Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moc w traktorach

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2008 - 16:09

Moc w traktorach narazie tyle :D
te 230 KM przy 2000 obr powinien spokojnie uzyskac B) moze znajdzie sie cos co potwierdzi

Załączone miniaturki

• moment_7730.JPG

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Moc w traktorach Dzisiaj, 15:02
  •  

#22 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 09 luty 2008 - 17:01

Moc w traktorach Przeczytajcie sobie ostatni top agrar i test ciągników o mocy 80 km tam widac ile te wszystkie normy są warte :D

#23 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:13

Moc w traktorach Ja się nie pytam o normy , tylko o konkretny ciągnik i jak to wygląda w jego przypadku.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:52

Moc w traktorach

Przeczytajcie sobie ostatni top agrar i test ciągników o mocy 80 km tam widac ile te wszystkie normy są warte :D

Normy coś są warte bo pomiar odbywa sie na silniku (z osprzętem lub bez, zależy od normy właśnie) a pomiary w teście były na WOM, stąd dużo niższe wyniki niż podawane przez producentów (straty mocy na przekładni).

#25 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 09 luty 2008 - 18:31

Moc w traktorach Ale mi nie o to chodzi zobaczcie które ciągniki mają straty największe bo jak ja widzę to między iso i ece r nie ma różnicy(przynajmniej w tym teście)

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 11:33

Moc w traktorach Dlaczego nikt nie podaje aktualnie mocy w DIN tak jak to jest w starych ursusach, twierdzicie że w zachodnich maszynach km są mocniejsze, więc jeśli już podają tą moc w ece r24, to według ece r24 było by mniej km niż według din?
(zawsze myslałem ze ece r24 i din pokrywają się)
ps. dlaczego w tym teście w topagrar podają moc proximy w iso 2288, jeśli na stronie producenta jest podawana w ece r24? (czyżby moc w iso to była by moc netto tak jak podawaliście przykłądy wyżej?)

To według ece r24 c 360 lub mf 255 gdzie moc jest podawana w dim miały by w ece r24 te 2 - 3 km mniej?

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:47

Moc w traktorach Może mi ktos wytłumaczyć taką rzecz:
W ciągniku A moc ECE-R24,znamionowa wynosi 215km, a maksymalna 234km - róznica 19km
W tym samym ciagniku moc EC97/68, znamionowa wynosi 220km, a maksymalna 243km - różnica 23km

A w ciągniku B moc ECE-R24,znamionowa wynosi 210km, a maksymalna 240km - różnica 30 km
W tym samym ciagniku moc EC97/68, znamionowa wynosi 234km, a maksymalna 245km - różnica 11 km

Który silnik okaże się lepszy w pracy (zakładając teoretycznie że pozostałe parametry ciągnika są identyczne).
I dlaczego u ciągnika A róznica pomiędzy mocami jest większa przy normie EC97/68 a u ciągnika B przy ECE R24 ?

Nie podaje producentów żeby wypowiedzi nie były tendencyjne :) :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:53

Moc w traktorach hmmm moze chodzi o ten wentylator, ktory w normie ECE R24 nie musi chodzic na 100% swoich mozliwosci, wiec przy 2000 pompuje wiecej powietrza, a przy 2200 mniej i stad roznica w mocy jest wieksza, bo wentylator zabiera mniej KM
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:05

Moc w traktorach Może i tak ale dlaczego w przypadku ciągnika A różnica pomiędzy róznicami mocy znamionowej i maksymalnej z obu norm wychodzi 4km a przy ciągniku B aż 19 km!!!!!!!!! :) . Nie uwzględniając normy ECE-R24, wg. normy EC97/68 (staje sie normą coraz powszechniejszą), lepiej wypada ciągnik B; uwzględniajc samą, normę ECE-R24 lepiej wypada ciągnik A.

Nimoge tego załapać :). I w jaka normę teraz wierzyć ???????

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:08

Moc w traktorach hmmm to tylko moje przypuszczenia byly, ale jak bede mial okazje, to podpytam kogos o odpowiednich kompetencjach :)
w ktora norme wierzyc - ja mialem wykres slupkowy (ale cos go nie moge w zakladkach znalezc) uwgzledniajace zaleznosci, ktora norma jest bardziej surowa od innej, co sie glownie przydawalo do oceny/ porownania mocy ciagnika A wyrazonej np. w iso i ciagnika B w ece, jesli masz moce w obydwoch normach to i tak wiesz, ktory jest silniejszy :)

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 21:57

Moc w traktorach Niech moc będzie z Tobą :) , jeśli przeczytasz to co w linku.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:04

Moc w traktorach @zorzyk2 http://www.agroma.bi.../menu-id-4.html :)

#33 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:26

Moc w traktorach Wynika z tego że ciągnik B bardzo duzo mocy traci na chłodzenie silnika i innych układów. Bo różni sie zwłaszcza moc znamionowa, która jest osiagana zazwyczaj przy maksymalnych obrotach, a wtedy wydajnośc ukl. chłodzenia jest najwyższa i zabiera wtedy ukl. chłodzenia najwięcej mocy.

Dobrze dedukuję ??

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:42

Moc w traktorach z info dostarczonych w tym artykule to chyba jedyna droga :)
sprawdz jeszcze czy predkosci obrotowe przy ktorych osiagana jest moc max i znamionowa sa takie same

#35 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:05

Moc w traktorach Z dostępnych mi danych nie wynika przy jakich prędkościach osiągane są poszczególne moce. Zresztą z podanych norm jasno wynika że producenci maja tu duże pole do manipulacji :).

Ciągnik A to JD 7930
Ciągnik B to FENDT 924.

Dane ściągłem z polskich stron dystrybutorów, tych ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 23:08

Moc w traktorach wynika z tego, ze do kompletu informacji brakuje nam stopnia obciazenia silnika, ktorego nikt nie poda, bo nawet nie wiem czy da sie go jednoznacznie odczytac :)

Dodaj odpowiedź