Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

98 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:41

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @bobytempelton-" Ludzie puki dają trzeba brać, rozpychać się łokciami i brnąć do przodu, rozwijać się.... "-nie lubię co prawda się powtarzać ale dla Ciebie zrobię wyjątek :D .
Kiedyś jak coś ktoś komuś za darmo dawał to nazywało się to "jałmużna" i w dobrym tonie było nie chwalić się tym.Teraz niestety czasy takie że system wartości stanął na głowie-ale jeżeli za cnotę poczytujesz owe brnięcie do przodu (co do tego nie mam zastrzeżeń ) i rozpychanie się łokciami tudzież branie jak dają to nie mam więcej pytań...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego warto kupić nowy traktor? Dzisiaj, 16:44
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:43

Dlaczego warto kupić nowy traktor? w 2004 r były już proximy? chyba zetory super jak już

#43 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:46

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

Czym więcej badziewia w wyposażeniu i technologii to za jakiś czas tylko kłopot to się psuje, tamto nie działa, tu cieknie, tam zwarcie, a jak dwie wajchy to nie ma się co psuć. Zobaczymy jak Ci wszyscy nowoposiadacze za jakiś czas będą przeklinać i nerwa psuć nad tym co się teraz chwalą i podziwiają. Takie czasy by potem chłopa było na czym doić.

Mam dwa ciągniki jak to mowisz napchane elektroniką i o dziwo nic w nich sie nie dzieje, natomist w zetorze dzieje sie sporo. Mysle ze 10 lat powinien taki ciągnik chodzić bez zarzutów. potem go sprzedam za calkiem dobra kase i kupie kolejny napchany elektroniką. Przy PROWach nie zaplace za niego duzo a bede miał spokoj ze nic mi sie nie rozpier**** i ogromny komfort. Czas odstąpić od "komunistycznego" myslenia kolego.

#44 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:10

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Dlaczego warto kupic nowy soryy że sie tak wtracącam ciagnik z wielu powodów jest gwarancja na niego do tego jeszcze nie jest dożynany przez wcześniejszych właściciel nie ma przebiegu cofanego i co nowe to nowe sam kupiłem dwa uzywane Zetora 7745 który pochodził 4lata u mnie miał 20 lat i korbowód bokiem mu wyszedł drugim nabytkiem był John Deere 2650 z turem dobry traktor ale drogi w utrzymaniu części drogie i teraz cos sie dzieje ze skrętem trzecim mym nabytkiem jest Farmtrac 675dt mam go ponad 1,5roku nastukane mth ma sporo i jedna powazna awarie miałem z układem paliwowym ale gwarancja wymielili wszystko i chodzi gdybym mógł zamiast tych dwóch uzywanych mogłem kupić zetora nowego teraz kupiłem tego Farmtaca a pod koniec roku tez cos bedzie nowego ze stajni Zetora New Hollanda lub John Deere

#45 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:48

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Tylko ciekawe czy te nowe ciągniki pochodzą tyle co te stare -wątpie .Dziś liczy sie ilośc a nie jakośc a kiedyś było odwrotnie.

#46 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 21:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @jaro, nie mylić z @jaro30, ja jestem realistą, obchodzi mnie co jest teraz i co zrobić aby jutro było lepiej! a nie jakieś komentarze że kiedyś to tamto sramto... jeżeli jesteś z tych ludzi co wolą harować całe życie, a raczej dziadować maszynami przy których można stracić zdrowie i nabawić się kalectwa, a po 40tce czy 50tce dorobić się byle czego proszę bardzo...
Ja jestem z tych ludzi którzy wolą mieć od razu coś, i pracować na czymś, mieć gdzie mieszkać, gdzie hodować, gdzie magazynować, w komforcie i bezpieczestwie a do 40stki cz 50tki spłacić kredyt i mieć tak samo jak ty tylko bez odcisków, lub z mniejszymi...
Jeżeli jesteś przeciwnikiem funduszy unijnych to żyjesz w ciemnogrodzie jak inni pisowcy, można mieć coś z mniejszym wysiłkiem, po to to jest, nie piszę o funduszach tylko dla rolnictwa, pewnie napierdzielasz na wójta że nic nie robi bo pewnie z tego nie korzysta.. u mnie w okolicy wszystko się buduje ze środków ue, powstają zakłady pracy,drogi, świetlice szkoły nawet nasz kościół został odnowiony z tych pieniędzy, choć ksiądz zagorzały pisowiec był przeciwny, ale został postawiony przed faktem dokonanym i nie wiem czy do niego dotarło po kilku debatach że jest ciemny i zacofany...

Edytowany przez bobytempelton, 20 sierpień 2012 - 22:44.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#47 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 01:17

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Przeciwnik funduszy unijnych żyje w ciemnogrodzie? Dobre mi żarty :) A zastanowiłeś się skąd są te pieniądze? Odpowiedź typu: "No przecież z UE" zachowaj dla siebie. Każdy tylko czeka żeby dostać za darmo. Jakim prawem, Niemiec, Anglik, czy Francuz ma się dołożyć 50% do ceny ciągnika kupowanego przez Polaka? Może mi ktoś wyjaśnić? Zabrać Anglikowi i dać nieudolnemu Polakowi, bo go nie stać na ciągnik, bo go nie stać na wyremontowanie drogi, bo go nie stać na wyremontowanie szkoły ,itd. Żenada i brak honoru. No ale jak się widzi obecnego premiera w przedwyborczym spocie telewizyjnych, który mówi: "Zdobędziemy dla Was 300mld euro z UE, tylko na Nas zagłosujcie", to komentarz zbędny. Innymi słowy, toż to zwykłe żebractwo, tylko na ogromną skalę.

Przecież kolega @jaro nigdzie nie napisał, że nie warto kupować maszyn. Ładną sobie dorobiłeś filozofię. Oczywiście, że warto kupować nowe, i to między innymi z powodów, o których pisałeś, ale nie potrzeba do tego UE. Bez PROWu nie można kupić nowych maszyn, bo nie rozumiem?

Świetnie, że się wszystko buduje ze środków UE, oj jest być z czego dumnym, doprawdy. Samemu trzeba pracować, inwestować i zarabiać, bez względu na to czy się jest rolnikiem, handlarzem czy wójtem, a nie czekać aż ktoś mi da. Oni wszyscy są w pewnym stopniu przedsiębiorcami.

Zupełnie nie rozumiem co ma wspólnego przeciwnik funduszy unijnych z PISowcem. O ile się nie mylę, to PIS ma sporo wspólnego z UE, przecież to socjaldemokratyczna partia, dokładnie tak samo jak ten hegemoniczna zaraza w Brukseli.
Pewnie zaraz ktoś napiszę, że żyje w ciemnogrodzie ;) albo w jeszcze gorszym miejscu :P

Mniejsze ryzyko awarii w nowym?

Dokładnie tak, polecam zagłębić się w teorii eksploatacji i niezawodności.

Edytowany przez FOX2, 21 sierpień 2012 - 01:23.

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#48 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:17

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Unia daje kase ale zarazem napędza swoją gospodarkę bo jak wiadomo większośc maszyn kopowana na PROW jest zachodnia .Czyli te pieniądze wracają spowrotem do nich i koło się zamyka a nasze wszystko upada.

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:34

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Oj napędza napędza, i to już od najniższych szczebli firmy doradcze i załatwiające dotacje nakręcają chłopa bierz jak najwięcej maszyn najlepszych zachodnich w najbogatszym wyposażeniu a my zrobimy tak że przejdzie (bo dostaniemy odsyp % od wysokości dotacji, bo dostaniemy odsyp od dielera i od banku ) jedna klika która potem za brzuchy się trzyma ze śmiechu po co komu na 30 kilka ha jd premium 130km, dieler śmieje się że pozbył się zachodnich gratów co 2 czy 3 lata stoją na placu a poszły jako nowe tylko dziwnie podrdzewiały, a na koniec chłop zostaje z mega kredytem którego za wszelką cenę musi spłacać bo jak popłynie to go pogrąży i bank i agencja, zostaje z za dużym sprzętem co pali jak smok bo jakie spalanie wyjdzie na 0,5-2ha działkach ciągnika 120-150km z prasą czy w zwożeniu bel z turem, i dalej dużo prac wykonuje starą c 360 czy z 7211 tak to wygląda, nie wspomnę już o tym że od złożenia wniosku do zakupów to wszystkie graciwo zdrożało z 15% plus 2gie tyle % odsetek w pierwszym roku spłaty, kilka % zabiera firma doradcza i % jakiś tam inne załatwienia, otrzeźwienie przychodzi ale po fakcie jak jest się ugotowanym na 5 lat
oczywiście nie twierdzę że są i rozsądni ludzie którzy inwestują z prowem rozsądnie,
Ale nader często ludzie dają się nakręcić i plany były na ciągnik 80km, a biorą 130 do tego nabiorą wszelkiego graciwa od przetrząsarek po rozsiewacze wapna i wszystko co na placu w agromie i potem płacz i zgrzytanie zębów i trzeba jechać za granicę zarobić na kredyt hehe dzisiątki takich przykładów chyba zna każdy hehe

Edytowany przez Ferdek07, 21 sierpień 2012 - 08:44.

#50 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 sierpień 2012 - 09:27

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ferdek to prawda, nie jednego zlicytowali bo chciał mieć wszystko potem nie spał nocami tylko zapierdzielał na to potem noc z dniem była za krótka teraz nie ma zdrowia i ma wszystko pod kluczem komornika, tak się kończą przygody z ja chcę mieć wszystko nowe i najlepsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 21 sierpień 2012 - 10:36

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Brać to brać z głową i w miarę mozliwości a nie nabrać a potem stękać że nie jest się wypłacalnym wziąść trochę spłacić i następne metoda małych kroczków bo jak sie nabierze i noga się pośliźnie to później licytacja czeka bo bierzemy to obliczamy mniej wiecej ale nie wiemy jakie przeciwności los może przynieść nabrało sie maszyn a tu całe stado bydła zachorowało i co rolnik nie przewidział tego nie wziął pod uwagę i stekał przez rok żeby odbudować stado i maszyny po części spłacić każdy mysli że jest samo wystarczalny do czasu potem tez potrzebuje pomocy ale jak nabierze tych maszyn nowych to czuje że jest samowystarczalny sasiada juz nie musi wołać do pomocy

#52 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 08:47

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Poprawka: ta proxima o której pisałem jest z 2006 roku. Mają jeszcze problem bo coś okrutnie świszcze, gwiżdże w czasie pracy. tak, że nie daje się wytrzymać w kabinie. nawet ominęli turbo i dalej gwizdze.
2168 mth. na pierścieniach 8 mm luzu. porażka a nie traktor.

#53 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 22 sierpień 2012 - 16:18

Dlaczego warto kupić nowy traktor? masz racje porazka. ale jaka cena taki towar <_< a co do gwizdania to jest takie cos z boku z lewej co spowrotem wpuszcza spaliny na silnik. zeby zapalić bylo latwiej zimą.Niewiem jak to fachowo sie nazywa. Trzeba to cos odkrecić i wstawić blache i przykrecić spowrotem.(poprostu zaslepić) wtedy wszystkie spaliny pojdą od razu w tłumik. Miałem juz to u siebie w forterzrze <_<

#54 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 22 sierpień 2012 - 18:15

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Co nowy ciagnik to nowy. Zawsze dlużej pochodzi.

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 18:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? to jest chyba zawór egr, a co do ceny to wcale nie jest taka niska,
ps. nie żebym się czepiał ale jak dla mnie to trochę mało wiarygodne są opowieści o mega awriach sprzętów u znajomego znajomego kolegi szfagra

Edytowany przez Ferdek07, 22 sierpień 2012 - 18:29.

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:20

Dlaczego warto kupić nowy traktor? No kolega @bobytempelton dał czadu :D -żeby dać jakiś odpór Jego argumentom napiszę tylko iż od czasu wejścia Polski do UE kupiłem (nie korzystając z dofinansowania ) następujące (nowe) maszyny : JD 5720,Joskin Modulo 4300 l,pług UG Tur 4S,rozrzutnik 6T z Agrometu ,siewnik Kongskilde Demeter,zgrabiarkę karuzelową Kuhn 4121,kosiarkę dyskową Lely Splendimo Classic 2,40 tudzież wał łąkowy i trochę drobiazgów -może niezbyt to imponujące w porównaniu z PROW-owcami ale coś tam jest...
Co do mieszkania czy hodowli to informuję że siedzę teraz w największym pokoju o pow. 55 m2 (więc możesz sobie dośpiewać jakiej wielkości mam chałupkę :D ) obórkę mam taką sobie bo jest uwięziowa i ma już całe 12 lat...
PS.A z wójtem żyję w zgodzie i z tego co wiem nasza gmina pozyskuje sporo środków z UE.

#57 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:46

Dlaczego warto kupić nowy traktor? bobytempelton: Ja jestem z tych ludzi którzy wolą mieć od razu coś, i pracować na czymś, mieć gdzie mieszkać, gdzie hodować, gdzie magazynować, w komforcie i bezpieczestwie a do 40stki cz 50tki spłacić kredyt i mieć tak samo jak ty tylko bez odcisków, lub z mniejszymi...

Twój tekst dobry ale czasem warto poczekać 3 lata, zgromadzić fundusze, zakupić maszynę i nie dać bankowi zarobić kilkudziesięciu tysięcy odsetek. Gdyby tak brać kredyt na wszystko to odsetki zjadłby zysk z gospodarstwa.

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:10

Dlaczego warto kupić nowy traktor? A policzyłeś ile maszyna nowa podrożeję. Raczej odsetki taniej wyjdą. Mój mały 105 km ciągnik w rok podrożał 13 tyś.Odsetek zapłaciłem 6 tyś.
I pomyśl że 2-3 lata będziesz jeździł starym męczył się, wdychł kurz, leje się z ciebie pot bo nie masz klimy, naprawiał wydając nie małą kasę i wkurzał się bo sąsiad ma nowego a ty zbierasz, a nowy drożeje.

Edytowany przez tomek73, 22 sierpień 2012 - 20:21.

#59 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Kolega też chciał mieć tylko nowe traktory i nowe zachodnie maszyny kupił na kredyt i prow nowego mf 6290 i 5470 , nowe przyczepy miał 40 ha same dzierżawy małe kawałki największy 13 ha miął przedtem nowego ursusa 4512 używane c385 c360 i 330 sprzedał i kupil te 2 mf pare lat się nimi cieszył ale niestety nie dał rady spłacać tych kredytów ale miał nowe ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:36

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Bo na 40 ha starczyło by mu ciągnik 100 km to max. I tak nie było by co nim robić.
Ale chciał się pokazać. Dla mnie to są idioci.

Dodaj odpowiedź