Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złamane obie nogi

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aneta22

Aneta22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 11:18

Złamane obie nogi Witam. Mój problem jest następujący wczoraj podczas pomocy przy porodzie cielaczkowi zostały złamne dwie przednie nogi w pęcinach, czy mógłby ktoś mi poradzić co powinnam zrobic?? Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złamane obie nogi Dzisiaj, 09:51
  •  

#2 Share paul7

paul7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 12:09

Złamane obie nogi Jak najszybciej musisz wezwać weterynarza! Chyba że znasz jeszcze jakiegoś specjalistę od tego.

#3 Share Aneta22

Aneta22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 13:12

Złamane obie nogi hymm weterynarz uczestniczył przy porodzie i powiedział ze nic nie da się zrobić. Dlatego poszukuję informacji osób które były w podobnej sytuacji?

#4 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 13:38

Złamane obie nogi rzeczywiscie spory problem :( niestety chyba z cielaka nic nie bedzie jesli ciele ma złamaną jedna noge wowczas mozna cos mysleć ale jak juz dwie to juz spora trudność ciele nie wstanie i dostanie odlerzyn(można go ruszać co jakiś czasu z boku na bok i cześciowo temu zapobiec). A co do mnieśni tak samo z nimi beda osłabione albo inaczej ujmujac beda zanikać w konsekwencji czego nawet jak nogi sie zrosna ciele niekoniecznie nie musi wstać. A jesli wstanie w przyszłosci na 100% złąmanie sie powtórzy wrazie spłoszenia bydlaka jak bedzie leżał i w konsekwencji złamanie gotowe i zapobieganie odlerzyną nie bedzie juz prostą sprawa.
Ja bym zrobił to tak jeśli ciele pije to powinien dojść do siebie ale domyslam sie iż z tym również jest problem :( ale jesli pije siare/mleko to po jakims czasie po prostu go ubić niestety i na miesa.
Tak czy inaczej noge trzeba raczej usztywnić nie wiem czy danie w gips bedzie ok.
A co do kolczykowania mysle ze rzecz jasna

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 16 sierpień 2012 - 13:55

Złamane obie nogi co to za weterynarz że mówi że nie da rady???

ja miałem taki przypadek na wiosne...prawa noga była bardzo połamana a lewa mniej ale oba złamania były poważne. cielak obecnie chodzi po pastwisku, niestety jedna noga(ta mniej złmana) nie zrosła się tak ładnie i cielak nią powłuczuy ale daje rade. rośnie i jest zdrowy!

weź kup gips w aptece albo od twojego pseudo weterynarza( taki w rolkach, co się go moczy w wodzie chwile i zaraz zakłada)

spróbuj założyć bezpośrednio na skóre bo jak dasz lignine czy bandaż to gips może się zsuwać, najlepiej żeby się kończył powyżej kolana. jak założysz gips to sprawdzaj codziennie czy nie jest zbyt ciasno i czy noga nie puchnie, gdy się zakłada sam gips na skóre to jest ryzyko że może puchnąć dlatego najlepiej po 4-6 dniach ściągnąć gips i zobaczyć czy nie ma rany.

jeżeli cielak jest w miarę żywotny to da rade. jeżeli sam nie wstaje to musisz go podsadzać do mamki czy tam krowy czy nie wiem czego...wiem tylko że w łeb zawsze można go walnąć dlatego jeśli masz czas i pieniądze to walcz!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Marqus

Marqus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 09:19

Złamane obie nogi i jak pacjent?? ma się dobrze??

#7 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2012 - 00:08

Złamane obie nogi Ja bym proponował odchować tydzień i sprzedać na mięso bo się dobrze nie zrosnie i zwierzę w przyszłości będzie cierpiało.

#8 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 29 sierpień 2012 - 19:57

Złamane obie nogi Miałem również taki przypadek, i cielak niestety musiał być po trochę więcej niż 2 tygodniach ubity. Miał złamaną tylko 1nogę i niestety nie zrastała się tak jak powinna, a po około 2 tygodniach nie chciał wstawać w ogóle. Więc moja dobra rada jest taka, lepiej nie męczyć zwierzęcia, potrzymać tak długo jak jest to możliwe i sprzedać ma mięso.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 09:53

Złamane obie nogi

Ja bym proponował odchować tydzień i sprzedać na mięso bo się dobrze nie zrosnie i zwierzę w przyszłości będzie cierpiało.

Takie mieso to mlekiem czuć niedobre, 4-6 tygodni ok ale to droga przez męke .