Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowa cieli się długo po terminie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 08:23

krowa cieli się długo po terminie witam co moze byc przyczyną ze krowa się cieli 3 tygodnie po terminie to juz drugi przypadek z rzędu ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa cieli się długo po terminie Dzisiaj, 12:34
  •  

#2 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 08:44

krowa cieli się długo po terminie tak już poprostu jest. Następnym razem też pewnie będzie długo przenosiła.

#3 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 20 sierpień 2012 - 09:53

krowa cieli się długo po terminie Tak tak, to naturalna sprawa, u nas tez nie jednokrotnie przechodziła 3 tygodnie takze nie ma sie czym martwić, tylko cierpliwie czekać.

#4 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 20 sierpień 2012 - 10:39

krowa cieli się długo po terminie Przyczyn może być kilka, między innymi żywienie. Za mało białka w dawce paszowej i płód jest za mały i nie dojrzały, stąd te 3 tygodnie opóźnienia.

#5 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:25

krowa cieli się długo po terminie ja miałem przypadek poród 4 tygodnie po terminie to robiliśmy cesarskie cięcie bo cielak był tak duży że nie chciał wyjść. Krowa się uratowała ale cielak już nie ale i tak był byczek to nie szkoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:33

krowa cieli się długo po terminie U mnie krowa, której już nie mam, cieliła się 4 razy pod rząd z 3-tygodniowym opóźnieniem więc można rzecz ten typ tak ma ;) .

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:41

krowa cieli się długo po terminie

Tak tak, to naturalna sprawa, u nas tez nie jednokrotnie przechodziła 3 tygodnie takze nie ma sie czym martwić, tylko cierpliwie czekać.

martwić to się jest czym bo nie wiadomo jak duże ciele, w okolicy był przypadek niedawno że 3 tyg po terminie ciele miało ponad 70kg, u mnie też kilka przenosiło w tym jałówka ciężki poród do dziś jałówka do siebie dojść nie może, najpierw przymiażdzone nerwy potem żołądek się przemiescił, ale ogólnie to krowa nosi cielaka 9 miesięcy i 1 tydzień także zalezy jak kto liczy

#8 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 20 sierpień 2012 - 13:50

krowa cieli się długo po terminie Możliwe , że ten typ tak ma. Jeżeli daje zdrowe cielęta i nie masz z nią innych problemów , to nie przejmuj się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:50

krowa cieli się długo po terminie U nas krowa przechodziła ciąże 22 dni licząc przechodzenie od 9 miesięcy i ocieliła się normalnie tylko łożysko nie odeszło i tabletki domaciczne, bo nie dało rady wyjąć, bo za bardzo powrastane mocno (z powodu przechodzenia chyba). Lek. wet. mówił, że normalna ciąża to 9 miesięcy i 9-12 dni, a jak już jest 9 miesięcy i ok 21 dni to należy podać zastrzyk na wywołanie porodu, bo cielak może rosnąć 0,5kg, a nawet 0,7kg na dzień i wtedy może cielak być duży i problemy.