Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 956 xl trzaski w napędzie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:42

Case 956 xl trzaski w napędzie Witam wszystkich forumowiczów!

Panowie proszę o poradę odnośnie przedniego napędu w case 956 xl mianowicie od pewnego czasu zauważyłem że przy załaczeniu napędu na szosie zaczynało coś drgać i trzeszczeć w napędzie jakby zgrzyt jakiegoś tryba. Przy wyłączonym napędzie było ok chociaż przy rozpędzaniu ciągnika już na 4 biegu przez moment też przód wpadał w drgania ale po osiągnięciu pewnej prędkości ustępowały. Dziś robiłem podorywkę z włączonym napędem oczywiście i po wyjechaniu na droge gdy napęd jeszczcze się nie rozłaczył to dosyć mocno trzeszczało a teraz to nawet przy wyłaczonym napędzie juz od 3 biegu słychać ze cos jest nie tak.
W czym szukać przyczyny ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 956 xl trzaski w napędzie Dzisiaj, 07:54
  •  

#2 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 22:34

Case 956 xl trzaski w napędzie Po pierwsze na szosie nie włącza się przedniego napędu , chyba że masz błoto, śnieg.Nigdy opony z przodu i z tyłu nie zużywają się jednakowo i nie ma idealnego zgrania prędkości przód/tył .Na polu i śniegu jest poślizg między osiami a na asfalcie nie. W JX60 mam tak że jak nie wyłącze przodu to po wyjeżdzie na drogę słychać taki gwizd na 4 w skrzyni, wyłączam 4x4 i jest ok. U Ciebie mogło się już cos uszkodzić i dlatego na 3 już coś słychać.
Druga sprawa to dobranie rozmiaru opon przód i tył względem siebie, jeśli na przykład założysz (lub ktos tak wcześniej zrobił) np. na tył inny rozmiar ,bo też pasuje to może się zmienić średnica koła i z przodem nie będzie grało.Ktoś miał taki problem z użytkowników Agrofoto i rozwalało mu chyba zwolnice z przodu, nie pamiętam dokładnie.
Powodzenia i oby to nie było nic poważnego.

#3 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 10:11

Case 956 xl trzaski w napędzie Ja wiem że na szosie nie używa się przedniego napędu ale nie odłancza go tak odrazu trzeba kawałek przejechać żeby rozłączyło. Tylko teraz jest już rozłączony a przy prędkości nadal słychać że coś jest nie tak. I nie wiem do czego najpierw zaglądnąć czy do przystawki czy gdzie. Może są jakieś metody aby posprawdzać w czym tkwi problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 22:28

Case 956 xl trzaski w napędzie widzę że nikt nie orientuje się w przednich napędach.
Szkoda....

#5 Share Constantin

Constantin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:13

Case 956 xl trzaski w napędzie Witam, ja również podłączam się do tematu, ale dlatego gdyż jak mam włączony przedni napęd i mocno skręcę koła w lewo to coś mi strzela w lewym kole, a że to mój pierwszy ciągnik z napędem na przód nie mam pojęcia co to może być i proszę o pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Case956AXL

Case956AXL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:31

Case 956 xl trzaski w napędzie Witam. Ja tez miałem taki problem, dotyczył pękniętej podpory wału, który wpadał w drgania przy wiekszych predkościach i stukał niemiłosiernie;P teraz mam gorszy problem bo mam ten ciągnik juz ponad 4 lata a teraz dosłownie ,,zniknął'' mi przedni naped, tzn wł, słychac zę przekażnik działa i nic więcej bo naped nie działa, w przeciągu nast tyg musze to naprawić bo sprzęt bez przodu jest do niczego... Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź