Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:35

Dlaczego warto kupić nowy traktor? A co się na gwarancji psuje?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego warto kupić nowy traktor? Dzisiaj, 05:42
  •  

#82 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:45

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Różne przypadki się zdarzają, dla mnie ostatnią głupotą byłoby wydawać kilkaset tysięcy za nowy sprzęt i tracić gwarancje żeby zaoszczędzić na przeglądzie. To już lepiej od razu brać używkę jakąś powystawową albo coś w tym stylu.

#83 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:35

Dlaczego warto kupić nowy traktor? W czasie gwarancji właśnie najlepiej korzystać z serwisu bo wtedy nie mają się do czego przyczepić zbytnio a oleje to prawda u nich droższy niż w sklepie na półce tez to zauważyłem

#84 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:43

Różne przypadki się zdarzają, dla mnie ostatnią głupotą byłoby wydawać kilkaset tysięcy za nowy sprzęt i tracić gwarancje żeby zaoszczędzić na przeglądzie. To już lepiej od razu brać używkę jakąś powystawową albo coś w tym stylu.

ta to napisz kiedy i jaki nowy sprzęt wziołeś i ile za przeglądy zapłaciłeś?
Jak już ktoś zdecyduje się kupić nowy traktor to jest to ogromne obciążenie i nie ważne czy za gotówkę czy na kredyt te 20% i załatwienia to też duża kasa, a tu przyjeżdza serwis i zaśpiewa ze 2 tyś za wymianę oleji które samemu można kupić za 1200zł albo i taniej, do tego to wszytsko ładnie ustawione żeby załapać 2 przeglądy w ciągu gwarancji, no pierszy przegląd nie ma zmiłuj trzeba zrobić bo gwarancja ale 2gi przegląd pogoniłem, miałem jeszcze ze 3 mc-e gwarancji, a serwis wymyślił że około 1 tyś zł bo jeszcze wymiana filtrów skrzyni ja dziękuje za serwis fino, za pierszy przegląd miało być około 500 było 770zł a serwisantowi nawet kół nie chciało się podokręcać za przesmarowanie ciągnika i zmiane oleju silnikowego to trochę dużo, bo 11l oleju po 18zł plus filtr za 40zł paliwa i 90zł oleju to około 300zł no a za co reszta?, w dodatku opieszałość i przyjazd po prawie 3 tyg od zgłoszenia

#85 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:50

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Mi w NH za robotę serwisową z dojazdem 25km w jedną stronę skasowali z 250 zł. Ja ciągnikiem za samą drogę 50 km biorę z 150 zł. Reszta to filtry i oleje. Oleje wcale nie są dużo tańsze niż w sklepie, a na filtrach nie chcę oszczędzać, bo raz kupiłem tańszy do case, i po miesiącu musiałem go zmienić bo kontrolka zaczęła świecić.
Po drugie filtry kupie w serwisie za 300 zł a jakieś za 200, wiec to jest oszczędność.

Co do samochodu co pisałem, to VW B6 i nie robiłem na serwisie, tylko u kolegi w warsztacie co mi go przyprowadzał z Niemiec.
Za robotę zapłaciłem 50 zł, robił z godzinę i komputer przestawiał.

#86 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:50

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Są różne serwisy i to też trzeba uwzględniać przy zakupie nowego ciągnika, zamiast chełma wolał bym w krasnymstawie kupować ciągnik

#87 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:00

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Tak czy siak nowy traktor to tak czy siak sam wyzysk. Toż to nie do pomyślenia tak jak czytałem na forum by szyba do drzwi nowego traktora kosztowała pół nowej kabiny do np bizona

#88 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:16

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @Ferdek07 Jeśli nie stać Cię na serwis w czasie gwarancji to nie stać Cię też na ciągnik który zakupiłeś :P Mnie na zakup nowego ciągnika nie stać otwarcie to mówię i dlatego śmigamy starymi :D A kontakt z serwisami mam ale od aut osobowych i wiem jak jest :D i mimo że od zawsze brane były nowe to w każdym jakaś naprawa gwarancyjna była. A jak braliśmy tura to na gwarancji siłowniki też wymieniali bo leciały ;)

Edytowany przez 1012, 18 styczeń 2013 - 16:26.

#89 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:38

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Nowy traktor to czysta parodia cenowa gdzie kupka żelazoplastiku kosztuje więcej niż super mieszkanie. Jednym słowem doją Was na całego. Ja już i tak nowego nie kupię, żebym ja wydarł te co mam to będzie sukces.

#90 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:42

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Panowie tak biadolicie na uzywane ciagniki że nie warto to zapytam który z was kupił nowy samochód?przeciez nowy to nowy a ilu z was go ma?Owszem opłaca sie brac nowy z dofinasnowaniem ale tylko jesli ma sie wkład własny a nie całosc z kredytu finansuje.Znam osobiscie juz nie jeden przypadek ze po upływie 5lat rolnik sprzedaawał kombajn z przebiegiem 300mtg bo juz komornik mu na karku siedział.Zobaczcie sobie na allegro ile juz pojawia sie maszyn 5 letnich z których schodzi PROW.Napewno jakis procent tych maszyn bedzie wymieniane znów na nowe ale spory tez procent jest sprzedawany bo nie ma z czego ich spłacic.Masz kase bierz nowego nie masz uzywke,koszty eksplatacji beda podobne..W nowym stracisz na przeglady i serwisy w uzywanym na bierzace naprawy:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:23

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Powiem Ci tak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja kupiłem nowe auto nowy ciągnik i nowy kombajn i większość parku maszynowego. Brałem kredyty i jeszcze spłacam i jakoś daję radę najważniejsze aby się nie przeinwestować.

#92 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:21

Dlaczego warto kupić nowy traktor? nowe samochody pracy mi w polu nie wykonaja mam pande 2005 i audi a6 1997 r.....ciagniki mam 3 leciwe po 30 lat i przyszła decyzja na nowy spokojnie na 2% bez stresu spłacam

po skonczeniu szkoły lata 90" wziełem kredyt na 36 % na maszyne czasy balcerowicza kredyt spłaciłem przed czasem wg/umowy z bankiem
w niecałe 3 lata maszyna mi sie splacila w 100% na usługach w mojej okolicy miałem monopol na usługi nowa maszyna smigała az miło sprzedałem ja po 10 latach i wziełem jeszce 12 tys a dałem 155mln prasa sipma z224

jezeli masz oroty dochod ...a jak wiemy zabawki sa drogie jestesmy zmuszeni do kredytu wszystko w granicach rozsadku.....

#93 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:31

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Właśnie grunt to nie przeceniać swoich możliwości bo kryzys może przyjść w każdej chwili. Ale coraz częściej słychać, że wiele gospodarstw nie daje rady... i to smutne, ale wielu przeszarżowało.... taki "szał kupowania" i pójście va banque :mellow:

#94 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:12

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Najlepiej jak się coś kupuje no najlepiej za gotówkę..Tylko że niektórzy nie mogą wyłożyć tyle pieniędzy jednocześnie..wtedy to w leasing brać i już.i to pojedynczo bo jak ktoś bierze dwa ciągniki i kombajn to za parę lat nie będzie miał tak wesoło jak w dniu przyjazdu maszyn na podwórko :P
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#95 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:30

Dlaczego warto kupić nowy traktor? ale jak przyjada nowe maszyny to sasiedzi sie nie odzywaja a jak kupi sie uzywke to sie smieja ze same graty.Zeby chociaz te nowe maszyny byly wykonane jak te stare to by kazdy bral a nie takie z plasteliny co jak sie skonczy gwarancja to sie sypia a raty splacac trzeba i do nowych dokladac jeszcze.

#96 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:36

Dlaczego warto kupić nowy traktor? No jak ktoś bardziej patrzy na to co sąsiedzi powiedzą a nie na własny interes i czy temu w ogóle podoła to wg. mnie wyraźnie widać, że wpadł w "szał kupowania" i dla własnego dobra powinien udać się do psychologa ;) A sprzedawcy są dobrze wyszkoleni i wiedzą jak takowy "szał kupowania" u klienta wywołać <_<

#97 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:10

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ba pewnie że wiedzą jak wykorzystać a może do ciągniczka amortyzacja a może lepsze wyposarzenie a moze jakieś maszynki a później tonie się w kredycie panowie z głową brać i na swoje możliwości u nas nie poszli z torbami jeszcze ale maszyn na milion nabrać to troche przesada a komornik juz rączkę szybko wystawi przemęczyć się ale spokojnie niz rwać te włosy jak na spłatę nadrapać ja kupiłem dwa używane a dwa lata temu nowego inna jada gwarancja i zaczynasz od 0 mth ;)

#98 Share roni129

roni129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:46

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Mam takie pytanie trochę z innego tematu. pobieram rentę po ojcu do maja potem chciałbym przejść na krus i zacząć przepisywanie gospodarstwa, które prowadzi mama. Zastanawiam sie tylko czy mógłbym teraz zacząć przepisywać gospodarstwo i starać sie o jakieś nowe dopłaty np. młody rolnik modernizacja w tym roku bo słyszałem ze maja być na to jeszcze jakieś pieniądze. Moja mama ma programy do 2013 roku czy mógłbym je przejąć i starać sie o te dopłaty czy jest taka możliwość? Z góry dziękuje i proszę o odpowiedzi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share Pawcio7474

Pawcio7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:13

:

Edytowany przez Pawcio7474, 25 luty 2015 - 21:15.

Dodaj odpowiedź