Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont c-328- relacja

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:58

Remont c-328- relacja Ja powoli kończę mojego ciapaja. Szkoda że nie moge założyc albumu w galerii to bym zdjęcia powstawiał. Chyba że przypne sie tutaj:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont c-328- relacja Dzisiaj, 21:30
  •  

#42 Share wojtekmi12

wojtekmi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:29

Remont c-328- relacja Nie ma problemu!:) Chętnie popatrzę co zmajstrowałeś ;)

#43 Share wojtekmi12

wojtekmi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:10

Remont c-328- relacja Stan na 03.03.2013
Witam ponownie. Remont póki co przebiega pomyślnie za sprawą dziadka :)Rozebraliśmy przodek i wymieniliśmy pierścień uszczelniający simering, zamontowaliśmy przednią oś,wyrzuciliśmy stary filtr oleju, nowe-stare drążki kierownicze, no i odkręcanie niepotrzebnych rzeczy po starej ośce z układu kierowniczego oraz wyrzucanie starej wiązki elektrycznej(zostawione tylko potrzebne stare kable). Również są pierwsze przymiarki do maski od c-330, która potrzebuje małego remontu. Nie zostawiamy oryginalnej, bo nie ma co żyć sentymentami oraz po prostu była w bardzo złym stanie.
Przesyłam też fotki kabiny.Będzie ona nam służyła przez ten sezon, na na jesień zostanie zakupiona nowa(Raczej te z allegro za 1900zł. Nie jest to jakiś szajs czy cuś?)
Jak widać pogoda od piątku piękna więc można pracować :)
I jak jest z kierownicą? Mogę kupić taką do c-330 i ją bez problemu zamontować w miejsce mojej czy nie?
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez wojtekmi12, 03 marzec 2013 - 15:50.

#44 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:30

Remont c-328- relacja Kierownica będzie pasować od 330 tylko musisz kupić ta na wieloklinie bu później były na wpust. Masz z tyłu opony 11 czy mi się zdaje?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#45 Share wojtekmi12

wojtekmi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:57

Remont c-328- relacja Opony z tyłu są różne, ale zamówione zostały już nowe. Tylna lewa -11(zapasowa), a prawa 13.6 :P

#46 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 marzec 2013 - 17:28

Remont c-328- relacja Za 1900 kabiny nie dostaniesz, te ceny są podane dla Wladimirca, najtańsze do 30tki są za 2100. Wiem bo sam szukałem. A czy to szajs ciężko powiedzieć, napewno lepsze niż te blaszaki z 60tek, szersze i wyższe są, no i dach nie rzęzi

#47 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:28

Remont c-328- relacja ano właśnie nie dodałem że o lewa chodzi...
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#48 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 10:04

Remont c-328- relacja Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Otóż zacząłem remont kabiny rurowej ch*jnów, powyciągałem wszystkie szyby i zamówiłem u gościa uszczelkę, lecz zamiast takiej co miałem wcześniej http://www.farmexper...rodukt8564.aspx on przywiózł mi tą http://www.farmexper...rodukt8563.aspx , czy ta uszczelka będzie pasować do tej kabiny, nie będzie jakiś nieszczelności czy coś w tym stylu, czy może muszę ja sprzedać i kupić nową ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:37

Remont c-328- relacja Jeśli przysłali nie tą co zamówiłeś masz prawo do zwrotu lub wymiany na inną.

#50 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:50

Remont c-328- relacja Niestety zamówiłem u prywatnego gościa który ja kupił i mi przywiózł. No nic zobaczę może da się coś z tego zrobić ;/

#51 Share Krzysiek-O

Krzysiek-O

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:22

Remont c-328- relacja Kolego wojtekmi...po co Ci taka pucha na 28?Kupa pracy zeby to do porządku doprowadzić a jak już zamontujesz to będzie beznadziejnie wyglądać,to dobierane jest rozmiarami do 360tki, kabina "zeżre" Ci pół maski oblookaj fotki z netu 330tek z takim pudłem wygląda tak że kabina to pół ciagnika...ja bym proponował lekką kabinkę od 28 a raczej budkę, stelaż z daszkiem i szybą przednią na zawiasach od deszczu chroni a poza tym, po pierwsze w tym możesz podnieść maskę swobodnie, po 2gie ma to wygląd porządny i pasuje do ciągnika a po 3cie jest najtańsze...teraz gosciu na tablica.pl z Rzeszowa sprzedaje taką za 250 zeta jak pamiętam, z 50-80 za przesyłkę, to jestrozkładalne spoko kurier wozi, ja swojej 330stce sprawiłem taką budkę miesiac temu i bardzo się to przyjemnie prezentuje:)

#52 Share wojtekmi12

wojtekmi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 16:01

Remont c-328- relacja O kabinę nie ma się co martwić, bo zostanie wysłana na złom, chyba, że komuś się przyda;) Najprawdopodobniej weźmiemy kabinę Osiny w bdb stanie :)

#53 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2013 - 22:34

Remont c-328- relacja A jaki +/- może być koszt remontu c-328, ale z silnikiem maską i ośką od c-330? Chodzi mi głównie o silnik( ciągnik 4 lata nie odpalany, a przed tymi 4 latami już potrzebował remontu). Wiadomo pewnie pompa paliwowa do wymiany, z tyłu zwolnice (zalane w oleju) i skrzynia się kleszczy jak się szybko zmieniało biegi z R na 4. Wiadomo jeszcze pewnie jakieś drobiazgi, z tyłu ramiona pdnosnika "chodzą jak chcą" Przy sadzeniu najgorzej, jedna redlina głęboko sadzona ,druga płytko, w zależności z której strony miękko. Ojciec twierdzi że wystarczy jakieś tam tulejki wymienić i powinno być ok. Nie mówie o malowaniu czy tam oponach i kabinie bo to by się w trakcie eksploatacji zrobiło , gdyby w portfelu się uzbieralo. No i jeszcze pewnie nowy akumulator , alternator, no i chyba tyle. Jaki byłby koszt takiego remontu? I jakby np coś mi wlneło w szkrzyni czy tam tylnej częsci ciagnika to czy wszystkie zamienniki by mogły być od c-330? Ciagnik nie mój, ale bliskiego znajomego. Pytam bo nie wiem czy gdyby byłą możliwośc go odkupić za rozsodne pieniodze to czy byłby sens go kupowac i odremontować?. Ciągnik by zostal u mnie w gospodarstwie jako pomocniczy, ale nie nudziłby się.NIe chciałem nowego tematu zakładać więc tu napisałem.

#54 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 06:13

Remont c-328- relacja W skrzyni i podnośniku prawie wszystkie części podejdą od 330. W podnośniku najpewniej nie same tulejki a wałek tez oraz jedno ramie(w 328 miały różne średnice osadzenia w 330 takie same). Koszt trudno oszacować bo po rozebraniu np. skrzyni może się okazać że wystarczy wodziki wymienić czy coś takiego a może być że ze skrzyni tylko obudowa zostaje. Najlepiej jakby ktoś kto ma o tym pojecie go obejrzał. Generalnie części do 330 nie są drogie. Najdroższy byłby remont silnika bo z opisu wnioskuje że kapitalka go czeka

#55 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:03

Remont c-328- relacja No silnik to do kapitalki. A w tej skrzyni to nic nie waliło, niezgrzytało, tylko się nieraz zakleszczył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share hubi330m

hubi330m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:17

Remont c-328- relacja a maske masz oryginalną?