Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fendt309c

fendt309c

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:31

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. Witam. Posiadam Ciągnik fendt 309 C (wersja bez elektroniki). Zauważyłem że liczy motogodziny, dopiero po włączeniu świateł.Wymieniłem bezpiecznik od podświetlenia zegara na nowy (choć stary był doby) ale dalej to samo.Patrzyłem też pod deskę rozdzielczą, czy czasem coś tam się nie odłączyło ale było wszystko ok. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną lub spotkał się z takim samym problemem niech podzieli się swoimi informacjami a będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. Dzisiaj, 08:31
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 19:50

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. Może jakiś domorosły fachowiec cofał licznik i coś sknocił. Widać na zegarze, że był rozbierany? Ile ma przebiegu? Jeśli licznik nie był ruszany tj wyjmowany i rozbierany. Potrzebny dobry elektryk aby sprawdził instalacje.

#3 Share fendt309c

fendt309c

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 08:34

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. Ciągnik wygląda na mało mth (do obejrzenia w mojej galerii). Na zegarze nie widać śladów rozbierania. Przebiegu to on ma 7500 MTH.
Myślę że tam do licznika nie dochodzi prąd dopiero po włączeniu świateł jest podświetlony cały zegar a chyba powinien być ciągle?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:15

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. W samochodach i traktorach przewód masowy często jest prowadzony szeregowo po kolei od jednego do drugiego odbiornika przez wszystkie, gdy coś niełączy przyśniedzieje zaczyna łączyć przy nieco wyższym amperażu np. gdy włączy się sąsiedni odbiornik ;) rozumiesz o co chodzi? Wyczyść kostki, piny, styki i zalej preparatem do klem, styków.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:33

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. Dokładnie skoro w liczniku nikt nie grzebał pozostaje sprawdzenie wszystkich połączeń, bezpieczników itd.Ewentualnie poszukaj elektryka samochodowego. Licznik jest podświetlony po włączeni świateł choćby postojowych.

Edytowany przez hubertuss, 16 sierpień 2012 - 09:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 03 styczeń 2013 - 08:37

Fendt liczy mth dobiero po włączeniu świateł. witam mam problem z licznikiem w 312 a mianowicie jak go kupiłem nie miał żadnego kabla od czujnika poziomu paliwa mam pytanko'. jak sprawdzić które piny od licznika odchodzą na czujnik paliwa.
a po przekręceniu stacyjki wskazówka pokazuje jakby był pełny zbiornik
prosze o porady