Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śrutownik bijakowy BIN

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 14:34

Śrutownik bijakowy BIN Tak jak w temacie mam problem z tymże śrutownikiem a mianowicie: podczas pracy ni z tego ni z owego wyłącza się zabezpieczenie termiczne (czy jak to się nazywa- wybaczcie, ale z elektryki jestem beton :lol: ), choć silnik wydawało by się, że wcale nie jest przeciążony, a przynajmniej nie nagrzewa się jakoś szczególnie. Jest to dość denerwujące gdy po około godzinie przychodzę wyłączyć sprzęt, a tu niespodzianka w postaci ledwo kilkuset kg pasz w mieszalniku i odpoczywającego śrutownika :angry:
I jeszcze pytanko, czy dla pomiaru obciążenia można by podłączyć do niego jakiś amperomierz lub coś podobnego? Jeśli tak to jak i jaki?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śrutownik bijakowy BIN Dzisiaj, 04:48
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 15:40

Śrutownik bijakowy BIN a nie ma gdzieś zwarcia?? Może się kabelek gdzieś przetarł i się wszystko grzeje i wyłącza

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 22 listopad 2007 - 15:51

Śrutownik bijakowy BIN napewno silnik jest przeciazony tez mielismy taki problem tylko ze silnik od dmuchawy w suszarni caly czas sie wylaczal

#4 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:23

Śrutownik bijakowy BIN kolego u mnie jest ten sam problem narazie sobie znim radze nie pozwalając zasysać za dużo towaru na raz, tam przy automacie jest śrubka którą można podkręcić i powinno być lepiej,albo zasłaby prąd idzie do ciebie z elektrowni

#5 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:35

Śrutownik bijakowy BIN Albo masz wahania napięcia lub przeciążenie.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#6 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 13:40

Śrutownik bijakowy BIN kolego łukasz ten ciągniczek to twój,jaki to model,jak byś tak mógł się podzielić informacjami na temat spalania,a jeśli to seria T 6000 to jak działa ten podłokietnik i jak wygląda sterowanie z niego

#7 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 15:12

Śrutownik bijakowy BIN przy automacie (zał/wył) jest regulacja kiedy ma się silnik wyłączać - ustaw na max wartość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2007 - 20:29

Śrutownik bijakowy BIN Odłacz zasilanie i podokręcaj wszystkie zaciski ze wtyczkach wylącznikach i na silniku . Jak ustawisz na max. termik to prawdopodobnie spalisz silnik.Sprawdź sobie na tabliczce znamionowej silnika jaki pobiera prąd (np.10A przy gwieźdźie a 16A w trójkącie) i ustaw na wyłaczniku prąd taki jak masz podany , ewentualnie trochę większy ale nie przesadzaj.

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 25 listopad 2007 - 13:07

Śrutownik bijakowy BIN trzeba wymienić termiki,ja bym do testów pominął zabezpieczenie termiczne -zobaczyć jak się zachowuje -gerzeje sie- nic się nie stanie podczas testów ,no chyba że zamiast bezpiecznikó masz gwoździe....

#10 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:29

Śrutownik bijakowy BIN Posprawdzałem wszystko i wiem tyle:
śrutownik o mocy 11kW i natężeniu znamionowym 19,9A w raz z mieszalnikiem pasz z silnikiem o mocy 2,2 kW i nieznanym natężeniu znamionowym podłączone są do bezpiecznika 25A
Termik w śrutowniku nastawiony na 22A, wszystkie styki są ok.
Jak zmierzyć rzeczywiste natężenie na silniku gdyby się okazało że termik jest trefny?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#11 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:42

Śrutownik bijakowy BIN Za mały masz bezpiecznik.Ja miałem taki sam problem jak ty ale mam znajomego elektryka który założył bezpiecznik 35 i problem znikł. W starych budynkach inwentarskich często były zakładane ciężkie przewody które teraz nie wystarczają na zapotrzebowanie silników do śrutowników o dużej mocy.

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:45

Śrutownik bijakowy BIN Potrzebny jakiś elektryk z miernikiem cęgowym (coś w rodzaju kleszcz obejmującego pojedyńczy przewód) natężenia.
Bynajmniej ja tak u siebie sprawdzam pobory pródu przez silnik. Ale na szybko to tak jak podaje @elektrotech. Silnik się nie grzeje wyłancza termik, znaczy termik do d...
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych