Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:50

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Witam
Mam pytanie która z tych sieczkarni jest lepsza oraz czym one się różnią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 17 sierpień 2012 - 22:28

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Mex OK jest prosta, dwa wałki pionowe, które ścinają i podają qq do środka bezpośrednio pod tarczę, sieczkarnia zawiera gniotownik i tartkę, nie jest wymagająca jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na moc, GT ma inne wymagania sprzętowe, ciągnik min 80 KM do niej musisz podstawić, wałki poziome ma dodatkkowo z tego co widziałem, więcej Ci o niej nie powiem, aczkolwiek jeżeli chcesz kupić sieczkarnię poszukaj mengele 220 albo 300, lżejsze i wydajniejsze maszyny, prostesze w budowie, no i jakość cięcia zostaje na tym samym poziomie co w pottingerze
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:33

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Robiłem do tej pory mengele mb 300 i deutz 96 km przy niej miał co robić miała 12 noży i gniotownik sprzedana temu że zaczęła się sypać a w okolicy nie ma sklepu z częściami do mengele.

P.S.Mam na miejscu możliwość kupienia pottigera mex ok za 8900zł. i pottinger mex gt za 9000zł. ale 350 km. od mojej miejscowości i rodzi się pytanie co wybrać.

Edytowany przez Maxer, 18 sierpień 2012 - 21:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 19 sierpień 2012 - 01:35

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Mieliśmy dwie pottingerki, od mengele są bardziej wymagające sprzętowo. MEX OK będzie lżejsza na ciągnik, prostsza w budowie i porównywalnie wydajna do GT
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 10:02

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT A jak jest z jakością pociętej kukurydzy?

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 10:32

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT my mamy gt kukurydza jest pocięta idealnie ma ona cepy które rozwalają ziarno na kawałki. Mengele idzie lżej ale nie potniesz tak jak potingerem i części do mengele są droższe.

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 11:32

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT My mieliśmy OK i teram mamy mengele 220 i jakość cięcia przy mengele jest dużo lepsza, tartka i cepa robią w niej swoje, ziarno i liście są lepiej rozdrobnione, a co do części, nie martwie sie tym jakoś bo dostęp jest do nich u nas bardzo dobry;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 19:52

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT No i panowie kupiłem Pottinger mex GT

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 22:14

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Niech Ci służy jak najlepiej więc;)

#10 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 20:36

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Dzięki:) i mam teraz kilka pytań:
Czy mogę przesunąć noże na tych otworach w kształcie fasoli?
Jak się ostrzy noże normalne obroty jak się kosi czy lewe?

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:51

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Ostrzysz na niskich obrotach, powoli dosuwając ostrzałkę. I nie wiem o co Ci chodzi z tymi otworami, noży nigdy nie przesuwaliśmy, co najwyżej możesz podsunąć tarczę z nożami do stolnicy jeżeli istnieje taka potrzeba

#12 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 20:50

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Znalazłem instrukcje do pottinger mex GT i tam nie pisze w którą stronę się ostrzy noże więc trzeba zajeżdżać 2 ciągnikiem od tyłu podłączać wałek i dopiero ostrzyć (tak robiliśmy w mengelce) czy normalnie tak jak się kosi?

#13 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:45

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT Raczej normalnie się ostrzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 09:48

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT co powiecie o sieczkarni Mex OK ile KM potrzebuje minimum, jak jest z jakością pocięcia sieczki i z prędkością jazdy i czy raczej "ciężko czy lekko idzie".

My siejemy, a Bóg daje plony.