krzysiek540

Proszę o pomoc. Jaką prasę lepiej kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek540    0

Witam.

Planuję zakup nowej prasy rolującej ale nie wiem jaką wybrać. Czy lepsza będzie stało czy zmienno komorowa, na sznurek czy siatkę? Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc.


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Witam.

Planuję zakup nowej prasy rolującej ale nie wiem jaką wybrać. Czy lepsza będzie stało czy zmienno komorowa, na sznurek czy siatkę? Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc.

 

Zmienno komorowa niby lepsza bo można sobie ustawić wielkość bala jak dla mnie to bym brał z siatką ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

ja właśnie nie mogę się zdecydować jaką kupić


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

krzysiek540 a może więcej konkretów...do czego ma być głównie wykożystana, ile bel rocznie, jaki ciągnik i najważniejsze ile chcesz wydac...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

zastanawiam się nad nową sipmą a ma bys do siana, kiszonki i słomy. Ciągnik też będę kupował zetora lub belarusa min.80 kM


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
zastanawiam się nad nową sipmą a ma bys do siana, kiszonki i słomy. Ciągnik też będę kupował zetora lub belarusa min.80 kM

kup sobie sipmę farma II stało komorową łańcuchową i ciągnik deuth fahr agrofarm 85 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A jaki przedział cenowy?


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja w tym roku kupiłem sipmę faarma II z siatką. Jedno co mogę powiedzieć to polecam siatkę niby wychodzi drożej ale jak się policzy to siatka lepiej wychodzi bo szybciej sie owija, lepiej zwozi itd... a po za tym jak kupisz z siatką to czy będziesz jej dużo używał czynie, to zawsze masz sznurek a jak sie nie ma aparatu do siatki od razu to potem z reguły nie ma czasu żeby założyć lub pieniedzy.

Ale na dzień dzisiejszy sipmy bym już nie kupił(pracowałem tylko 1 sezon) wolałbym Krone lub jakąś zachodnią, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

masz racje że do siomy najłatwiej o części ale mi nie chodziło o to że jest awaryjna tylko niedopracowana np owijanie siatka, lub ,,fajnie"" rozmieszczone dojście do smarowniczek, jak się robi tylko na własne potrzeby lub mniejszych areałach to sipma jak najbardziej wystarczy ale na wiekszy areał to szkoda nerwów.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Masz racje najlepiej by było centralne smarowanie ale nie jest źle. Jest z tymi prasami taki mankament że za taką krona mam 2 farmy . A co u ciebie sie psuje??


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

na prasę chcę przeznaczyć 40 tys.


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

chyba kupię prasę METAL-FACH i ciągnik BELARUS 82 kM


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Z tego co gadałem z kumplem to w metal fachu lubią bele się zatrzymywac i nie chcą się kręcić!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

zależy do jakiego ciągnika jak masz duży to sipme albo feraboli krone claas roland a jak zmienno to vicon variant


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

jak prasa ma być do 40 tyś to raczej tylko polska. (jeśli ma być nowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nie mam prasy, ale zamierzam kupić i z tego co wyczytałem na wielu forach m.in. ppr to wszyscy użytkownicy polskich nowych pras polecają kupić zachodnią ale markową używkę, która jest zrobiona z lepszych materiałów i na pewno będzie lepiej służyć niż nowa Polska. Takie jest moje zdanie, jeśli się mylę to mnie poprawcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Wujek ma prase Metal-Fach i ciąga ją Zetorkiem 9641. W sianokiszonce to nie ma co porównywac z sipmą bo o wiele lepiej zbija baloty ale ma wade ponieważ kruchej słomy nią nie zwiniesz, balot w komorze się zatrzymuje i d...a.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja nie narzekam na sipmę bo chodzi nawet z 3p i belki lux dobite . A czy gożej dobija od metal fachu to bym polemizował bo tam może belki ładnie wyglądają ale trzeba mocny ciągnik.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

do greg chodzi to że sie nie psuje tylko owijanie siatką do kitu np i chyba jakoś to przerobie a jak nie to kupie inna. Tylko troche szkoda bo jest nowa i dobrze zbija ale czasem trzeba na nia nerwów.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

w metal fachu są same walce dlatego słoma staje, złożyłem wniosek na prase z Sipmy 569/1 farmaII walcowo łańcochowa i stała komora z centralnym smarowaniem+siatka+sznurek,szerokie opony i podbieracz standard, a do tej pory robiłem Sipmą 279/1 Farma I komora stała i łańcuchowa, chodziło w niej 3 p i bele były kapitalne wystarczyło siano dobrze rozprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Wez kup SIPME.

 

Ja mam SIPME 2 lata od nowosci FARMAII i chodzi bez żadnej awarii ;)

Edytowano przez MarcinPykuS
Błędy oraz pisanie posta pod postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja polecam prase rolujaca SIPME FARMA II a jesli chodzi o owijanie bel to mozesz zamontowac sznurek lub siatke choc moim zdaniem siatka lepiej sie robi niz sznurkiem bo wystarczy owinac bele siatka 1.5 raza lub 2 i sie ne rozwali a sznurkiem trzeba wiele razy owijac choc trzeba troche wiecej zaplacic za saitke ale i trak wyjdziesz na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj