Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urzedowa machina

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 10 październik 2006 - 20:28

Urzedowa machina Witam!
Jak długo można czekac na wydanie opini przez urzednika? jakie mam prawo i czy wogóle mozemy wyciagnac konskwencje wobec opieszałego urzednika albo poproctu jak możemy go pogonic?złozyłem w starostwie wniosek z projektem o pozwolenie na budowe. a raczej rozbudowe bez powiekszania stada. 24 sierpnia starostwo zawiadomilo mnie ze wysłało pismo do Wojewódzkiego konserwatora zabytków we wrocławiu o wydanie opini na temat w/w projektu. dzis mamy 10 pażdziernik do starostwa nadal nie dotarło pismo z opiną jaka kolwiek! wykonałem kilka telefonów do KONSERWATORA ZABYTKÓW a tam jest taki bur... ze nikt nie wie o co chodzi! albo wysyłaja od jednego do drugiego! teoretycznei z tego co mi powiedzeli to maja 30 dni na wydanie opini. chyba juz mineło jak dobrze licze? i co mam dalej zrobic!?
Pozdrawiam!
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Urzedowa machina Dzisiaj, 11:59
  •  

#2 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 październik 2006 - 20:34

Urzedowa machina czekać ,niestety,na piśmie na pewno masz napisane ,iż jak robią jakieś dodatkowe uzgodnienia ,to ten okres się nie wlicza w te 30 dni,samo życie

#3 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 październik 2006 - 19:15

Urzedowa machina dzis dzwoniłem do w/w instytucji pani z która rozmawiałem potwierdziła ze dokumenty sa juz gotowe i ze jeszcze dzis je wysle. Ile w tym prawdy? tego nawet najsarsi indianie nie wiedza:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#4 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:19

Urzedowa machina Znam ten ból z konserwatorem. Ja mam jeszcze taką starą zołże której nie podobało się jak stawiałem Biny. "Jak mogę stawiać takie brzydactwo przy tak ładnym parku". U mnie na wszystko co muszę mieć pozwolenie budowy musi być konsultowane z konserwatorem i to on może stawiać warunki. Jak stawiałem wiatę to musiała być przykryta czymkolwiek w kolorze ceglastym aby zachować styl zabudowy. Już chciałem się pytać czy jak zrobię szczechę to nie będzie musiał być w tym kolorze. U mnie odpowiedzi wracały po 21 dniach ale chyba mają 30 -o dniowy termin.
Sąsiad za ogrodem ma stawek zaszlamiony i śmierdzący to nie może nic stawiać z 40 m od niego nawet bez pozwolenia na zgłoszenie.
The Truth Is Out There

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:43

Urzedowa machina to jest chore! rozumiem chronic zabytki! niech sie zajma folwarkami czy zespołami pałacowo parkowymi bo u mi ew okolicy takich grożacych zawaleniem jest chyba ze 4 czy 5 a oni fochem rzucaja o byle co! Taki urzedas to on nie rozumie ze ty budujac cos starasz sie zapewnic rodzine godziwy dochód lub ograniczyc nakłady pracy przez co dbasz o swoje zdrowie. ale onie nie rozumieja tego! ja nie wiem ale jak bym mógł do nich strzelac to naprawde mieli by problem z obsadzeniem stanowisk w mojej gminie

#6 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 październik 2006 - 21:02

Urzedowa machina Ja na gminę nie mogę narzekać idą na rekę ile mogą podpowiedzą co i jak. Ale rekordy to bije AR i MR: znajomy stara się o SPO i po raz 4 przysłali mu pismo o poprawki bo kosztorys jest o 100 zł za duży. A od czasu jak złożył wniosek to ceny wszystkiego tyle poszły że chyba zrezygnuje.
The Truth Is Out There

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 październik 2006 - 21:25

Urzedowa machina powiem ci ze mieszkamy prawie po sasiedzku i np w powiecie rawickim widac ze rolnicy inwestuaj w produkcje zwerzeca nowe obory czy chlenie albo kurniki a u nas! człowieku zeby co kolwoek powieklszyc to człowieka szlag trafia! obostrzen, zakazów, parkóww krajobrazowych jakis rezerwatów nawymyslali! człowieku a niech ci jeszcze do gminy przyjdzie zawistny konfidend z wioski który sie podpisac nie umie a bedzie urzedasów ocrona srodowiska straszył jak wydadza ci pozytywna opinie. to oni czasu nie tracac zaczyanja sie dopominac i SD budynki czy aby nie zwiekszasz a w jakim celu. 5 razy i wszystko policz przedstaw normalnie szok! a co do ARiMR oddział wrocław bardzo miłe panie:) niektóre oczywisice nienażekam chociaz spo nie brałem. tylko premie. chociaz moj ojciec bardzo sie pogryzł z jedna pracownica z powiatowego biura ARiMR za to ze go nie doinformowała. teraz on jej nie chce podpisac oswiadczenia( specjalnie to robi:)) aona siemieczy z tym bo system jej to wkółko jako nbład wyrzuca. hehe dopłaty bede pózniej:)ale to nic on jest tego swiadom mówi ze poczeka a ona niech sie meczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 październik 2006 - 21:40

Urzedowa machina echm myslalem porobic cos w sprawie szmaba, plyty i zbiornika.
3 miechy na papierki mogę czekac.

fajnie co??
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 14 październik 2006 - 13:35

Urzedowa machina a ja dostałem wczoraj NEGATYWA od konserewatora! powód! poniewaz moje budynki gospodarcze wchodza w skład a raczeja stanowia według prawa razem z domem zaspół folarku. zgodnie z pisema które otrzymałem i teoria w nim zawarta nie powinno sie naruszac rysów historycznych budowli a nowe budynki budowac w podobnym systemi chodzi o wygl;ad zewnetrzny. powodem odrzucenia był dach poniewaz według urzedasa powinieni byc dwu spadowy o spadku 30-45 stopni i przykryty dachówka lub blacha imitujaca dachówke lub chociaż płytami cementowymi w kolorze czerwonym. a poniewaz to co chciałem wybudowac dach jednospadowy 12 stopni spadku przykryty blacha trapezowa odpada według ich mysli. hmm wydaje sie logiczne ale sa wyjatki! wszystkie budynki sasiednie położone w obrebie folwarku NIE MAJA dachów o wiekszym spadzie jak 20 stopni ( jeden przykryty ETERNITEM) daw przykryte papa kat spadu doachu 12 stopni! jeden przykryty odulina(cos podobne do eurofali) ma ok 15 stopni spadu. no i NOWY budynek postawinony w zeszłym roku który który został juz dawno odebrany przykryty jest... blacha trapezowa kat spadu 20 stopni. dziwne ze w zeszłym roku nie przeszkadzała blacha anie kat spadu a teraz przeszkadza. Pani która siedzie we wrocławiu i patrzy na projekt przez pryzmat głupich przepisów i obostrzen nie uzgadniajac tego ani weryfikujac z faktycznym staniem jest poprostu rzenujące! jak moxna byc tak... mało inteligentnym. poczynania niektórych urzedasów przyprawiaja o ból głowy. oczywiscie nie pozostawie tego bez odwetu! jeszcze w poniedziałek dostarcze do starostwa pismo w którym przedstawie swoje racje i ewentualne zmiany w projekcie.

#10 Share polac

polac

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 październik 2006 - 14:40

Urzedowa machina No cóż takie są urzedasy i ich prawa ale ja lubie taką Polskę bo przynajmniej wiem ze żyje w kraju niepowtarzalnym

#11 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 21:31

Urzedowa machina Łukasz, oni dbają o Twoja okolicę  :)
Postaw dwuspadową wiatę z dachem z blachy dachówkopodobnej o spadzie 30 stopni. Będzie ładnie i Pani konserwator się zgodzi.

Pozdrawiam.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#12 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 11:13

Urzedowa machina pewnie ze bym taka postawił ale tam moze byc tylko jedno spadowa ze wzgldu na to ze to jest przy budynku istniejacym. w odpowiedzi napisałem ze zmienie blache na eurofakle w kolorze czerwonym. w tym tyg dostwałem pismo ze zostało to przekazane do ministerstwa ochrony kultury i dóbr narodowych czy jakis taki czekam na odp maja miesiac czasu. pod koniec listopada powinno byc wiadomo.
Jarek=> u mnie nie ma dachów o spadku ponad 20 stopni o dachówce nie wspominajac tylko papa i eternit no i blacha trapezowa!!! to sa wymysły urzedasów którzy próbuja wszstko podpiac pod jeden przepis.

#13 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 18:49

Urzedowa machina a mówią,że u nas nie ma mafi... ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 21:48

Urzedowa machina

Łukasz, oni dbają o Twoja okolicę  :)
Postaw dwuspadową wiatę z dachem z blachy dachówkopodobnej o spadzie 30 stopni. Będzie ładnie i Pani konserwator się zgodzi.

Pozdrawiam.

Ja mogę nawet zrobić im 10-o spadowy z wystawkami tylko niech mi zwróci Pan/Pani konserwator różnicę jaką bedę musiał w związku z tym dopłacić. Kolor w pokryciu dachu kosztuje, dachówka też kosztuje nawet blachodachówka kosztuje, na dach 2-u spadowy wychodzi wiecej materiału na konstrukcję więc dlaczego ja mam ponosić koszty za czyjeś widzimisię.
The Truth Is Out There