Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z056 info

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawlak902

Pawlak902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 15:05

Z056 info Witam.Jako ,że są żniwa na polach widywałem dużo kombajnów marki Bizon ,i chciałbym się co nieco o nich dowiedzieć.Mianowicie czy jest gaz nożny w z056 ,jeśli nie ma to jak nim ruszyć z miejsca (dodając gaz ręczny)?Jak zahamować bizonem z056?Zadaję takie pytania ponieważ nigdy nie miałem okazji jeździć tym kombajnem ,jeździłem tylko z060 ale tam jest hydrostat ,więc wiadomo gaz ręczny i dźwignia w przód i w tył.Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę moderatorów o wyrozumiałośc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z056 info Dzisiaj, 12:08
  •  

#2 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 15:30

Z056 info masz hamulec sprzęgło i gaz ręczny jak chcesz się zatrzymać wciskasz sprzęgło i hamujesz hamulcem :P

#3 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 15:34

Z056 info Dokładnie jak kolega wyżej i jest jeszcze tzw. przyspieszacz. Zasada działania z wykorzystaniem pasów. Czyli w praktyce- ciśniesz jedynkę, dwójkę lub trójkę i możesz przyspieszać te biegi i zwalniać, jak chcesz.

#4 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 15:36

Z056 info bardzo pomocnicze przy koszeniu :P

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 sierpień 2012 - 17:27

Z056 info Możesz zmieniać prędkość kombajnu bezstopniowo.Dzieje się to jak naciągasz pas to jedziesz szybciej.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pawlak902

Pawlak902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 18:02

Z056 info A przy ruszaniu operuję gazem ręcznym prawda?

Aha i ten przyspieszacz to jest ta dźwignia po prawej stronie fajery ,ta wyżej?

#7 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 20 sierpień 2012 - 18:09

Z056 info tak dokładnie, popychasz ją-jedziesz szybciej, ciągniesz ją do siebie-jedziesz wolniej! ;)

#8 Share Pawlak902

Pawlak902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 19:57

Z056 info A koledzy powiecie mi w końcu czy przy ruszaniu dodaję się gaz ręczny ?Wiem ,że to dziwne w takim wieku nie wiedzieć takich rzeczy ,ale sport zabrał mi całe dzieciństwo i jakoś nie ciągnęło mnie do tego.I mam do was jeszcze jedno takie pytanko ,które już w ogóle mnie kompromituję ale zadam je tutaj ,aby nie zaśmiecać innych tematów,czy przy ruszaniu ciągnikiem trzeba dodawać gaz nożny czy wystarczy tylko ustawienie ręcznego?

#9 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 23:10

Z056 info nic nie dodajesz. jedzie na najmniejszym gazie bez problemu, tylko wolniej puszczasz sprzęgło, żeby go nie spalić.
chyba większość kombajnów z napędem mechanicznym ma podobnie, zresztą hydrostat jest właśnie na tym wzorowany :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 23:57

Z056 info

A koledzy powiecie mi w końcu czy przy ruszaniu dodaję się gaz ręczny ?Wiem ,że to dziwne w takim wieku nie wiedzieć takich rzeczy ,ale sport zabrał mi całe dzieciństwo i jakoś nie ciągnęło mnie do tego.I mam do was jeszcze jedno takie pytanko ,które już w ogóle mnie kompromituję ale zadam je tutaj ,aby nie zaśmiecać innych tematów,czy przy ruszaniu ciągnikiem trzeba dodawać gaz nożny czy wystarczy tylko ustawienie ręcznego?

Ręczny gaz na minimalnym ustatwieniu przy ruszaniu wieloma ciągnikami to za mało. Trzeba umiejętnie i z wyczuciem dokładać nożnym. Ale jak ustawisz na troche więcej i spokojnie ruszysz to chyba nie będzie problemu. Nie wiem jak jest z ciągnikami na bezstopniówce, bo nie miałem okazji jeździć.

@strd- na trzecim biegu i maksymalnym przyspieszaczu to może być mały problem z ruszeniem na najmniejszym gazie, trzeba zmniejszyć przyspieszacz i troszkę więcej tego gazu, ale w dużej mierze czy ruszy to zależy od naciągu pasów, które biegną do skrzyni.