Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy da cię młócić kukurydzę na zwykłym klepisku

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 06 październik 2014 - 04:57

No raczej nie ma ściemy. Klepisko, przysłony, górne sito to podstawa. Inaczej brudne, połówek w h i małą wydajność. Po pół ha pewnie Ci się jeszcze klepisko nie zapchało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy da cię młócić kukurydzę na zwykłym klepisku Dzisiaj, 13:54
  •  

#22 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 30 październik 2014 - 21:12

Nie zapchało i nie zapcha, jednak to wielka ściema wykosiłem 23 ha qq przeróżnych odmian i plonów od 4 do prawie 20t/ha wydajność ok 0,7 ha/h zanieczyszczenia i połówki w normie gdyż sprzedałem ponad 50 t i nikt mnie nie namówi na jakiekolwiek zmiany w bizonie do qq gdyż to strata kasy!!! Kombajn ma mega lekko w qq, a myślałem że będzie zdychał. Samo za siebie mówi cena tych blaszek między cepy, sit qqrydzianych i klepiska wg zbożowych qq klepisko ponad 1000, zbożowe 400, ilość stali podobna. 

#23 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 30 październik 2014 - 23:04

czy da cię młócić kukurydzę na zwykłym klepisku sekret tkwi w ustawieniu klepiska pewnie,jakie ustawienia? słyszałem o próbach ale zeby dobrze szło zwykłym klepiskiem :P
Nawet swoim spróbuje, mega lekko a w ogłoszeniu sprzedaży ,,nigdy nie ciał kukurydzy"

#24 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 31 październik 2014 - 10:31

Klepisko rozkręcone na maxa, w jednej odmianie skręciłem 15 obrotów bo troche nie domłacało, a w 90 % koszenia rozkręcone na maxa. Obroty młocarni 500, a w tej odmianie trudnomłotnej 650.

Właśnie bardzo się zastanawiam tym stwierdzeniem "Nigdy nie kosił kukurydzy" po tegorocznych żniwach, skoro w qq ma tak lekko. Bizon puszcza dopiero dymek jak wysypuje w biegu, a w zbożu co chwile przydymia. W qq zbiornik nawet 8 min, a w zbożu 12 min.

#25 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 31 październik 2014 - 12:49

Węgierska przystawka  to bez docinacza chyba co? To dość duży bałagan na polu i bez włączonej sieczkarni więc kombajn nie ma ciężko. Samo młócenie wiele energii nie pochłania dlatego ma o wiele lżej niż w zbożu. Jest jeszcze temat soków które wyciskają się z kukurydzy a które o tej porze za bardzo nie mają jak wyschnąć więc korozja większa w środku kombajnu  niż po żniwach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 31 październik 2014 - 20:06

W kombajnie robi się "bałagan" , właśnie chodzi o te soki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#27 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 31 październik 2014 - 21:31

czy da cię młócić kukurydzę na zwykłym klepisku Święta Racja PawelWlkp ,związki organiczne maja bardzo silne działanie korozyjne,nie wiem skąd bo nie sprawdzalem ale to widać w praktyce,wystarczy sie dowiedziec,:) super podpowiedz PawelWlkp

#28 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 14:58

A to to to tak macie racje, a ja zawsze myślałem że chodzi o przeciążenie maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 08:55

Koszę kukurydzę już 20 lat i nie zauważyłem złego wpływu na kombajn. Oczywiście jak ktoś zostawi po zbiorze nieoczyszczony to mu zardzewieje ale chyba o takim przypadku nie mówimy.

Ja po sezonie zdejmują przystawką oczyszczam ją, zdejmuję klepisko i pazury za klepiskiem (do kukurydzy są inne niż do zboża), wyjmuję sita i przedmuchuję cały kombajn, albo myję jak jest w miarę ciepło i potem pod dach stoi rozebrany do czerwca, a potem zakładam wszystko do zboża, a po żniwach wyposażenie do kukurydzy i ta w koło macieju.