Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie silosy wybrać?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 13:14

Jakie silosy wybrać? Mam problem... nie wiem jakiej firmy silos wybrać interesuja mnie 2 w granicy 30 ton ile by to kosztowalo?? z góry dziękuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie silosy wybrać? Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 14 sierpień 2012 - 13:20

Jakie silosy wybrać? To może ci sie przydać:
http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68

#3 Share ZBIGNIEW975

ZBIGNIEW975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo tylko i wyłącznie ;d

Napisany 14 sierpień 2012 - 14:48

Jakie silosy wybrać? najlepiej bierz lejowe żeby potem nie sprzątać tylko całe zboze ci wyleci co do ziarka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 11:50

Jakie silosy wybrać? dzieki koledzy:D a potrzebne jest zezwolenie pod taki silos?

#5 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 16 sierpień 2012 - 07:05

Jakie silosy wybrać? W Polsce na wszystko potrzeba zezwolenie ;)
Na silosy musisz mieć pozwolenie ( głównie chodzi o płytę betonową ) Więc radzę załatwić pozwolenie dopiero puzniej zalewać płytę bo jak trafisz na upierdliwego sąsiada to możesz ten silos szybko rozbierać.

#6 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:10

Jakie silosy wybrać? dzieki :)

narazie mam male gospodarstwo ok 30 ha ale bardzo slabe ziemie 6 klasa nawet 6z :/ kawalek 5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share fermaopolskie

fermaopolskie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 01:39

Jakie silosy wybrać? ja ma już kilka lat silosy agos perforowane takie 28t lejowe przywioza ci całe i odrazu możesz sypać zboże, a w razie co nadają się na paszę itd. bo mają ostry kąt leja, a nie tak jak ma sąsiad taki maly kąt że mu sie zboże zawiesza , są trochę lepsze niż te płaskie bo cholernie wytrymałe. Jak przywiezli to na bok położyli i można było je przetacząc , chodzić po nich i nic. w cenie mi zamontowali na gotowo tylko musiałem fundament przygotować . Zdziwiłem się bo przywieżli prawie od ręki zadzwoniłem i bez żadnych zaliczek po kilku dniach już miałem postawione, gdzie indziej dzwoniłem to mówili że 1-2 miesiące i zaliczki wyceny oferty i za wszystko doplaty itd zawracanie tyłka.
dobra opcja jest, że możesz u nich razem z przenośnikami kupić w zestawie mają takie co przez silos przechodzą najkrótszą drogą i są na stałe zamontowane.
tu masz wiecej opisane http://www.silosypaszowe.pl/

. A druga opcja to takie z płaskim dnem + przenośniki zamiast 2x30t to możesz np. 60t sobie wziąć trochę porządniejsze, niż michały mają betonową podloge
i fajny system do zaladunków silosów robią z przenośnikami sami na gotowo

tu masz parę szczegółów http://www.silosyzbozowe.pl

#8 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:07

Jakie silosy wybrać? Moze ktos mi pomoc jakie silosy wybrac?

#9 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:17

Jakie silosy wybrać? Jak ci mamy pomóc jak nic nie podałeś. Masz kase to bierz lejowe i po kłopocie.

#10 Share zniwiarz70

zniwiarz70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:39

Jakie silosy wybrać?

Myślę kupić BINA .Pomagałem nieraz sąsiadowi wkładać żmijkę przy pomocy tura i jestem do tego zrażony.Posiadam jeszcze cięższą żmijkę 180 /5 m i niewiem czy starczy do załadunku TIRA .Może ktoś ma lepszy sposób jak włożyć i wyciągnąć bez wołania ludzi i wyrywania sobie żył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benek68

benek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 01:02

Jakie silosy wybrać? Ja znalazłem taki sposób,że pozbyłem się BINA w to miejsce kupiłem 2 nowe silosy AGOS .Teraz żmijkę ciągne jedną ręką, wkładam jedną nogą . mało jeszcze tego sam ładuje w stodole całego TIRA i to nie jest wcale bajka Zobacz to na youtube.com silosy agos.albo na tym forum.