koralgol18

co wybrać same explorer 3 100 czy zetora forterre 105

Polecane posty

koralgol18    12

witam wszystkich chciał bym kupić ciągnik i nie wiem co wybrać sama czy zetora proszę o rady i wszystko co wiecie o zaletach i wadach tych ciągników tych ze ciągnikach ciągnik miałby być z torem posiadam 18 ha pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak do tura i na 18ha to tylko samiec, zaoszczędzisz ze 40% paliwa, poza tym te ciągniki nie bardzo można porównywać forterra ciężejsza i większa bardziej z same iron czy deutz fahr agrotron możesz porównywać a explorera z proximą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychu    6

kolego koralgol18 do ilu km chcesz kupić traktor bo do samiacza bym porównał proximę power i do jakiej kwoty jakbyś mógł podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Tak jak Ferdek napisał, lepiej wybierać ciągnik w tym samym segmęcie tak jak w tym wypadku Forterre do Irona, łatwiej je porównać. Ja swoim lambkiem przepracowałem 2700 mtg i kupił bym go jeszcze raz więc i tobie go polecam.

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

tak kolo 100/105 km

 

proksima przy samie wysiada a tak mam pytanko same eksplorator czym sie rożni od deutz agrofarma bo tak na perwszy zut oka to tylko farba a co dalej i co lepsze deutz czy same bo cenowo jest rużnica miedzy tymi markami a ale czy są różnice w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

same explorer różni się tylko kolorem maski i niczym absolutnie niczym innym, różnica w cenie wcale nie taka duża jak ja kupowałem same był tańszy od lamborghini 500zł a agrofarm droższy 1600zł.

bierz same a nie agrofarma przynajmniej ludzi w oczy nie będzie tak kuło, dla 3/4tych starszego i średniego pokolenia i tak będzie to zetor bo czerwone hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Pierwszy raz słyszę żeby ciągniki tej samej mocy różniły się spalaniem o 40%. Jeśli frotka spali 10 l to mam uwierzyć ,że same spali 6.Może na pusto spali troszkę mniej ale w ciężkiej robocie spalą tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ja powiem tyle ja mam 30 ha i obrabia je 32-letni zetor 6945 i wolałbym mojego zetora zamiast któregoś z tych ale jak by mnie zmuszali to wziąłbym frotkę bo te inne to się tylko nadają do wozu paszowego bo na płycie z obornikiem się ślizgają zanim ruszą a nawet się tym na pole nie da pojechać zobaczyć czy mokro bo i tak siądą . A po zaoranym to z lejkiem 300l ma co robić A frotka chociaż ma czym ciągnąć. A tak ode mnie to ja bym ci polecił Kubotę M9540 . Mało pali jest zwinna w sam raz do ładowacza nie jest chińska tak jak ten deutz czy lamborghini i ważne że jest moc . To by było tyle z mojej strony.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pierwszy raz słyszę żeby ciągniki tej samej mocy różniły się spalaniem o 40%. Jeśli frotka spali 10 l to mam uwierzyć ,że same spali 6.Może na pusto spali troszkę mniej ale w ciężkiej robocie spalą tyle samo.

dokładnie tak jak napisałeś frotka z prasą czy transporcie będzie palić 10 a same 6l

Co do zalet zetora 69coś tam w porównaniu do same explorer to życzę żeby ten użytkownik przejechał się chociaż kiedyś takim samcem lub przyjrzał się z bliska i zwrócił uwagę na rozmiar przednich kół bo nie przypadkiem szerokość opony jest taka jak w kołach tylnych w tym zetorze o ile ma 16,9, ale może to niewiarygodne ale ten ciągnik tylne koła ma jeszcze szersze a masę własną podobną jak ten zetor do tego 100km, bo mnie to co napisałeś nie dziwi ani nie wzrusza, często słyszę historie i komentaże, ostatnio nawet pewien koleś twierdził że jego zetor 7211 pujedzie po takiej łące gdzie mój r3 od razu się utopi buhahahahahahahahaha

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ferdek-plizzz -temat spalania był wałkowany na tym forum 100 tysięcy razy i już mi bokiem wychodzi.Jeżeli nawet któryś tam ciągnik mniej pali to nie są to tam jakieś olbrzymie różnice.Wczoraj zaś widziałem jak 100 konny MF przydusił się przy przyśpieszaniu z 18 raptem belami na haku-wniosek-100 koni to on ma w nazwie :D .Może sprawdź ile ten Twój potwór ma tak naprawdę kucy pod maską.

A najlepiej spróbuj podpiąć do niego te maszyny które pociągnie Frotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to ja mam równie ciekawy pomysł może pod tą 100km frotkę podepniemy moją prasę, czy kosiarkę, lub obu dajmy ładowacz i wlejmy tyle samo paliwa zobaczymy czy tak niewiele mniej spali frotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@ferdek Sam porównujesz ciągnik 65 km z jakimś tam 100km i wypisujesz głupoty.

Kiedyś widziałem twój komentarz co do kuboty m7040 to żadna twoja wiadomość nie była prawdziwa ale je rozpowszechniałeś (nie wiem czemu?)

A poza tym jak mi się zetor popsuje to nie ma problemu z częściami a tamten może i części są ale drogie i poza tym prawie wszyscy myślą że jak wezmą nowy ciągnik to od razu ludzie ich bogaczami okrzykną jak i tak są zawaleni w kredytach hehe


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no nie wiem czy do starych modeli zetora 5711 itp tak łatwo z częściami, poza tym w poprzednim poście porównywałem mój ciągnik z tą forterrą podobnie i 100km explorer, będzie trochę mniej palił od tej forterry, dokładnie nie wiem ile ręki za to obciąć nie dam, bo z tego co wiem już nawet r3 czy agrofarmy 85tki palą więcej od tych z mojego rocznika, bo zrobili euro 3 i didali ze 3km mocy a spalanie podobno sporo wzrosło, sory bardzo jak ktoś ma inne doświadczenia kłócić się nie będę ja z podwórka mam porównania do zetorów i lamborghini i detz fahr z roczników 2003-2008

Co do porównań nowych i 20sto paro letnich ciągników to chyba osobny dział i osobny temat, z moich obserwacji to wygląda tak że dobry używany ciągnik też trochę kosztuje, remont nawet z tych tanich części to też spory wydatek i do tego na zakup tego sprzętu jest tylko wysoko oprocentowany kredyt a i tak zostajemy ze starym traktorem, sorry ale mnie na zakup używanego ciągnika pop prostu nie stać było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Proponuje wrócić do tematu. A co kolega koralgol18 myśli o tych dwóch ciągnikach, jeździłeś jednym i drugim, sprawdzałeś jak pracuje jeden silnik i drugi, jak się mniej więcej skrzynia sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Widziałem takiego deutza w pracy z kosiarką dyskową a obok kosił zetor 5911 i ursus 2812 co fakt kosiarki mieli mniejsze ale jak ursusik ruszył na 1 to ten deutz przy nim wymiękał :/


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Widziałem takiego deutza w pracy z kosiarką dyskową a obok kosił zetor 5911 i ursus 2812 co fakt kosiarki mieli mniejsze ale jak ursusik ruszył na 1 to ten deutz przy nim wymiękał :/

 

A można było by twoją wypowiedź bardziej rozwinąć bo nie za wiele z niej wynika <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

!!!!!! KUrde jakie WY niektórzy głupoty piszecie to aż czytać sie nie chce... głupota wyprzedza głupote... że np ursus 2812 zostawił Deutza w tyle z kosiarka itp albo jeszcze bóg wie co.. albo że cześci.. SKOŃCZYŁY SIĘ CZASY ŻE DO ZACHODNICH CIAGNIKÓW NIE MA CZEŚCI. JA MAM do agromarketu ODDZIAŁ KUTNO 17 KM I DO SAMA DZIŚ CZĘŚCI ZAMAWIAM ZA 2 DNIU MAM DO ZETORA SA SZYBCIEJ? GUZIK PRAWDA a podstawowe sprawy jak filtry iup są od reki i tak z kazda marką tak samo DANZAP OBOK MNIE spinki i pozostałe części do prasy 550 w żniwa czekają na klienta bo wiedza ze to bedzie szkło. FERDEK zgadzam sie z toba mój Samik 80 KM w lekkiej pracy 5,5-6,5 w cięzkiej około 8- jak orze na pierwszej klasie to i 9 łyknie ale znajomy kupił proxime nowa i tylko latał nim na dotarciu i w szoku był bo moment i zbiornik pusty. prosze przyjechac w mój teren i zobaczyc kto jakie nowe ciagniki kupił ze 2 proximy sa a reszta to KONCERN SAME DEUTZ FAHR LAMBORGHINI, sporo NEW HOLLAND john deere ostatnio usiadł i do valtry powoli się przekonuja FENDTY tez maja ale to naprawde poważi rolnicy a nie zetor.... niech ktos oceni i porówna w pracy spalaniu a nie ze czesci dostępne... DO ZAŁOZYCIELA. odobiście polecam

- Same explorer 3 100

- Deutz fahr Agrofarm chyba to jest 410:P

Lamborghini Evo R3 100

 

 

niczym sie nie róznią tylko opakowanie inne.. na 18 ha do i do tura i do pługa nie bedzie miał co robic są super.

Zetor dla mnie był dobry dpoóki zachodnie marki nie weszły. pozdrawiam

 

ale lincz zbiore od zetorowców:P Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Zbieram grupę zetorowców na lincz rafixa255 ,żona już szyje białe kaptury ,ja od 19:41 ostrzę maczety .Wszystkich chętnych zapraszam o 24;00 pod domem rafixa :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dodam jeszcze 2 grosze, w 2008 r jak wziołem r3 np. filtry powietrza kosztowały po 270zł sztuka, teraz kupiłem po 100zł oryginały, filtr oleju 104zł teraz w agroplus bogate za 60 zł mają, podobnie i cała reszta, a podajcie ceny filtrów do zetora, oleje tak samo kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@rafix255 Według Ciebie ursus 2812 z kosiarką 1,65m nie może szybciej kosić niż deutz z kronówką 2,00m ?

Poza tym ursus 2812 jest zwrotniejszy i zwinniejszy


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

@rafix255 Według Ciebie ursus 2812 z kosiarką 1,65m nie może szybciej kosić niż deutz z kronówką 2,00m ?

Poza tym ursus 2812 jest zwrotniejszy i zwinniejszy

 

Nie porównuj słonia do mrówki bo tak to trzeba ująć. DF z kosiarką może jeździć wolniej jak i szybciej. Zależy wszystko od operatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Nie porównuj słonia do mrówki bo tak to trzeba ująć. DF z kosiarką może jeździć wolniej jak i szybciej. Zależy wszystko od operatora :)

 

 

 

Ten niby ursus pokonał DF brednie ja mam agrofarma i wiem co on może. A ciekawe jak kosił niby tym ursusem i jaką miał trawe,


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicogti    0

witam wszystkich chciał bym kupić ciągnik i nie wiem co wybrać sama czy zetora proszę o rady i wszystko co wiecie o zaletach i wadach tych ciągników tych ze ciągnikach ciągnik miałby być z torem posiadam 18 ha pozdro

 

cześć, - polecam ci Same, mamy go od ponad roku ( model explorer 3 110 ) pracuje na 78 ha, robi 70 % prac w polu, orka,zrywacz siewy, transport, puknoł 1000 mtgh, bez usterek, dostęp do filtrów i olejów, bez problemu, ja wybrałem wersję z mechanicznym reversem ale tylko dla tego że ciągnik ma czasem 4 operatorów, i nie każdy daje sobie radę z jakimiś nowosciami. chwalę sobie tą maszynę i wcale jej nie oszczędzam jest mocno wydajny, trochę pali, ale jest naprawdę dobry, teraz szykuję się na Same Lasera 3, na 160 km, bo powróciła prosta wersja ciężkiego ciągnika do tyrania w pole, jak go zakupię to 330,360, i u912 idzie na sprzedaż bo nie będa do niczego potrzebne - pozdrawiam jak masz jakieś szczegółowe pytania odnośnie ekspolatacji to możesz śmiało pisac na e-maila, lub GG, jak trzeba to zdjęcia też podeślę


Same Explorer 3 110
U-912, C-385, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

chłopaki słuchajcie mam massey 3080 i ciągne nimlu 4 obrotówke rabe werka z ramieniem hydraulicznum i włuczka za nim i jest to cięzki pług i na 2/3 klasa gleby ten sam da sobie z nim rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj