Zaloguj się, aby obserwować  
luk2782

Moc w traktorach

Polecane posty

Ferdek07    75

Dlaczego nikt nie podaje aktualnie mocy w DIN tak jak to jest w starych ursusach, twierdzicie że w zachodnich maszynach km są mocniejsze, więc jeśli już podają tą moc w ece r24, to według ece r24 było by mniej km niż według din?

(zawsze myslałem ze ece r24 i din pokrywają się)

ps. dlaczego w tym teście w topagrar podają moc proximy w iso 2288, jeśli na stronie producenta jest podawana w ece r24? (czyżby moc w iso to była by moc netto tak jak podawaliście przykłądy wyżej?)

 

To według ece r24 c 360 lub mf 255 gdzie moc jest podawana w dim miały by w ece r24 te 2 - 3 km mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Może mi ktos wytłumaczyć taką rzecz:

W ciągniku A moc ECE-R24,znamionowa wynosi 215km, a maksymalna 234km - róznica 19km

W tym samym ciagniku moc EC97/68, znamionowa wynosi 220km, a maksymalna 243km - różnica 23km

 

A w ciągniku B moc ECE-R24,znamionowa wynosi 210km, a maksymalna 240km - różnica 30 km

W tym samym ciagniku moc EC97/68, znamionowa wynosi 234km, a maksymalna 245km - różnica 11 km

 

Który silnik okaże się lepszy w pracy (zakładając teoretycznie że pozostałe parametry ciągnika są identyczne).

I dlaczego u ciągnika A róznica pomiędzy mocami jest większa przy normie EC97/68 a u ciągnika B przy ECE R24 ?

 

Nie podaje producentów żeby wypowiedzi nie były tendencyjne :) :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm moze chodzi o ten wentylator, ktory w normie ECE R24 nie musi chodzic na 100% swoich mozliwosci, wiec przy 2000 pompuje wiecej powietrza, a przy 2200 mniej i stad roznica w mocy jest wieksza, bo wentylator zabiera mniej KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Może i tak ale dlaczego w przypadku ciągnika A różnica pomiędzy róznicami mocy znamionowej i maksymalnej z obu norm wychodzi 4km a przy ciągniku B aż 19 km!!!!!!!!! :) . Nie uwzględniając normy ECE-R24, wg. normy EC97/68 (staje sie normą coraz powszechniejszą), lepiej wypada ciągnik B; uwzględniajc samą, normę ECE-R24 lepiej wypada ciągnik A.

 

Nimoge tego załapać :). I w jaka normę teraz wierzyć ???????


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm to tylko moje przypuszczenia byly, ale jak bede mial okazje, to podpytam kogos o odpowiednich kompetencjach :)

w ktora norme wierzyc - ja mialem wykres slupkowy (ale cos go nie moge w zakladkach znalezc) uwgzledniajace zaleznosci, ktora norma jest bardziej surowa od innej, co sie glownie przydawalo do oceny/ porownania mocy ciagnika A wyrazonej np. w iso i ciagnika B w ece, jesli masz moce w obydwoch normach to i tak wiesz, ktory jest silniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wynika z tego że ciągnik B bardzo duzo mocy traci na chłodzenie silnika i innych układów. Bo różni sie zwłaszcza moc znamionowa, która jest osiagana zazwyczaj przy maksymalnych obrotach, a wtedy wydajnośc ukl. chłodzenia jest najwyższa i zabiera wtedy ukl. chłodzenia najwięcej mocy.

 

Dobrze dedukuję ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z info dostarczonych w tym artykule to chyba jedyna droga :)

sprawdz jeszcze czy predkosci obrotowe przy ktorych osiagana jest moc max i znamionowa sa takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Z dostępnych mi danych nie wynika przy jakich prędkościach osiągane są poszczególne moce. Zresztą z podanych norm jasno wynika że producenci maja tu duże pole do manipulacji :).

 

Ciągnik A to JD 7930

Ciągnik B to FENDT 924.

 

Dane ściągłem z polskich stron dystrybutorów, tych ciągników.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wynika z tego, ze do kompletu informacji brakuje nam stopnia obciazenia silnika, ktorego nikt nie poda, bo nawet nie wiem czy da sie go jednoznacznie odczytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj