Skocz do zawartości

Zdjęcie

belarus 820 nie odpala z kluczyka

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 16 sierpień 2012 - 21:00

belarus 820 nie odpala z kluczyka hej koledzy dzis wystapił mamy problem z odpalenie mojego ruska . wiec dzis zapowietrzył mi sie on i zgasł i gdy juz wymieniłem filtry bo były zapchane to odpowietrzałem i kęrciłem rozrusznikiem aby odpalic , chyba z 5 razy po 10 -15 sekund i za ostatnim razem pojawił sie problem , przestał reagować na kluczyk to znaczy nie chce odpalac z stacyjki tylko na zwarcie bezpieczniki sa ok co to moze byc pomocy?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
belarus 820 nie odpala z kluczyka Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 16 sierpień 2012 - 21:49

belarus 820 nie odpala z kluczyka Styki przy stacyjce sprawdź, mogłeś kable przegrzać, mój młody kiedyś w MTZ na magnetonie przeciągnął troche odpalanie i pojawił się identyczny problem, mieliśmy podtopione kable przy rozruszniku i przy stacyjce, przy próbie przekręcenia kluczyka występowało delikatne CYKNIĘCIE, więc w tym kierunku idź. Pod maską masz też bezpieczniki główne, tam zajrzyj i zobacz co sie dzieje
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 17 sierpień 2012 - 06:45

belarus 820 nie odpala z kluczyka bezpieczniki są ok dziś rano wsiadłem i mowie spróbuje i po paru razach kręcenia kluczyka i po paru uderzeniach w okolice tego przekaźnika do rozrusznika teraz opala , wczoraj te tak było a później przestało działać sprawdzę kable jeszcze

#4 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:07

belarus 820 nie odpala z kluczyka Witam,
postanowiłem się podpiąć, bo też dzisiaj pojawił mi się problem związany z odpalaniem.
Sytuacja jest trochę dziwna, ciągnik to Belarus 952.4, rano normalnie zapaliłem i ustawiłem obroty gazem ręcznym tak do 1000, chciałem zapalić c-330 przez kable, ale lekko się zdziwiłem jak ledwo kręcił, pomimo rozrusznika przekładniowego.

Pomyślałem że może spróbować przez 24V, więc przepiąłem kable, wciskam starter w ciapku(ledwo 'hehle' bo słaby aku) i dotykam do masy też w ciapku i odpala od strzała, natychmiast jak tylko zagadał odłączyłem kabel.

Belarusa zgasiłem lecz podczas gaszenia gasły kontrolki, podświetlenie motogodzin i takie tam, chcąc ponownie zapalić nie mogłem, bo nie ma wcale prądu na każdej pozycji stacyjki poza tym żadne odbiorniki nie działają.
Sprawdzałem jeszcze bezpieczniki w kabinie i te dwa k/silnika(jeden był spalony ale wymiana nie pomogła), aku(są dobre), hebel(jest OK), sprawdzałem też kable po odkręceniu prawej ściany deski rozdzielczej(jak dźwignie rozdzielacza), ruszałem przy stacyjce i inne kostki ale nic to nie dało.
Jeśli wiecie co mam dalej robić to pomóżcie :unsure: jest gwarancja ale oni nawet nie potrafią zrobić ładowania akumulatorów a gdzie mowa o reszcie i po za tym straszne paproki :(
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:05

belarus 820 nie odpala z kluczyka A sprawdziłeś czy do stacyjki napięcie dochodzi?

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:48

belarus 820 nie odpala z kluczyka Sprawdził bym jak bym wiedział który to kabel, pewnie któryś czerwony, chociaż mogłem sprawdzić każdy, jak coś to jutro sprawdzę, ale raczej można założyć że nie dochodzi.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:42

belarus 820 nie odpala z kluczyka Witam na 99procent przepaliłeś załącznik 12/24v ta kostka pod maską przy zbiorniku na olej hydrauliczny/.

#8 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:43

belarus 820 nie odpala z kluczyka Ok, pomimo braku zainteresowania tematem poradziłem sobie sam, prawie cały dzień zmarnowałem ale przynajmniej serwis mi przy ciągniku nie grzebał i śrub nie pogubił jak ostatnio.
Rozgrzebałem cały kokpit i do stacyjki prąd nie dochodził na żadnym styku. Przyczyna była prosta ale powiem, był przepalony bezpiecznik 60A, a 2 razy tam zaglądałem i nie wiedziałem że tam jest bezpiecznik.
Dziwi mnie tylko że się przepalił jak chciałem użyczyć 24V do odpalania innego ciągnika(c330)...

Edit: napisałeś posta jak ja akurat pisałem, to nie jest załącznik 12/24, bo w Belarusach gdzie aku są z przodu na rozruszniku jest zawsze 24V, a ladowanie jest rozdzielane na 2 aku tym dużym przekaźnikiem przed Intercoolerem, to jest kostka wspólnie zabezpieczająca te 4 odejścia kabli, sam widzisz jest dojście 1 kabla prądowego przez bezpiecznik 60A i są 4 odbiorniki. Pod spodem jest przekaźnik czasowy od świec żarowych, bo czuć i słychać jak pyka.
Mam problem jeszcze taki: http://www.agrofoto....ku/page__st__40
Ale dzięki za podpowiedź po czasie ale jednak :)

Edytowany przez Junkers, 26 luty 2013 - 18:56.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:52

belarus 820 nie odpala z kluczyka Nie dajesz informacji co sprawdziłeś, zmierzyłeś więc co tu gdybać.
Pisałeś, że bezpieczniki sprawdzone wymienione, a tu psikus.
Grunt że naprawiłeś.

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:23

belarus 820 nie odpala z kluczyka Wczoraj tu nie zaglądałem ale może i dobrze bo bym wprowadził Ciebie w błąd , jak widać trochę się te nasze belarusy różnią,a co do drugiego tematu to nie pomogę ,nie mam pojęcia co może być ,ale puki gwarancja jest to niech serwis walczy ,tylko tak jak piszesz żeby mieli wiedze.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:37

belarus 820 nie odpala z kluczyka Nie wprowadził byś mnie w błąd, bo lokalizacje usterki dobrze byś wskazał a nawet przyczynę ale to nie jest przełącznik 12/24, przynajmniej u mnie, chyba że w tych Belarusach co mają aku z tyłu(taki jak twój) jest tam ten przełącznik to wtedy tak. Nie każdy musi wszystko wiedzieć.
Zaraz zapodam foto jak to u mnie było...
Eit:
Dodany obrazek
Najśmieszniejsze jest to że na tej przykrywce jest jeszcze jedna mała przykrywka pod którą były 2 zapasowe płytki(jak na foto), "ruscy jeszcze nie raz cię zaskoczą" jak to ktoś kiedyś pisał no i rzeczywiście zaskoczyli :lol:

Edytowany przez Junkers, 26 luty 2013 - 21:34.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#12 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:29

belarus 820 nie odpala z kluczyka A co to za dźwignia na zdjęciu? Ta z tą kulką.
Póki co u mnie nie odpala wtedy gdy "wajcha" od biegów jest w pozycji "nie do odpalenia". Jeśli wajcha od biegów jest ustawiona w pozycji do odpalenia to jest OK.

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 10:10

belarus 820 nie odpala z kluczyka Takie z tą kulką to na tym opiera się tylna część maski .4.
O położeniu dźwigni od biegów to wiadomo.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,Technika maszyn, mechanika,

Napisany 06 październik 2013 - 14:25

belarus 820 nie odpala z kluczyka Od pewnego czasu mam problem z odpalaniem MTZ 82 (1996 r. rozruch:24V) a mianowicie nie odpala ze stacyjki. Na poczatku wymieniłem stacyjke sadząc że to jej wina ale to jednak nie to. Sprawdzałem także dopływ prąd i także jest brak.
Aktualnie odpalam z tej cewki która jest na załączonym zdjęciu stykając styki. Nawet nie mam kierunkowskazów ani nie działa zegar od temperatury wody a świeca żarowa nie podgrzewa mimo ze posiada przełącznik klawiszowy..
Proszę o odpowiedź co to może być i dobra diagnozę :)
Pozdrawiam.

Od pewnego czasu mam problem z odpalaniem MTZ 82 (1996 r. rozruch:24V) a mianowicie nie odpala ze stacyjki. Na poczatku wymieniłem stacyjke sadząc że to jej wina ale to jednak nie to. Sprawdzałem także dopływ prąd i także jest brak.
Aktualnie odpalam z tej cewki która jest na załączonym zdjęciu stykając styki. Nawet nie mam kierunkowskazów ani nie działa zegar od temperatury wody a świeca żarowa nie podgrzewa mimo ze posiada przełącznik klawiszowy..
Proszę o odpowiedź co to może być i dobra diagnozę :)

DSC01976.JPG

#15 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 październik 2013 - 18:48

belarus 820 nie odpala z kluczyka to pewnie ona jest zrabana ja wymieniłem 2 przekaźniki w ciągu roku bo się palily ostatni jakos dzala a ja mam taki problem nie dzialaja mi swiatla na przodzie i klaksona tak to wszystko działa jaka może być tego przyczyna jest jakas kostka do tego lub bespiecznik mtz 93 r jakby ktoś miał cala instrukcje instalacji na 12v to niech przesle skan na PW bylbym wdzięczny pilne!!!

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:53

belarus 820 nie odpala z kluczyka https://www.google.p...0&bih=935&dpr=1
Druga i trzecia fotka. Instalacja z rozruchem 12V. Ogólnie tylko mały kawałek instalacji 12V a 12/24 jest inny.
KPK Kumurun Team

#17 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 październik 2013 - 19:03

belarus 820 nie odpala z kluczyka dzięki :rolleyes:

#18 Share AGRO12345

AGRO12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2013 - 16:13

belarus 820 nie odpala z kluczyka Witam, mam pytanie odnośnie MTZ 80 BELARUS ile powinien mieć z przodu tzw obciążników, bo wydaje mi się, że 10, a niedawno zakupiłem i jest w nim 8. Doszły mnie słuchy, że firma od której kupiłem wykręca po 2, bo nikt nie zwraca na to uwagi i sprzedaje komplet po 2000zł. Proszę o szybką odpowiedź.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 09 październik 2013 - 17:20

belarus 820 nie odpala z kluczyka Powinno być 10 sztuk po 20 kilogramów. Kompletu za 2000 w życiu nie sprzedadzą. Może 1500. Ale ja bym nie dał.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 09 październik 2013 - 19:22

belarus 820 nie odpala z kluczyka Ja bym wolał moją opcję 6x50 =300 i wystarczy !!! Zapraszam na oględziny do galerii.

KPK KUMURUN TEAM

Dodaj odpowiedź