Skocz do zawartości

Zdjęcie

tur do c 360 czy do mtz

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:23

tur do c 360 czy do mtz mam problem bo nie wiem czy turem do ursusa naładuje obornik czy nie, bo brat cioteczny ma tura ale 1-sekcje( ma głownie do rolek słomy) i mówi że ciężko mu jest wbić w obornik co na bije to mu spadnie między zębami(ale ma cyklopa) ale on ma po zgarniaczu i obornik jest porządnie sprasowany a u mnie jest wożony taczką. i czy ursusem moim naładuje 1 sekcją czy pasowało by już 3. mam też mtz ale on chodzi przy rozrzutniku no i tur do mtz jest droższy a o cenę też tu chodzi bo też prasę myślę kupić rolującą wiec woziłbym rolki a mtz właśnie prasowałbym. I właśnie jak ten obornik by ładowało mam płytę gnojową ursusem zdaje sobie sprawę że tur to nie cyklop ale czy te widły czy krokodyl będą dużo naładowane czy nie.(bo ogólnie znudziło mnie się ładowanie ręczne zwyczajnymi widłami a na wsi liczy się każdy grosz więc nie najmę i nie pożyczę bo nie mam bardzo skąd brat ten wyżej wspomniany ma go przy płycie ale jest na kapciu a on ma robiony ten cyklop z białoruśki rolniczej i z tyłu ktoś jak przerabiał to dał bliźniaki i kluczem nie da się odkręcić a boschem nie podejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tur do c 360 czy do mtz Dzisiaj, 10:20
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2648 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:31

tur do c 360 czy do mtz Jeśli nie masz możliwości założenia do MTZa to c-360 spokojnie naładujesz obornik. Jedno sekcyjny spokojnie starczy do obornika, i to głupota, że ciężko się wbić. Widły w obornik wchodzą jak w masło i mało co spada ;)

#3 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:53

tur do c 360 czy do mtz Mam identyczne zdanie jak kolega wyżej. Ja posiadam tura przy trzydziestce i sprawuje sie bardzo dobrze. Dodam że też jest na 1 sekcji.

P.S. Nic nie spada. :) Robota idzie bardzo dobrze.

#4 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:08

tur do c 360 czy do mtz Tak jak koledzy wyżej mam tura jedno sekcyjnego w 30 to szybko i sprawnie idzie kiedyś ładowałem 60 to też ładnie szło,a ile spadnie to zależy od zdolności operatora ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:22

tur do c 360 czy do mtz jak masz tyle gnoju że widłami nakładasz to i 1 sekcja na c 360 wystarczy, a jak chcesz jeszcze oszczędzić to są ładowacze na tuz i są takie z siłownikiem i to też dobre rozwiązanie jeśli masz błoto w około pryzmy a koszt takiego ładowaczyka to niecałe 2 tyś podobnie możesz kupić używany ładowacz tur lub jakieś rzemiosło za niecałe 4 tyś, 1 sekcja wcale nie jest taka zła nie raz widziałem w akcji ładowacz na linkę i czas załadunku np. młuta łyzką wcale nie jest dłuższy jak takim na 2 sekcje podobnie jak z obornikiem i c 360 z krokodylem, do 2 czy 3 sekcji musi być pompa zewnętrzna i wspomaganie kierownicy, a jeśli masz mtz to już głupotą było by pchać tyle kasy w ładowacz 3 sekcyjny na mtz, na mtz wcale nie są takie dorgie ładowacze jak na inne ciągniki, bo np. odpada rozdzielacz bo możesz wpiąc tur w rozdzielacze ciągnika i np. tur 14 z hydrametu kosztuje podobnie jak tur 3B do c 360, jak masz trochę grosza a mtz 4x4 to ja bym polecał tur 14 do mtz lub tur 20 nawet 2 sekcje i bezpośrednio w hydraulikę, bele to można nosić kolcem na tuz c360 i tak będziesz wolał niż siłować się z kierownicą bez spomagania i tym turem

#6 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 sierpień 2012 - 11:15

tur do c 360 czy do mtz Jak będzie często smarował cały przód to nie kręci się aż tak ciężko i turem lepsza robota niż tymi ładowaczami na tuz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 30 grudzień 2012 - 18:09

tur do c 360 czy do mtz za 1300 kupiliśmy tura 1h spawania i trzeba z wiosny pomalować i gitara DZIĘKI PANOWIE