Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:19

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Czym więcej badziewia w wyposażeniu i technologii to za jakiś czas tylko kłopot to się psuje, tamto nie działa, tu cieknie, tam zwarcie, a jak dwie wajchy to nie ma się co psuć. Zobaczymy jak Ci wszyscy nowoposiadacze za jakiś czas będą przeklinać i nerwa psuć nad tym co się teraz chwalą i podziwiają. Takie czasy by potem chłopa było na czym doić.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego warto kupić nowy traktor? Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:27

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ja też się trochę uśmiałem z TheBociek1996 i FOX 2.
Przecież to co piszecie tyczy się również używanych ciągników.
Tak się składa że w tamtym roku kupiłem używany ciągnik 10 letni Case MX 150 za 84 tyś, za gotówkę. I nowy NH T 5060 za 185 tyś, ale na końcu wyniesie z 90 tyś z kredytem.
Jakby nie dofinansowanie to NH na pewno by nie było.
I jak wsiądę w ten używany to aż się chcę jechać. A w nowy to tak sobie.
Case to na prawdę maszyna lepszy komfort i lepsza elektronika.A spalanie raczej takie same jak NH.i przynajmniej takie same.
Stary jak i nowy może si popsuć, nie ma reguły.
Teraz na dofinansowanie nie ma co liczyć.
Spalanie raczej starsze miały mniejsze
Szybkość to nowe szukać z 50-60km,a JCB stare ma 80 i spróbuj go samochodem dogonić
Satysfakcja,i zadowolenie z nowego to na pewno.
Nowe technologie? Może i dobre ale po moich przygodach z samochodem z 2006 roku z CR to nie wiem czy są one takie dobre.
Bo jak będziesz musiał zostawić w serwisie równowartość połowy maszyny za zrobienie układu paliwowego CR to ci się nowych odechcę..
A co do pieniedzy unijnych to może będą po 2014 i więc jeszcze trza dodać z dwa lata na rozpatrzenie wniosku, więc 2016 no może 2015.
A tak kupujesz używkę w dobrym stanie, za naskładaną kasę, bez cudów na silniku i jeździsz.

#23 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? To polecam kupić konia. Nie ma w nim elektroniki, nie cieknie z niego olej, nigdzie nie ma zwarcia no bo jest bez instalacji elektrycznej. Ba, nie ma żadnej wajchy, więc "nic" nie będzie się psuć, bo nie ma co. Najważniejsze, nikt chłopa nie wydoi, przecież dużo tańszy od ciągnika, no i serwis zbędny.
Załamują mnie, co niektórzy :(
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#24 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Rolnik1973 w 100% sie z tobą zgadzam. Im wiecej badziewia to sie bedzie sypac, za kilka lat...
Jak juz kupować ciągnik to tylko z gornej półki i na PROW, reszta to dla mnie złom, i dziadostwo...
Nie bede tu wumieniał marek bo imnie zlinczuja :P

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:33

Dlaczego warto kupić nowy traktor? I koń ma fajną zaletę
Jak nawali to i tak dalej pójdzie.

#26 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:39

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @kondrad82
"Im wiecej badziewia to sie bedzie sypac"
"Jak juz kupować ciągnik to tylko z gornej półki i na PROW, reszta to dla mnie złom, i dziadostwo"

Kolego zdecyduj się, bo właśnie te ciągniki z górnej półki mają "najwięcej badziewia"

Wiem, że nic nie wiem.

#27 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:40

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Nowy też za chwilę będzie używany. Tu gałąź lakier drapnie, tam po nawozie rdza wyjdzie a i tak go się nie wydrze, a za 5 lat nowe modele bardziej fajne i znów by się chciało a tu ten nie spłacony.

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:46

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Zapomniałem podsumować mojego posta.
Jak na dofinansowanie to tylko nowy.
Bez dofinansowanie to trza się zastanowić czy wydoli się finansowo, bo nie jest problem wziąść tylko problem spłacić.
Bo kupiło by się do niego jakieś maszyny a tu ciągnik trza spłacać.
Bo znam takich co kupili ciągnik kombajn na 100 hektarów, a pryskają 360 opryskiwaczem 600 litrowym i bączkiem nawóz sieją. I mają częste odwiedziny komornika.

#29 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:50

Ja też się trochę uśmiałem z TheBociek1996 i FOX 2.
Przecież to co piszecie tyczy się również używanych ciągników.
Tak się składa że w tamtym roku kupiłem używany ciągnik 10 letni Case MX 150 za 84 tyś, za gotówkę. I nowy NH T 5060 za 185 tyś, ale na końcu wyniesie z 90 tyś z kredytem.

A ja się uśmiałem z Twojego porównania.
Przecież dylemat nie polega na kupieniu ciągnika za podobną cenę, tylko ciągnika podobnej mocy i klasy. Wiadomo, używany będzie tańszy od jego nowego odpowiednika.
Porównaj swojego Case'a MX 150 z dzisiejszą Puma CVX 160, biorąc pod uwagę wyposażenie dodatkowe jakie możesz sobie dołożyć. I wtedy podziel się wrażeniami. Z wielką chęcią będę czekał na relację.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#30 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:50

Dlaczego warto kupić nowy traktor? TheBociek chodzi o to ze nieda sie tego uniknac...i wybierać taki w ktorym jest najmniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:01

Dlaczego warto kupić nowy traktor? MX 84 tyś a Puma z ponad 300 tyś.
Za 10 lat wezmiesz za nią 84 tyś a gdzie te 220. Rocznie 22 tyś kosztów kapitału, plus kredyt, plus serwis.
Masz poruwnanie.I co myślisz że nowym zrobisz szybciej lub lepiej.
Na pewno nie tylko tak samo.

Edytowany przez tomek73, 19 sierpień 2012 - 21:03.

#32 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:01

Dlaczego warto kupić nowy traktor? A mi to śmiechu warte jak gość ma nowego zetora i do lasu ciąga nim wóz drabiniasty, a ma 360-3p, ale cieszy się puki ma folię na siedzeniu, bo za 5-7 lat będzie się sypał jak choinka po nowym roku i przeklinał na czym świat stoi. Bo taka prawda te po 2010 r to w 2020 będą serwisy tuczyć.

#33 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:17

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ja byłem przed takim wyborem rok temu czy Pronara.... czy starego ale dobrego zts za mniejsze pieniądze i wybrałem zts i do dziś wymieniliśmy tylko dętkę w przednim kolę a jak mój sąsiad w 2006 roku kupił pronara to ani to nie ma siły ani ładu co i raz gdzieś albo cieknie albo coś no ale chciał nowy to ma a teraz żal go ściska no bo mógł przecież kupić ursus'a 914 i by miał spokój....

#34 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Toż tak co tu porównywać nowe do starego- pług 2ka kupiony w 80r orał 25 lat ile razy więcej musiał przejechać niż 3ka, i ma pierwsze odkładnie, a 3ka kupiona w 2005 i po 7 latach musiałem teraz wymieniać odkładnie. Tak samo i z traktorami, może i komfort się poprawił, ale jakość jest robiona tak by serwisy i producenci części wiedli beztroskie życie wypełnionymi pieniędzni kieszenie. Smutne ale prawdziwe. Piła huska kupiona 18 lat temu ma pierwszą prowadnicę, kupiona 6 lat temu już zmieniana i zagramaniczne na psy schodzi.

#35 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:30

MX 84 tyś a Puma z ponad 300 tyś.
Za 10 lat wezmiesz za nią 84 tyś a gdzie te 220. Rocznie 22 tyś kosztów kapitału, plus kredyt, plus serwis.
Masz poruwnanie.I co myślisz że nowym zrobisz szybciej lub lepiej.
Na pewno nie tylko tak samo.

Takie porównanie bardziej do mnie przemawia. Po prostu jest bardziej logiczne, przynajmniej dla mnie. Dodaj do tego porównania, to co wymienił bociek i Ja, i wtedy można otrzymać już pełniejszy obraz. To czy zrobisz szybciej zależy między innymi od awaryjności poszczególnych maszyn, nowej i używanej. Od dawna wiadomo, że bardziej wyeksploatowana maszyna, ma większe prawdopodobieństwo awarii. I to jest fakt, nie do dyskusji czy sprzeczki.
Spadek wartości to niestety prawda. Co do wyboru, czy za 84tys, czy za 300tys....to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Zawsze można kupić jakiegoś 150KM i 10 letniego ursusa, będzie jeszcze tańszy od CASE ;)

#36 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:42

Dlaczego warto kupić nowy traktor? My staliśmy przed takim samym wyborem. Albo używany ponad 100 konny albo nowy. Wybór padł na Case Maxxum 110 Multiconttoller. Dzięki dopłatą unijnym zapłaciliśmy za niego nie wiele więcej niż za używany w dobrym stanie, a mamy nowy + oczywiście maszyny do niego.

Wiem, że nic nie wiem.

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 07:17

To polecam kupić konia. Nie ma w nim elektroniki, nie cieknie z niego olej, nigdzie nie ma zwarcia no bo jest bez instalacji elektrycznej. Ba, nie ma żadnej wajchy, więc "nic" nie będzie się psuć, bo nie ma co. Najważniejsze, nikt chłopa nie wydoi, przecież dużo tańszy od ciągnika, no i serwis zbędny.
Załamują mnie, co niektórzy :(

Niezgadzam się z twoją opinią w dzisiejszych czasam konie tak jak i krowy i traktory delikatne są i tylko chorują nie kupuj nowego konia bo za kilka lat tylko serwis tfuu weterynarz będzie zarabiał. kiedyś to były konie i krowy nic nie chorowały i jadły byle co i kiedyś to było dobrze nie to co teraz
Śmieszne są te wasze teorie spiskowe,

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 07:51

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Jak na dopłaty to tylko nowy. Nawet nie ma się co zastanawiać.
Nowe też dla większych gospodarstw, bo tam przeważnie pracownicy jeżdżą i różnie bywa.
I po drugie mają obroty i jest czym spłacić.
Tak jak dla mnie nowy taki ciągnik za 300 tyś na gospodarstwo bez dotacji,do 100 hektarów, to trzeba dobrze główkować.
Bo trza jeszcze do niego maszyny.
Ja w ciągu 2 lat zmieniłem cały park maszynowy tylko dzięki dotacjom, i po części sprzedaży starych maszyn.
Bez dotacji to raczej składał bym i kupował po jednej maszynie co rok lub dwa, no może jakiś mały kredyt.Część maszyn kupiłem używane.
Opryskiwacz, pług, agregat kompaktor.
Agregat chciałem nowy, ale miałem kasę i trafił się ładny to kupiłem, za to na PROW już nie kombinowałem.
Wziołem przyczepy.

#39 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 10:03

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Jak czytam niektórych to przyznaje że rozwój intelektualny i zawodowy niektórych osób zatrzymał się w latach 70tych :D teksty typu "nie kupuj nowego bo nie bede mógł patrzeć na twoje nowe a moje stare... ". Ludzie puki dają trzeba brać, rozpychać się łokciami i brnąć do przodu, rozwijać się.... ale czytam tu że kiedyś były inne krowy, inne lepsze traktory... :lol:
Specjalnie dla tych nierozwojowych, tak dokładnie tak wyglądacie :lol: @rolnik1973 i paru innych obejrzyjcie siebie :lol: :

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 10:55

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Mniejsze ryzyko awarii w nowym?
Sąsiad w 2004 kupił nową proximę 8441 czy jakoś tak. Dwa dni po upływie gwarancji padło koło zębate drugiego biegu. Teraz (jakiś miesiąc temu) zmuszeni byli robić remont kapitalny silnika (2200 mth) z powodu błędnie wykonanego dolotu - łapał lewe powietrze w okolicach kolektora oraz turbo - okazało się po rozebraniu.. ciągle mają jakieś problemy z gwizdem czy świstem.
sory ale jeżeli w nowym egzelmplażu po 2200 mth mam robić remont to ja jednak wybiorę starszy sprzet.

Sam miałem problemy z pronarem 320 A - też dolot (niedopasowana uszczelka między kolektorem a głowicą) - też był remont.

Coraz bardziej skłaniam się do zakupu używanego zetora niż nowego..

Dodaj odpowiedź