Zaloguj się, aby obserwować  
AKS

kiszonka z liści buraczanych - temat ogólny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AKS    2

dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zwozisz liście potem ujeżdżasz ciągnikiem przykrywasz folią i na to ziemia. Nie musi być nowa bo liściom nie szkodzi że są dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Normalnie scinasz liscie reczno lub kombajnem zwozisz na kupe tak zeby miala min z 3 m wysokosci a gdy juz usiadzie przykrywasz sloma i ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

a po jakim czasie i jak podawać je krową

 

czy podawać je bezposrednio z pryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Mozesz bezposrednio z pryzmyz poczatku troche mneij zakiszone ale to nic nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ja np zbieram orkanem a potem jeżdżę po pryzmie ciągnikiem później niczym nie przykrywam oczywiście trzeba 10cm odrzucić ale to jest myśl z tą folią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

a my kopiemy Kleinem 5000, ładujemy turem na przyczepe, potem kiprujemy a jak wyżej to sie turem podrzuci, przykrywamy folią i sie kisi :D W życiu nie ujeżdżaliśmy kiszonki z liści i zawsze ładna wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Tez pierwsze slysze zeby kiszonke z lisci buraczanych ujezdzac wystarczy duza kupe ulozyc i ona sama swoim ciezarem sie ugniecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak pryzma ma mieć 2m jak już się ukisi to miesiąc albo dłużej by trzeba do niej dokładać i czekać aż siądzie. A jak się ujeżdża to można wjeżdżać w przyczepami jak na kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam

czy warto zrezygnowac z podawania kiszonki z lisci burakow ?? czy jeszcze ktos to stosuje ?? wiem ze krowa moga zaszkodzic a co z bykami ?? planujemy zaprzestac hodoowli krow i kupowac tylko male byczki na sprzedaz. czy warto zrezygnowac z tego typu zywienia bykow ??

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@jopi1991 na pewno warto z niej zrezygnować. Lepiej posiać kukurydzę na kiszonkę. Widać różnicę w przyrostach bydła karmionego liśćmi a kiszonką z QQ. Kiszonka z liści może być zanieczyszczona ziemią (szczególnie po zbiorze kombajnem) - dużo kwasu masłowego, który może prowadzić do ketozy (podkliniicznej), biegunek czy zaburzeń w rozrodzie, liście mogą być porażone chwościkiem, kiszonka ma niskie pH co powoduje kwasice żwacza, a więc gorsze przyrosty. Liście mają za dużo potasu który jest antagonistą Ca i Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez marko0809
      Witam.Miałem dwie pryzmy kukurydzy ,jedną właśnie kończę skarmiać.Mam też bele ,których do tej pory poszło niewiele.Mam taki dylemat czy zaczynać drugą pryzmę i skarmić ją do wiosny a bele zostawić na następny rok czy też lepiej zrobić odwrotnie,bele skarmić a kiszonkę z kukurydzy zostawić na następny rok?Chodzi mi o to która z tych paszy lepiej się przechowa aby się nie zmarnowała.Bydło na wiosnę wypędzane jest na pastwisko i wtedy nie potrzebują tych pasz aż do póznej jesieni.Proszę o wasze doświadczenia i opinie.
    • Przez Belaruss820
      WItam. Kupię wielorak do buraków. Województwo lubelskie najlepiej ale rozważę każdą propozycję.
    • Przez Konrad2510
      hej mam pytanie, mam możliwość zasiania sobie amazonka 12 rzedowa z gps, koleś mówił że sial qq a teraz sieje buraki.. Sial ktoś może takim siewnikiem buraki? nie za ciężkie ma sekcję i nie posieje za gleboko
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj