Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 10:38

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 Witam, czy oś pedałów sprzęgła i hamulca w C-4011 jest taka sama jak w C-360. Mam spory luz na tej osi po stronie sprzęgła, po rozebraniu i zdjęciu pedału sprzęgłą okazało się że oś jest wydarta w miejscu gdzie porusza się pedał sprzęgła. Otwór w pedale również jest wypracowany, powiększony. Myślę że pedał da się naprawić poprzez przetoczenie otworu i wstawienie tulejki ale oś trzeba będzie wymienić (no bo jak to inaczej naprawić ?). Przeglądałem sklepy internetowe i wiem że są dostępne takie osie ale do C-360. Czy do C-4011 taka oś będzie pasowała ? Wiem że C-360 ma dwa pedały hamulca wobec tego czy ta oś nie jest trochę dłuższa, inna poprostu ? Może da się ją przystosować do C-4011 po jakiejś drobnej przeróbce ? Chciałbym zachować oryginalną budowę ciągnika i jak najmniejszym kosztem zniwelować ten luz. Jest trochę denerwujące jak pedał lata na boki i obciera o otwór w kabinie (org. tzw. blaszanka). Rozbierając dopatrzyłem się że na pedale jest kalamitka do smarowania. Niestety nigdy to miejsce nie było smarowane a ciągnik ma swoje lata, stąd to zużycie. Proszę o wskazówki, rady, sugestie co z tym zrobić. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 12:45

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 Katalogowo oba wałki mają ten sam numer. Powinno być to samo.
KPK Kumurun Team

#3 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 12:50

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 to jest to samo ale powiem szczerze że wałek kupiłem nowy i przetoczyłem pedał jak ty i wałek po roku czasu się zrobił taki sam jak ten stary i teraz napawałem ten stary wałek co chodził od nowość i już ponad pół roku i nawet trochę luzu nie ma zaskoczony byłem bo nowy wałek to koszt 23 zł u nas ale co roku ściągać skrzynki i pół kabiny to ja dziękuje.

#4 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 22:29

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 czy po zdjęciu pedałów wyjęcie tego wałka jest kłopotliwe ? wystarczy go wyciągnąć czy coś go trzyma od środka skrzyni ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 05:15

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 Nic na tym wałku wewnątrz skrzyni nie ma. Pedały, dżwignie od humulców i tyle. Tylko nie zapomnij spuścić olej ze skrzyni.
KPK Kumurun Team

#6 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 22 sierpień 2012 - 23:14

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 ja też sie swego czasu dowiadywałem i są take same :) nie zapomnij wymienić simeringów w skrzyni:) koszt nawego pedała to ok 20 zł tylko niewiem czy nowy będzie tak samo wytrzymały jak orginał (jeśli masz orginał) właśnie chyba mało kto smaruje te pedały heh :)albo o nich wie że są tam kalamitki, ja sam nie wiedziałem do czasu remontu :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#7 Share szubinska

szubinska

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:11

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 oryginalnego pedału sprzęgła do C-4011 to się chyba nie kupi (szukałem w sklepach internetowych) a od c-360 jest inny więc pozostaje tylko regeneracja, zimering wymieniłem bo przepuszczał olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 13:15

Oś pedałów sprzęgła i hamulca C-4011 Z tego co pamiętam jedyna róznica to pedał w 60-ce jest na ramieniu przespawany w lewo a w 4011 idzie prosto. Albo nowy przespawaj na wzór starego, prosto albo niech tokarz dorobi nową tuleję, zrób otwór na kalamitke, dospawaj ucho na cięgno, odetnij starą tulejke i wspawaj nową. Nie ma filozofi.
KPK Kumurun Team