Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto kupić nowy traktor?

98 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renolik

Renolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:15

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Chciałbym, abyście napisali w tym temacie argumenty za i przeciw dlaczego warto kupić, nowy zamiast używanego za połowę ceny nowego. Ciągniki z turem, bo muszę trochę ponegocjować :) z tatą
jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego warto kupić nowy traktor? Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:25

Dlaczego warto kupić nowy traktor? nowy to nowy wiesz że nie jest doj*bany dłużej podziała
na używany to nie wiesz jak trafisz albo dobry albo dobicy i po ostrym kacie

#3 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:26

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Kupowac nowy bylejaki, to lepiej używany....

#4 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:28

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Z zakupem traktora - jak z samochodem - jak jest bezawaryjny i właściciel jest z niego zadowolony to jeśli sprzedaje to b. drogo - jak okazja to sie psuje -albo źle spisuje - więc mina :) oczywiście mówimy o trakorach do 5 lat - im starszy tym większe prawdopodobieństwo że po prostu zużycie moralne wchodzi w grę.

Edytowany przez szarywilk, 18 sierpień 2012 - 20:29.

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:44

Dlaczego warto kupić nowy traktor? To jest tylko taki stan umysłu...Większość ciągników jest kupowana na kredyt po których ludzie nie mają pieniędzy na spłacenie.Takie rzeczy to się kupuje za gotówkę bo później komornik wejdzie i zlicytuje wszystko bo odsetek narosło bo mu się chciało john deera :) No taka prawda....

Chyba ze się dostaje dofinansowanie na ciągnik to wtedy jest sens brać.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:50

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ja miłem jeden nówka, a drugi używany od 1go właściciela, kupiony jako 9cio letni. Ten i ten śmiga lux i nie sprawia kłopotu. Za używanego dałem 48% ceny nowego. Jak pow 400mtg rocznie to raczej nowy, bo jak mniej to nie warto, bo 10 lat minie i będzie 2000mtg i lata lecą wartość spada, a sprzęt niezużyty i potem szkoda na złom oddać.

#7 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:03

Dlaczego warto kupić nowy traktor? heheh a jak po 1000 mth rocznie to po 5 latach cofnąć na 1600 i sprzedać :) ktoś się pocieszy prawie nówka ,a ty unikniesz kosztownych napraw :) albo takie z allegro popokazowe :) zrobione w rok 1500 mth :) i zajechane na śmierć na wynajmie( na zachodzie bardzo popularny sposób na nowy traktor jak robisz ponad 1500 mth się opłaca ;) sam kiedyś chciałem na aukcji w UK kupić sobie pług. kvernelanda (troszkę nadpalona farba, koło podporowe i siłownik do wymiany) - za miesiąc patrze na allegro ten sam pięknie pomalowany - opisany jako po pokazowy :)szczegół że to były pokazy strażackie

Edytowany przez szarywilk, 18 sierpień 2012 - 21:04.

#8 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:18

Kupowac nowy bylejaki, to lepiej używany....

wczesniej zawsze twierdziłem "chodz brzozowy ale nowy" nigdy uzywany niech bedzie słabszy ale nowy. :)

ale jak zobaczyłem przedwczoraj rozpowołowionego zetora ktory mial dwa lata zmieniłem zdanie. :( zreszta moj tezma 5 lat a wciąż coś sie sypie <_< . wiec czasami trzeba sie powaznie zastanowić czy kupywac byle co

#9 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:22

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ciągnik nowy to zawsze będzie nowy, tak jak koledzy wyżej pisali nie wiadomo na co trafisz, a przy dzisiejszych dofinansowaniach z unii to już całkiem nie opłaca się brać używanego. Interesujące historie trafiają się nawet na allegro np. Zetor 7711 z 91 roku 3400 mth pracował na 10 ha. To dlaczego rolnictwo jest zdominowane przez ursusy c360?

#10 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:30

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Nowy:
- jedziesz do pola, nie przejmujesz się, że wrócisz na nogach (chociaż wszystko może sie zdarzyć)
- cena... Składasz wniosek na dofinansowanie i prawie na to samo z kasą CIę wychodzi
- lepszy komfort
- mniejsze spalane
- większa szybkość 40-60 km/h
- lepsza efektywność pracy
- satysfakcja
- zadowolenie z nowego sprzętu
- nowe technologie
- te nowe wyższej klasy ciągniki przeważnie mają opcję lub standart z zakupem rewersu elekt. hyd. który do tura jest bardzo przydatny
- ogólnie warto brać ciągnik i trzeba korzystać z pieniędzy unijnych puki jeszcze są.
Przypominam że kolejne nabory na modernizacje gosp. rol. mają powrócić na lata 2014-2020 r. chodz nie wiem ile w tym prawdy

Edytowany przez TheBociek1996, 18 sierpień 2012 - 21:31.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:57

Dlaczego warto kupić nowy traktor? thebociek1996- kolego młody jestes ehh znajdź mi na dzien dzisiejszy jakieś dofinansowanie na nowy traktor nie chodzi mi tu o premie MR
a ta predkosc 60 km/h haha juz widze zetora z taka prędkością hehe no chyba ze jakis ciagniczek 200 konny

#12 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 22:07

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @Rolnik1973
To, że ktoś robi rocznie mniej mth niż 400 to nie znaczy, że ma sobie nowego ciągnika nie kupić - jeśli go stać. Głupie myślenie. Jak kogoś stać to sobie kupuje nowy choćby robił i te 10 mth rocznie. Chyba, że ktoś z zazdrości pisze takie głupoty to co innego.

@TheBociek1996 Dawno się tak nie uśmiałem, jak po przeczytaniu twojego posta

Co do tematu...
Nowy, to nowy. Wsiadam i wiem, że dojadę/robotę skończę. Jak coś się sypnie to od tego jest gwarancja, czyli kasy do niego nie dokładasz przez okres gwarancji.
A co do używanych to raczej wątpię, że ktoś sprzedaje ciągnik w dobrym stanie. Zazwyczaj jak ktoś sprzedaje ciągnik to już coś zaczyna się z nim dziać.

#13 Share marcint6070

marcint6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 17:40

Dlaczego warto kupić nowy traktor? No panowie. Lepiej brac nowy niż stary. Mój wuja kupił rok temu new holland t6070 rc i obydwaj jesteśmy zadowoloni. Jeździmy nim robimy mocy ma pod dostatkiem nowy sprzęt do niego i jechane. I jeszcze wiesz, że bezpiecznie robote ukończysz :). Pozdro.

#14 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:36

@TheBociek1996 Dawno się tak nie uśmiałem, jak po przeczytaniu twojego posta

Co w tym takiego śmiesznego, skoro napisał w większości prawdę? Mógłbym prosić o jakąś argumentację?

- jedziesz do pola, nie przejmujesz się, że wrócisz na nogach (chociaż wszystko może sie zdarzyć)

W 99% to prawda, chociaż zdarzają się przypadki pieszego powrotu z pola, mimo posiadanie nowego sprzętu.

- cena... Składasz wniosek na dofinansowanie i prawie na to samo z kasą CIę wychodzi

Używany, do 5 lat, też może być dofinansowany. Poza tym, sam fakt dofinansowania niczego nie wnosi do tematu.

- lepszy komfort

Zdecydowanie prawda. Komentarz zbędny.

- mniejsze spalane

Dzięki CR to możliwe. Dalsze oszczędności mogą płynąć z systemu SCR

Racja, starsze ciągniki raczej nie jeżdżą z takimi prędkościami. Nie mniej jednak, 60km/h, to już trzeba mieć dobrą drogę. Poza tym, to już relatywnie spora prędkość, i trzeba uważać, szczególnie z ciężkimi maszynami czy ładunkami.

- nowe technologie
- te nowe wyższej klasy ciągniki przeważnie mają opcję lub standart z zakupem rewersu elekt. hyd. który do tura jest bardzo przydatny

Zdecydowanie różnego rodzaju udoskonalenia (EHR, EDC, amortyzacja osi, oswietlenie, itd.) wspływają na szybkość i jakość wykonywanej pracy

- satysfakcja
- zadowolenie z nowego sprzętu

O tak, Mało ludzi docenia fakt, że posiadanie nowego sprzętu daje niesamowitego kopa do działania. Sprawia, że praca jest lżejsza, w bardziej komfortowych warunkach, wykonana jest dobrze i na czas. Taka wewnętrza radość i zadowolenie jest niesamowicie ważne do skutecznego działania i pracy...aż się chce pracować.

- ogólnie warto brać ciągnik i trzeba korzystać z pieniędzy unijnych puki jeszcze są.

Mimo iż jestem wrogiem UE, to się zgadzam. Skoro jest jak jest i nikt z Nas tego nie zmieni, to trzeba korzystać ile się da. Nie często będziemy mieli okazję dostać coś za darmo, i to w takiej ilości. To nie jest hipokryzja, tylko korzystanie z okazji, które przed nami są tworzone.

Przypominam że kolejne nabory na modernizacje gosp. rol. mają powrócić na lata 2014-2020 r. chodz nie wiem ile w tym prawdy

Bardzo wątpię w to, że twór UE przetrwa. Jeżeli mu się uda, to z pewnością zmieni swój kierunek redystrybucji pieniędzy, a rolnik będzie zdany na siebie samego. Całkowity brak PROWu, to bardzo możliwy scenariusz.

Co do samego tematu, twierdzę, że pieniądze na nowy ciągnik da się zdobyć, takim czy innym sposobem. Czego nigdy nie zdobędziemy, to stracony czas na naprawy, opóźnienia, stracone zdrowie i nerwy podczas remotów. Dziwie się wszystkim, którzy liczą tylko pieniądze i nie zwracają uwagi na to, że tracą bezpowrotnie czas, nerwy i zdrowie. Cóż, może pieniądze są dla nich ważniejsze. Stracone, czy też zainwestowane pieniądze zawsze można odzyskać. Czasu i zdrowia się nie da.
Pozdrawiam.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#15 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:49

Dlaczego warto kupić nowy traktor? W ciągnikach wiek nie jest znaczący tylko jego stan może być nawet z 60 lat i nigdzie ciężko nie robił lub mało co robił i wytrzyma czasami więcej niż nowe :) .

#16 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:57

Dlaczego warto kupić nowy traktor? Ja mam argumenty dawać ? Powinien on argumenty dać dlaczego nowy ciągnik ma :

- lepszy komfort

Wątpię w to, bo nie które używane ciągniki mają lepszy komfort jak nowe.

- mniejsze spalane

A to niby czemu ? Nowy nie znaczy, że będzie jeździł na powietrze.

To mnie najbardziej rozwaliło. I zostawię to bez komentarza.

Cóż to za różnica czy ciągnik jest stary czy nowy ? Efekt pracy w polu zależy od maszyny podczepionej z tyłu...

- nowe technologie

?? Aha czyli kupie nowego Belarusa to mam ciągnik nowy technologicznie z super skrzynią itp. ?

Nowy nie znaczy lepszy

#17 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:58

Dlaczego warto kupić nowy traktor? I zależy od dochodu gospodarstwa, bo jak stać za roczny czy dwuletni zysk to zawsze warto nowy, ale jak tyrać na niego 10 lat to nie jest mądre. Ja kupiłem używkę 7 lat temu u3512 i żadnej złotówki nie dołożyłem do naprawy, jak kupiłem to tylko olej, filtry i paliwsko i do przodu.

#18 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:04

Co w tym takiego śmiesznego, skoro napisał w większości prawdę? Mógłbym prosić o jakąś argumentację?

Edytowany przez TheBociek1996, 09 luty 2014 - 22:43.

Wiem, że nic nie wiem.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:04

Dlaczego warto kupić nowy traktor? jak nowy to postawcie na coś naprawdę nowego zachodniak z rewersem hydraulicznym lub w ogóle coś z nową technologią dla innych to będzie chociaż 4x4 na szerokich kapciach coś nowego, a bez sensu moim zdaniem np. zakup nowego belarusa na stożku, czy nowego ursusa 4512 (tzn jakiś tam odpowiednik obecny) czy cokolwiek innego prostego mechanicznego czego pełno jest na rynku uzywanych

Edytowany przez Ferdek07, 19 sierpień 2012 - 20:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:15

Dlaczego warto kupić nowy traktor? @ursusc385 A gdzie argumentacja reszty ?

- Co do komfortu i nowych technologii - miałem na myśli ciągniki z wyższej półki.
- Spalanie, to pomińmy
- Prędkość, nowe ciągniki w standardzie mają przeważnie skrzynie która osiąga przynajmniej 40km/h która jest przydatna http://pl.tec24.com/...id-2812372.html niektóre ciągniki osiągają prędkość nawet do 80 km/h Mowa o JCB
- efektywność pracy, czytaj osiągi

Wiem, że nic nie wiem.

Dodaj odpowiedź