4 kosztuje około 70tys a 5 około 90tys netto oczywiście także nie jest aż tak źle. Niedużo drożnej bo za około 5tys więcej oferuje mi tez przedstawiciel przystawek OLIMAC DRAGO, ale w tej szczeliny regulowane są automatycznie, słyszałem trochę negatywnych opinii na temat tych zrywaczy kolb, Ma ktoś taką? Może się podzieli informacjami ja to z tym naprawdę jest? Czy nie gubią ziarna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:49

Zakup przystawki do kukurydzy A gdzie słyszałeś te złe opinie? Bo ja się tymi automatycznymi płytami obrywającymi kolby bardzo nie interesowałem, jedyne co można gdybać to to że za bardzo się rozchylają i kolby walą w dół ale nie mam żadnego potwierdzenia tego to jedynie domysły.

Prawda często jest taka że jak jest coś nowe to jest dobre, potem się coś podedrze i się zaczynają problemy i tak może być i z tymi płytami obrywającymi, ale napisz od kogo masz takie info o tych płytach obrywających kolby.

PS: Te 31tyś co podałem za przystawkę fantini 6 w poprzednim moim poście to w euro, zauważyłem że się pomyliłem i zmieniłem już na euro bo napisałem wcześniej że w zł. takie sprostowanie z mojej strony :)

#72 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 03:12

Zakup przystawki do kukurydzy Własnie oto mi chodzi ze podobno kolby wlatują niekiedy jak się trafi trochę mniejsza lub sie troche przypcha i wtedy plyty maja wiekrzy ropzstawi i poćwiartuje kolbe winkiem tego leży ziarno, ale nie potwierdzam ze tak naprawdę jest bo to sa tylko sugestie innych rolników u których robiłem usługę ciecia. Twierdzili ze ktos w przeszłości robił taka przystawka usluge i ziarno troche zostawało na polu. Teraz własnie nie wiem czy to prawda czy nie dlatego najlepiej było by miło usłyszec opinie od kogos kto takiej przystawki uzywa, z plytami obrywajacymi kolbe automatycznie :)

#73 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 23:11

Zakup przystawki do kukurydzy Witam panowie ja posiadam przystawke olimac drago z automatycznymi płytami z 2012 roku :)

#74 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:55

Zakup przystawki do kukurydzy Chwalisz się, czy żalisz?

#75 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:52

Zakup przystawki do kukurydzy tomi32 - forum jest od pomagania sobie i dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniami, a nie do nabijania postów. Napisz jak się sprawuje ta twoja przystawka z automatycznymi płytami do obrywania kolb.

PS: ile rzędów, jaki kombajn w niej chodzi, ile w niej pali na ha(hektar), ile km/h jeździsz w niej kosząc QQ?

#76 Share tomi32

tomi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 luty 2014 - 11:06

Zakup przystawki do kukurydzy nic sie nie chwale zalic tez nie mam powodu mi sie bardzo podobaja te plyty automatyczne i wcale nic nie gubi przez nie jest to 5 rzedowa i mam ja przy john deere 1075 ciezko mi powiedziec ile spali i ile jade bo niemiezyłem tego ale mało nie pali :) kolega ma dominoni tez 5 rzedów i troszke wiecej wykosił i szybciej sie zużywa chociaż troszke lepij rozdrabnia ale po mojej tez jest ładnie a i mozna jak sie zamawia nowa to jest do wyboru na dwa noze docinacz albo na trzy i wtedy jeszcze sa wieksze obroty

Edytowany przez tomi32, 04 luty 2014 - 11:31.

#77 Share PassatVip

PassatVip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:27

Zakup przystawki do kukurydzy Witam zainteresowanych - Posiadam przystawkę do kukurydzy Olimac Drago 4 rzędową , która pracuje z Claas Dominator 98 . Automatyczna regulacja szczeliny na płytach zrywających jest w niej zaletą , a nie wadą jak sugerują niektórzy , którzy najpewniej nie mają żadnego porównania z innymi przystawkami , ani też taką przystawką nie pracowali. Jeżeli automaty , które regulują szczelinę nie są zapieczone i właściwie jest wyregulowana szczelina wstępna , to nie może być mowy o jakimkolwiek przelatywaniu kolb pomiędzy walce ściągające. Największą jednak zaletą tej przystawki są o 25 % dłuższe walce ściągające w porównaniu do innych przystawek dostępnych na rynku - walce przez to że są dłuższe kręcą się wolniej , obrywanie kolb następuje łagodniej , przez co kolby nie odbijają się od płyt i nie wyskakują z przystawki na boki . Konstrukcja przystawki jest prosta i solidna , wytrzymałość noży na walcach ściągających , jak i noży rozdrabniających jest z najwyższej półki . Jeżeli poszperacie na necie zauważycie , że przystawki te są sprzedawane i pracują w Stanach Zjednoczonych , czyli jakościowo musi to być najwyższa półka . W przystawce Olimac Drago 4 rzędowej Claas Dominator 98 spala 16-18 litrów na hektar przy prędkości 6-8 km/h . Przed przystawką Olimac Drago miałem okazje użytkować przystawki Geringhoff PC oraz polską EMMAROL EMH-4 . W razie dodatkowych wątpliwości chętnie odpowiem na inne pytania .

#78 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 23:08

Zakup przystawki do kukurydzy PassatVip chetnie wysłucham twojej opini na temat przystawki z emmarolu. Słyszałem opinie ze dosc ciężko chodzi, czy to prawda, i jak sprawuje sie docinacz,, czy jest umieszczony za walcami wciągającymi czy też jest przesunięty troche do przodu. I drugie pytanie, co sądzicie o przystawkach fantini, podobno mają dwa modele różniące sie umiejscowieniem docinacza, będę wdzięczny za wasze opinie na ten temat.

#79 Share PassatVip

PassatVip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:53

Zakup przystawki do kukurydzy Odpowiadam na temat przystawki Emmarolu . Chodzi ciężej jak obecnie użytkowany przeze mnie Olimac Drago , ale lżej np jak Geringhoff PC . Rozdrobnienie lepsze jak w Geringhoff PC ,ale gorsze jak w Olimac Drago . Docinacz w Emmarol jest umiejscowiony pod rotorami ściągającymi , tak jak w większości przystawek obecnie produkowanych . Rozdrobnienie w mojej opinii jest dobre - nie mylić z bardzo dobrym . Przystawkę Emmarol polecam głównie dla rolnika indywidualnego , ja koszę około 200 ha rocznie na usługach , stąd też zmiana na Olimac Drago .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:33

Zakup przystawki do kukurydzy Czyli docinacz w olimacu i w emmarolu jest podobnie ustawiony. A jak byś ocenił wydajność tych maszyn, z jaką prędkością można przeciętnie kosic. Jak długo wytrzymują noże docinacza i wałków wciągających?

Dodaj odpowiedź