Skocz do zawartości

Optymalne ustawienia w MF 520

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2012 - 07:59

Optymalne ustawienia w MF 520 Witam
Swoje pytanie kieruje do posiadaczy tego kombajnu zbożowego i wszystkich którzy wiedzą jak optymalnie go ustawić. Chodzi mi o ustawienie szczeliny klepiska (mm) tył i przód, siłę wiatru, oraz ustawienie sit. Ciągle ustawiam go metodą prób i błędów szczelinę klepiska reguluje niby w kłosie ziarna nie ma (raz kiedyś się trafi) a ciągle słyszę wycie na bębnie młócącym, i mam problem z ustawieniem wiatru ale to wina paska najprawdopodobniej możecie mi podać wymiar tego paska? Kiedyś mi tak ładnie młócił coś się przestawiło i nie mogę go ustawić ;( obroty bębna to ustawiam sobie na 900-1050 coś takiego. Pozdrawiam i proszę o pomoc jeśli możecie i macie trochę chęci to możecie mi przesłać kilka fotek np. wialni, sit, ustawienia klepiska... na frytek.mf@interia.pl

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Maciej

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Optymalne ustawienia w MF 520 Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika, technika i wiele innych

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:13

Optymalne ustawienia w MF 520 ja też się dołączam do pytania kolegi też mam podobny kłopot tylko w MF 665 a mianowicie też mam wrażenie że z młocarni słychać wycie a niby wszystko jest ok jeśli chodzi o uistawienie młocarni.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 07:42

Optymalne ustawienia w MF 520 ja mam książkę do niego i tam jest tabela jak ustawiać do niektórych roślin tylko że wszystko po niemiecku. Szczeline i obroty bębna z tej tabeli ustawiam a sita to tak jak kolega pisał metodą prób i błędów bo z tej tabeli nie mogłem się doczytać i wiatr też tak musiałem ustawiać bo niby wiem jakie obroty ma mieć wentylator ale skali nie mam na podziałce <_<
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)