Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie koło zębate do obrotów młocarni

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:47

Jakie koło zębate do obrotów młocarni Do regulacji obrotów młocarni w 186 i 206 służą koła zębate. Do zboża są fi14 na 23 zęby. Jakie są jeszcze dostępne na rynku koła zębate? Chodzi mi o zmniejszenie obrotów, bo chciałbym spróbować z 20arów wymłócić kukurydzy.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowany przez Marcin91, 20 sierpień 2012 - 22:16.
ortografia

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie koło zębate do obrotów młocarni Dzisiaj, 09:11
  •  

#2 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:06

Jakie koło zębate do obrotów młocarni na tabelce za plecami operatora masz napisane.
Do zboża powinno iść 19 zębów ;)

#3 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 12:20

Jakie koło zębate do obrotów młocarni No właśnie nie mam żadnej tabelki. Szukałem w sieci ale nie znalazłem. Jak możesz opisz ile zębów na co. W te żniwa młóciłem na 23 zębach i wymłócało ładnie tylko miałem ustawiony chyba za mały wiater bo trochę nieczystości leciało do zbiornika

#4 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 22:17

Jakie koło zębate do obrotów młocarni właśnie dzisiaj jak kosiłem, to zerknąłem na tą tabelkę, ale teraz sobie nie przypomnę. Jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie i podeślę, tylko jest po norwesku.
Na pewno jest tam 4 sztuki kół i wszystkie dostaliśmy razem z kombajnem.

#5 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 08:38

Jakie koło zębate do obrotów młocarni Może być po norwesku tłumacz google to przetłumaczy a resztę się człowiek domyśli. Widziałem ustawienia w deutz fahr, ale to co innego, tam do regulacji są dwie zębatki ta na odrzutniku i ta na młocarni.
Z góry dziękuje

#6 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 23:21

Jakie koło zębate do obrotów młocarni trochę to trwało (skleroza już mnie dopadła) ale mam póki co tak:

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us
potem może będzie w galerii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 10:55

Jakie koło zębate do obrotów młocarni Dzięki za zdjęcie
rozumiem je tak, że na dole są zębatki na odrzutniku. Po prawej stronie zębatki na młocarni. Po lewej stronie obroty młocarni na minutę. A obroty do poszczególnych zbóż mają być najbliżej czerwonej kreski.

#8 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:17

Jakie koło zębate do obrotów młocarni nie ma sprawy.
nie wiem, co jest na dole, ale koła na odrzutniku nie zmieniasz. (to chyba prędkość wiatru, muszę sprawdzić jakie tam są jednostki, bo na zdjęciu nie widać przez to, że zamazałem farbą :/ )
Po lewej masz obroty do ustawienia w kombajnach gdzie się je ustawia (MF 307, 506 i 520) a po prawej liczbę zębów kół zmianowych.
czerwona kreska to podział między trudnymi warunkami i normalnymi, (przynajmniej tak zrozumiałem tłumaczenie)

#9 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 06:46

Jakie koło zębate do obrotów młocarni U mnie nie ma podziałki siły wiatru, ale być może to jest to. Poza tym wydaje mi się że w 307 obroty młocarni ustawia się bezstopniowo bez użycia kół

#10 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 11:03

Jakie koło zębate do obrotów młocarni tak tak. tam po lewej masz podane jakie obroty ustawić bezstopniowo, bo wtedy masz obrotomierz zaraz koło licznika godzin B)

#11 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 23:00

Jakie koło zębate do obrotów młocarni tam na dole jest jednostka m/sek, więc to będzie pewnie ustawienie wiatru. W ojca 206 też nie ma żadnej skali przy dźwigni wiatru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:22

Jakie koło zębate do obrotów młocarni Jak ktoś będzie zmieniał zębatkę z 23 zębów na 29 to niech się zaopatrzy w jedno dodatkowe ogniwko tego łańcucha podwójnego, bo może stary być za krótki a popuszczenie napinacza niewystarczające.
Przynajmniej ja tak musiałem zrobić jak zmieniałem zębatkę (na szczęście ogniwko była w schowku koło wyłącznika prądu).
P.S wiem, że luźno z tematem powiązane ale niech będzie jak najwięcej wiadomości w jednym temacie.