Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacje na założenie gospodarstwa ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz1818

lukasz1818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:04

Dotacje na założenie gospodarstwa ? Witam mam na imię Łukasz i w październiku kończę 22 lata.

Ostatnio myślałem o kupieniu paru h ziemi i założeniu jakiejś uprawy-hodowli, jednak od tego pomysłu odwiodły mnie koszty typu sama ziemia, maszyny itp. W związku z tym zastanawiam się czy istnieje jakaś pomoc finansowa na założenie gospodarstwa OD PODSTAW tj. kupno ziemi, postawienie budynków, ewentualny zakup maszyn oraz założenie stada dajmy na to 10 krów dojnych. Problem polega na tym że żadnego wykształcenia rolniczego nie posiadam oraz nie pochodzę z rodziny posiadającej kiedykolwiek gospodarstwo rolne czy hodowlane, moi rodzice jedynie pracowali w tak zwanych PGR. Czy mam szanse dostać jakąś pomoc ?

Jeśli chodzi o określenie jakiś wytycznych od czego chciałbym zacząć to dajmy na to od 6 h ziemi, 1 h pod zabudowę mieszkalną i budynki gospodarcze a pozostałe 5 pod pastwiska i uprawę.

Bardzo was proszę o pomoc i poradę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacje na założenie gospodarstwa ? Dzisiaj, 00:09
  •  

#2 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:50

Dotacje na założenie gospodarstwa ? Ja na twoim miejscu bym nie zaczynał. Po prostu za duże koszty. O dopłatach nie wiem, ale pewnie nie ma może inni sie wypowiedzą na ten temat). Takie jest moje zdanie. Pozatym na takim areale to wcale nie ma tak łatwo. Ciężko jest sie utrzymać mając tak mało pola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share lukasz1818

lukasz1818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 16:24

Dotacje na założenie gospodarstwa ? liczby które wypisałem to start, od tego chciałbym zacząć się rozwijać. Ostatnio dużo tematów czytałem i w większym stopniu ludzie odradzają zakładanie gospodarstw, nie mówcie że jest aż tak źle...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 sierpień 2012 - 18:15

Dotacje na założenie gospodarstwa ? Obawiam się że nic takiego nie ma obecnie. Zostaje Ci jedynie kredyt ale obawiam się że byś go nie dostał.