Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup przystawki do kukurydzy

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 październik 2011 - 23:15

Zakup przystawki do kukurydzy Panowie i Panie myślę nad kupnem hederu do kukurydzy dokładnie do claasa lexiona 440 sądzę że 6-cio rzędowy będzie w sam raz pytanie jakiej firmy i z jakimi kosztami to się wiąże oraz plus reszta oprzyrządowania.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup przystawki do kukurydzy Dzisiaj, 05:52
  •  

#22 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:58

Zakup przystawki do kukurydzy odświeżam

#23 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 17:23

Zakup przystawki do kukurydzy Możliwe, że powinieneś rozważyć 8-rzędową przy tym kombajnie. Chodzi o prędkość jazdy. 6-rzędowa w kukurydzy o wydajności ok. 14-15t/ha (30%) przy 4km/h daje przepływ masy ziarna ok. 30t/h. Twojego kombajnu raczej to nie nasyci, w słabszej kukurydzy będziesz musiał b. szybko jeździć. A jeśli chcesz przystawkę z rozdrabniaczem duże prędkości jazdy nie będą korzystne.

Powinieneś zdać sobie sprawę, że nikt Ci tu nic sensownego nie odpowie przy tak ogólnie sformułowanym pytaniu. Na rynku do wyboru masz przystawki Claasa, Olimaca, Geringhoffa, Capello, Dominoni, może też coś węgierskiego byś dopasował. Nie podałeś czy zależy Ci na rozdrabnianiu łodyg, ile zbierasz tej kukurydzy, jakie plony osiągasz, czy pola są równe czy pagórkowate. Samych systemów rozdrabniania jest kilka, każdy ma swoje wady i zalety. Ale po co mam o tym pisać jeśli może ich nie potrzebujesz?

Koszty? Jak Ci powiem, że powinieneś się liczyć z kwotami od 40tys. zł. do blisko 200tys. zł to Cię usatysfakcjonuje? A to jest całkiem dobra odpowiedź na Twoje pytanie. Koszt przystawki (nowa/używana), może być konieczna adaptacja mocowania i napędów przystawki, zmiana klepiska, reduktor obrotów bębna, wymiana sit. Może ale nie musi bo ja nie znam Twojej maszyny i jej wyposażenia a nikt nie wie jaką przystawkę trafisz i z jakim kombajnem wcześniej pracowała. Między Claasem, NH, JD, są istotne różnice w kwestiach adaptacji.

#24 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:43

Zakup przystawki do kukurydzy Czy ktoś może kosił qq deutz fahrem 5485 lub przynajmniej się orientuje jaka powinna być przystawka i czy potrzebne są jakieś modyfikacje przy samym kombajnie?

#25 Share farmer6630

farmer6630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:31

Zakup przystawki do kukurydzy A co powiecie o Przystawkach new hollanda?

#26 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 13 luty 2012 - 21:27

Zakup przystawki do kukurydzy a węgierskie do bizona jak się sprawują? jak z awaryjnością i dostępnością części oraz jakie są koszty najczęściej wymienianych części zamiennych?

#27 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:08

Zakup przystawki do kukurydzy Faktycznie kristofus masz racje sądzę że Herder 6 rzędowy będzie najlepszy ile kosze ogólnie to usługi i dopiero się przymierzam do koszenia kukurydzy na 150 ha pracę bym miał raczej heder z docinaczami np. Geringhoff MS SC 2 675 F.

Kompletnie nie mam obeznania co to hederów do kukurydzy. Cena około powiedzmy 50 tyś zł. Co do doposażenia kombajnu to klepisko główne mam jeszcze wstępne i blachy pomiędzy cepy co do kosztów tego to się jeszcze nie orientowałem. A sita zostają bodajże te same.

#28 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 maj 2012 - 09:48

Zakup przystawki do kukurydzy Ja sie rozglądam za przystawka do bizona ma może ktoś na handel?

#29 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 22:21

Zakup przystawki do kukurydzy Zastanwiam sie nad zakupem przystawki do Fendta 5220 tylko że nie wiem nic na ten temat...jaka firma jest dobra jaka zła? Czym sie różnią? Jakie są w nich rozwiązania? Myśle o sztywnej 5 rzedowej, chyba bedzie dobra do mojego kombajnu??

#30 Share Matteoo

Matteoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 16:38

Zakup przystawki do kukurydzy Sprawa wygląda tak, że zakupiłem w tym roku nowego New Hollanda CX8070 i chcę do niego kupić przystawkę do kukurydzy 8-mio rzędową, składaną. Niestety fabryka New Hollanda się nie wyrobiła w tym roku i nie ma możliwości dostania nowej przystawki przed żniwami kukurydzianymi. Mam więc pytanie jakie przystawki polecacie chodzi mi tylko o nowe. Jakie mają plusy i minusy dane firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2012 - 22:14

Zakup przystawki do kukurydzy polecam geringhoff horizon star, nie jest składana, ale ma cos czego nie mają inne przystawki, możesz zbierac po niej słome :)

tak się złożyło że mam taką na handel, ( nowa, cena do uzgodnienia)

#32 Share Matteoo

Matteoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 12:05

Zakup przystawki do kukurydzy Niestety ja potrzebuję składaną, bo dużo przejazdów jest, a szkoda czasu na odpinanie przystawki kilka razy dziennie

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 12:11

Zakup przystawki do kukurydzy Skontaktuj się z nimi, może będą mieli akurat 8 rzędową na stanie, bo 6 mają na pewno. Zapytaj o Geringhoff Rota Disc
http://www.rolmasz-p...&id=1&Itemid=10

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2012 - 21:17

Zakup przystawki do kukurydzy jeszcze zależy, czy chcesz kosic szybko i miec " brzydką słome" czy wolno i miec " ładną " mam geringhoff rota disc 6 rzędową składaną, i jedynym jej problemem jest to że ma wałki, które są kosztowne w remoncie, a remont trzeba robic co sezon, lub 2 ( zależy na ilu ha pracuje) ale za to idzie jak strzała :D za to ta druga horizon star, ma noże, które ją chyba troche spowalniają, najlepiej żebyś pogadał z jakimś specjalistą, lub rozglądnął się czy ktos w okolicy takiej nie ma. A może spróbował bys np capello czy cos tego typu, na zachodzie są bardzo znane.

#35 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:42

Zakup przystawki do kukurydzy U nas najwieksze wziecie na Kombinat rolny miały przystawki Dominoni, a ja w swoim CX 6080 mam 6 rzedową składana z docinaczami firmy NH, uzywana bo nie wiele kosze jak narazie ale sobie chwale super idzie jestem z niej zadowolony. Co do Rota disc to podobno idealnie siekaja słome ale wymiana dyskow tnacych to około 100zł za jeden gdzie na wałku jest ich 10 ? plus wegliki na przeciwbierznym wałku tez sa do wymiany po chyba 2 sezonach zaleznie od ilosci koszonej kukurydzy.

Co do przystawek moge smiało polecic pana Przywarę z Piechocic ktory zajmuje sie tylko przystawkami uzywanymi jak i nowymi Geringhofa, prowadzi czesci do przystawek i dobrze doradzi w razie potrzeby.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 październik 2012 - 11:56

Zakup przystawki do kukurydzy dokładnie, remont jest strasznie drogi :) ale można też nożyki zamienic miejscami i na to samo wychodzi :) no ale oczywiście po którymś sezonie trzeba juz kupic nowe.

#37 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 październik 2012 - 19:17

Zakup przystawki do kukurydzy To tak po ilu ha trzeba robić remont w Rota Disc?

#38 Share pio0306

pio0306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 14:59

Zakup przystawki do kukurydzy panowie kosze co roku ok 75 ha kukurydzy new holand cs 650 kosiłem to 4 rzędowa przystawka wegierska zamierzam kupić 6 rzedowa ale mam dylemat jaka kupic . Geringhoffa nie chce ze zgledu na remonty wałków , zastanawiam sie nad capello lub olimac drago obie uzywane kwota ok 60 tyś, co o nich powiecie lub innego doradzicie. rozchodzi sie zeby dobrze rozdrabniały łodygi

#39 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 18:28

Zakup przystawki do kukurydzy ja mam węgierską OROS 6013 6-rzędową do Fortschritta. Panowie teraz pytanie czy ktoś miał może styczność z polską przystawką firmy EMMAROL? Patrząc na zdjęcia na stronie firmy to dość podobna do OROSÓW z końca lat 90-tych. Cenowo nie wyglądają też źle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pio0306

pio0306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:34

Zakup przystawki do kukurydzy panowie doradzi ktos cos?????????

Dodaj odpowiedź