Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 21:30

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy Ostatnio w zetorze byl wymieniany korek w glowicy bo troche puszczal wode i byla tez klejona chlodnica bo troche ciekla. Wczesniej chodzil na wodzie a teraz mechanik wlal petrygo i dosypal jakis proszek zeby uszczelnic chlodnice dobrze i od tamtej pory sa problemy. W transporcie i gruberze bylo ok a gdy dzisiaj oral przy 33 stopniach w cieniu ale takze o 20 gdy bylo juz chlodniej to sie grzal. temperatura szla duzo wyzej niz zawsze i gdy raz go zgasilem to za chwile wyrzucil troche plynu bo sie zagotowal jaka moze byc tego przyczyna? czy ten proszek przypchal kanaliki w chlodnicy i obieg jest slaby ze ciagnik przy ciezszej pracy tak sie grzeje? tak to sile ma taka jak zawsze i dobrze radzi sobie z plugiem. termostat tez dziala bo widze na zegarze ze po przekroczeniu 80 pary stopni za chwile temp troche spada ale potem gdy przekroczy 90 to juz nie moze go schlodzic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy Dzisiaj, 23:16
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 sierpień 2012 - 22:07

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy dokładnie, zatkały się kanaliki w chłodnicy. trzeba ją przelać pod ciśnieniem z węża(raczej nie myjką tylko z kranu) lub odlutować górną część chłodnicy i dobrać się do bebechów bezpośrednio. jakiego masz grubera? ile rzędów?

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 22:44

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy To normalne że pry takiej temperaturze będzie się grzała. Mi też się ciągnik dzisiaj grzał, nawet ściągłem osłony boczne to trochę pomogło.
Po drugie NIE WOLNO gasić takiego silnika, bo zawsze wodę wyrzuci i może to doprowadzić do przegrzania się silnika.Ciesz się że ci uszczelka pod głowicą nie poszła., ale może pójść jak tak będziesz robił.
Jak stajesz to niech silnik pochodzi nawet na średnich obrotach z 5 minut i dopiero go zgaś. i to się tyczy każdego razu gaszenia silnika.
Woda na lato jest dużo lepsza. Lepiej ją wlej.
Co do tego proszku to wątpie żeby miał coś wspólnego. Możesz wlać środek do czyszczenia chłodnic. Pojeździć z dzień i spuścić wodę. Na tych środkach piszę godzinę , ale to nie ma sensu. Ja dzień jeździłem i wtedy dopiero syf spuszczałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 07:44

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy

dokładnie, zatkały się kanaliki w chłodnicy. trzeba ją przelać pod ciśnieniem z węża(raczej nie myjką tylko z kranu) lub odlutować górną część chłodnicy i dobrać się do bebechów bezpośrednio. jakiego masz grubera? ile rzędów?

grubera mam 3 metrowego 7 łap wiec akurat dla niego i robi dosc gleboko. moze wlasnie plyn ma trudniej sie chlodzic niz woda w tamtym roku byla woda i w upaly nic sie nie grzal. albo to wina tego proszku w chlodnicy bo chlodnica tez juz ma swoje lata i moze ja przytkalo gdzies

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 21 sierpień 2012 - 07:59

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy dzisiaj jeswt chłodniej to wyjedź i zobacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 19:38

Zetor 12145 grzeje sie po klejeniu chłodnicy kupile dzisiaj nowy korek do chlodnicy bo podobno moze cos byc z nim i tez przez to sie grzeje i temp dzisiaj na dworze o 4 stopnie nizsza i ciagnik minimalnie nizsza temp trzymal przy tej samej pracy ale rok temu trzymal 80 stopni. za dwa dni bedzie siew rzepaku agregatem uprawowo siewnym to wyleje z niego plyn a wleje wode i zobaczymy czy bedzie jakas roznica